۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۶
کد خبر: ۷۵۱۱۲۳

انتشار ۱۰۸ قصه از زندگی سردار سلیمانی برای نوجوانان در کتاب «بهترین ژنرال» + لینک

انتشار ۱۰۸ قصه از زندگی سردار سلیمانی برای نوجوانان در کتاب «بهترین ژنرال» + لینک
نعماء نویسنده کتاب «بهترین ژنرال» کوشیده ابعاد مختلف شخصیت حاج قاسم را با قلمی ساده و روان به مخاطب نوجوان معرفی کند.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی اجتماعی خبرگزاری رسا، کتاب «بهترین ژنرال» نوشته محسن نعماء داستان‌هایی از زندگی شهید حاج قاسم سلیمانی است که به تازگی توسط نشر جمال وارد بازار نشر شد. نعماء در این کتاب کوشیده ابعاد مختلف شخصیت حاج قاسم را با قلمی ساده و روان به مخاطب نوجوان معرفی کند. در واقع نگارش با قلمی نوجوان‌پسند ویژگی اصلی این کتاب است. داستان‌های بهترین ژنرال از منابع گوناگونی چون مصاحبه‌های تلویزیونی و نیز ده‌ها کتاب مختلف برداشت و گزینش شده است.

در قسمتی از این کتاب از زبان رئیس جمهور عراق می‌خوانیم: 

من رئیس جمهور عراق بودم و حاج قاسم، فرمانده سپاه قدس بود. قرار بود با هم ملاقات کنیم و یکدیگر را ببینیم. حاج قاسم آمد دفتر کارم. مقابلم روی یک صندلی نشست. مشغول شدیم به صحبت با هم. داشتیم حرف می‌زدیم که رئیسِ دفترم آمد توی اتاق. سرش را آورد کنار صورتم و آرام توی گوشم گفت: «رئیس جمهور آمریکا تماس گرفته و الان پشت خطّه. می خواد با شما حرف بزنه.» او این را گفت و رفت. حاج قاسم به من گفت: «چیزی شده؟» گفتم: «رئیس جمهور آمریکا پشت خطّه. باهاش صحبت کنم یا بذارم برای بعد؟» حاج قاسم گفت: «نه، صحبت کن.»

گوشی را برداشتم و شروع به صحبت کردم. در بین حرف‌هایم به رئیس جمهور آمریکا گفتم: «می‌دونید الان کی رو به روی من نشسته؟» گفت: «نه.» گفتم: «قاسم سلیمانی.» رئیس جمهور آمریکا، زود دست و پایش را گم کرد! لرزه توی صدایش افتاد. با مقداری ترس گفت: «جدّی میگی؟ ژنرال سلیمانی؟» خیلی دستپاچه شد. حس کردم رئیس جمهور آمریکا یک سنگ‌ریزه شده در برابر یک کوه بزرگ!

پیش از این از محسن نعماء کتاب‌هایی چون باب الجواد؛ درباره امام جواد علیه‌السلام، مرد بارانی؛ درباره مرحوم آیت‌الله بهجت، قصه‌های ادواردو درباره شهید ادواردو آنیلی و خورشید ایران؛ درباره امام رضا علیه‌السلام منتشر شده است.

علاقمندان جهت تهیه این کتاب می توانند به نشانی اینجا مراجعه کنند. 

ارسال نظرات