۰۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۵
کد خبر: ۷۵۴۰۷۹

علمای اهل سنت بوشهر حمله رژیم صهیونیستی به بیمارستان شفا را محکوم کردند

علمای اهل سنت بوشهر حمله رژیم صهیونیستی به بیمارستان شفا را محکوم کردند
علمای اهل سنت بوشهر با صدور بیانیه‌های جداگانه‌ای به محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در حمله به بیمارستان شفا و حمایت از مقاومت مردم مظلوم فلسطین و طوفان الاقصی پرداختند.

به گزارش خبرگزاری رسا، به دنبال افزایش چشمگیر جنایات رژیم اشغالگر قدس و حمله به بیمارستان شفا که برخلاف کلیه معاهده‌های حقوق بشری است،  جمعی از علمای اهل سنت استان بوشهر با صدور بیانیه‌های جداگانه‌ای به محکومیت این جنایات پرداختند.

حفظ حرمت نوامیس مسلمین خط قرمز امت اسلامی است

شیخ حسن بازدار امام جمعه محله گوده کنگان و عضو شورای روحانیت استان ضمن اعلام انزجار و محکومیت جنایت صهیونیست‌ها و لزوم  برخورد  قاطع مجامع  بین‌المللی با جنایات رژیم  جعلی، گفت: حفظ  حرمت  نوامیس مسلمین و رزمندگان مقاومت، خط  قرمز امت اسلامی است و سکوت هر مسلمان و انسان آزاده در قبال این جنایت‌ها خیانتی بزرگ خواهد بود.

وی افزود: اقدام جنایتکارانه رژیم پلید و منحوس صهیونیستی در حمله به بیمارستان شفای غزه، موجب به شهادت رسیدن بیماران، کادر درمان و آوارگان فلسطینی این بیمارستان شد و تاریخ، جنایت بزرگ و غصه دردناک هتک حرمت زنان و دختران مظلوم فلسطینی را هیچ وقت فراموش نخواهد کرد.

جنایت صهیونیست‌ها از دایره حیوانی و وحشی‌گری فراتر رفته است

شیخ جابر ذعاب امام جمعه جزیره جنوبی با اشاره به اینکه حمله وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی به بیمارستان شفا، تاریخ و زمان نابودی آنها را رقم خواهد زد، گفت: جنایت‌های آنها از دایره حیوانی و وحشی‌گری، فراتر رفته است و قلب هر انسانی را جریحه‌دار می‌کند. 

وی افزود: ما کشتار زنان و کودکان پناهنده به بیمارستان شفا را محکوم می‌کنیم و از مجامع بین‌المللی حقوق بشر خواهانیم که تمام سعی و تلاش خود را جهت عدم تکرار این جنایت‌ها بکنند.

رژیم غاصب صهیونیستی يک جنايتكار جهانی است

احمد كنعانی امام جمعه اهل سنت خارگ ضمن محكومیت جنايات رژيم منحوس صهيونيستی، از مدافعان آزادی خواست که از لاك پوشالی خود درآيند و گلت: اينك بر هيچ كس پوشيده نيست كه رژيم غاصب صهیونیستی يک جنايتكار جهانی است.

کشورهای اسلامی در برابر جنایات صهیونیست‌ها موضع‌گیری صریح داشته باشند

اسماعیل خمیسی امام جماعت مسجد علی بن ابیطالب روستای بنود به حمایت از مردم مظلوم غزه و محکومیت جنایات و کشتار بیمارستان شفاء پرداخت و خواستار اتخاذ موضع‌گیری صریح کرده و اقدامات قاطع کشور‌های اسلامی و ارائه کمک‌های ضروری انسان دوستانه به فلسطینی‌ها شد.

وی افزود: رژیم غاصب اسرائیل بار دیگر صحنه‌هایی دردناک و تاسف‌بار را در مقابل دیدگان جهانیان به تصویر کشیده است که نتیجه‌ای جز سنگین‌تر شدن طومار جنایات آن‌ها، افزایش انسجام و تقویت عزم فلسطینیان و تحقق حقوق طبیعی ملتی ستم‌دیده که ده‌ها سال تحت ظلم و جور غاصبان صهیونیست کودک‌کش و حامیان جلّادشان که در رأس آنها آمریکا و انگلیس هستند، نخواهد داشت.

سکوت جهان اسلام در برابر جنایات استکبار جهانی جای تأسف است

شیخ حسین افروز، امام جمعه اهل سنت شهر سیراف با بیان اینکه جنایات ضدبشری رژیم غاصب صهیونیستی و حادثه جنایت بیمارستان شفا، بار دیگر وجدان بشریت را لرزاند، گفت: این جانب تعرض، قتل، کشتار و غارت مردم بی‌گناه غزه توسط رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم می‌کنم و جای تأسف است که جهان اسلام در برابر جنایات استکبار جهانی سکوت کرده، در صورتی که مردم غزه در ماه مبارک رمضان در ناامنی و سختی به سر می‌برند.

هتک حرمت به زنان و دختران بی‌دفاع فلسطینی از حافظه غیرت تاریخ بشریت محو نخواهد شد

سید حسن حسینی امام جمعه اهل سنت محله شرقی جزیره شیف با بیان اینکه حرکت غم‌انگیز و فجیعی که ارتش غاصب در غزه مرتکب شد قلب هر آزاده‌ای را به درد می‌آورد، گفت: ارتش وحشی صهیون طی روزهای اخیر بیمارستان شفا غزه را به محاصره درآورده و هر آنچه جنایت در عالم است را در آن مرتکب شد؛ اما اقدام حرمت‌شکنانه رژیم اشغالگر و گرگ‌صفت صهیونیستی در حمله به بیمارستان شفا غزه در سحرگاه دوازدهم رمضان و هتک حرمت زنان و دختران بی‌دفاع فلسطینی جنایتی غیرقابل وصف و بسیار دردناک است که هرگز از حافظه غیرت تاریخ بشریت محو نخواهد شد و زبان از بیان آن شرمسار و قاصر است.

وی افزود: این جانب ضمن محکوم کردن جنایت رژیم صهونیستی در بیمارستان شفا مسوولیت جامعه جهانی در حمایت از مردم مظلوم غزه به ویژه زنان و دختران را تکلیف آحاد ملل اسلامی می‌دانم و کشورهای عرب که دم از غیرت می‌زنند باید به حال احوال خود گریان باشند که نوامیس عرب توسط رژیم درنده و غاصب مورد بی‌حرمتی در ماه مبارک رمضان قرار گرفته‌اند و ننگ این بی‌حرمتی را تا ابد از خاطر نبرند.

ارسال نظرات