۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۲
کد خبر: ۷۶۰۵۸۰
سرپرست وزارت امور خارجه ایران:

تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه لبنان در تداوم جنایاتش علیه مردم غزه است

تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه لبنان در تداوم جنایاتش علیه مردم غزه است
باقری در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه عربستان تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه لبنان را در تداوم جنایات این رژیم علیه مردم غزه خواند و گفت: این رژیم متوهم در تلاش است شکست در غزه را با گسترش دامنه جنگ و جنایت به سایر مناطق جبران کند.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان سعودی درباره موضوعات مورد علاقه طرفین و آخرین تحولات مربوط به فلسطین و جنایات صهيونيست‌ها رایزنی و تبادل نظر کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه از تسهیلات و خدمات مطلوب ارائه ‌شده به زائران بیت الله الحرام به‌ویژه زائران ایرانی تشکر کرد.

علی باقری با اشاره به حضور قائم مقام وزارت امور خارجه عربستان در نوزدهمین نشست وزرای خارجه کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا (ACD) در تهران، روند پیشرفت همکاری‌های ایران و عربستان را امیدوارکننده ارزیابی کرد.

وی با اشاره به تداوم جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در نوار غزه و کرانه باختری تاکید کرد: تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه لبنان در تداوم جنایات این رژیم علیه مردم غزه است و رژیم متوهم اشغالگر قدس در تلاش است تا به‌زعم خود شکست در غزه را با گسترش دامنه جنگ و جنایت به سایر مناطق جبران کند.

سرپرست وزارت امور خارجه همچنین تاکید کرد: لازم است کشورهای اسلامی برای توقف هر چه سریع‌تر جنایات و تهدیدات و تجاوزات صهیونیست‌ها در غزه و سایر مناطق تلاش کرده و همه ظرفیت‌های خود را به‌کار گیرند.

نگرانی عربستان از تشدید تنش بین رژیم صهیونیستی و لبنان

فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان سعودی نیز ضمن سازنده ارزیابی کردن رایزنی‌های دو کشور در حاشیه نوزدهمین نشست وزرای خارجه کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا در تهران، روند روابط ایران - عربستان را دارای استحکام کافی خواند.

وزیر امور خارجه عربستان سعودی با ابراز نگرانی از تشدید تنش بین رژیم صهیونیستی و لبنان، تلاش برای کاهش دامنه جنگ را خواستار شد.

طرفین همچنین بر گسترش مناسبات همه‌جانبه بین دو کشور تاکید کردند.

ارسال نظرات