۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۰
کد خبر: ۷۵۹۲۴۲
آیت الله حسینی قزوینی:

خطر سلفی گری درون شیعی از وهابیت بیشتر است

خطر سلفی گری درون شیعی از وهابیت بیشتر است
استاد حوزه نقد وهابیت گفت: خطر سلفی گری درون شیعی که - درحقیقت توام با روشنفکری جدید و سکولار شده است-  از وهابیت خیلی بیشتر است. چون اینها در لباس روحانیت و اساتید دانشگاه مطالبی را مطرح می کنند و جوانان ما بر این باورند که عقاید شیعه همین است.
به گزارش خبرنگار سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، آیت الله حسینی قزوینی در نشست علمی «ضرورت تبیین اندیشه های سلفی گری ایرانی» که در بنیاد بین المللی امامت برگزار شد، اظهار داشت: وهابیت در طی  700 - 800 سال تبلیغات داشتند و امروز بالغ بر 300 ماهواره در نقد معارف شیعه به زبان های مختلف فعال هستند اما متاسفانه افراد قوی که در تقابل با این جریانات باشند، در برخی حوزه ها نیست و در برخی حوزه ها بسیار اندک است.
 
وی گفت: خطر سلفی گری درون شیعی که - درحقیقت توام با روشنفکری جدید و سکولار شده است-  از وهابیت خیلی بیشتر است. چون اینها در لباس روحانیت و اساتید دانشگاه مطالبی را مطرح می کنند و جوانان ما بر این باورند که عقاید شیعه همین است.
 
وی ادامه داد: یکی از جریاناتی که امروز با رنگ عوض کردن، تفکرات سلفی گری و داعشی را مطرح می کند، «آقای مصطفی طباطبایی» است که با شیعه می نشیند خود را شیعه تر از هر شیعه، با سنی می نشیند، خود را سنی تر از سنی و با وهابی می نشیند خود را وهابی تر از وهابی می داند. الان بحث های ایشان در فضای مجازی و شبکه های وهابی مرتب پخش می شود.
 
استاد حوزه نقد وهابیت در ادامه به بیان سخنانی از افراد دارای این اندیشه پرداخت.
 
وی در پایان گفت: ما نسبت به کسانی که در لباس روحانیت در حوزه و دانشگاه تفکرات ضد شیعی را ترویج می کنند و حتی از نفوذ در مراکز نظامی و فرهنگی ابا ندارند، باید روشنگری کنیم تا هم جوانان ما آگاه شوند و هم جلسات نقد با این اندیشه گذاشته شود و در رسانه های بین المللی منتشر شود تا جوانان اطلاعات دقیقی از این ها داشته باشند.
ارسال نظرات