۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۷
کد خبر: ۷۶۰۵۸۸
اسلامی:

مشارکت در مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری ۴۰ درصد است

مشارکت در مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری ۴۰ درصد است
سخنگوی ستاد انتخابات کشور از برگزاری دور دوم انتخابات در ۱۵ تیرماه خبر داد و تصریح کرد: مشارکت در مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری ۴۰ درصد است.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا،‌ محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت:‌ با توجه به اینکه هیچ یک از نامزدها نتوانستند اکثریت آرا را کسب کنند، بنابراین انتخابات به دور دوم رفت  مطابق قانون، مرحله دوم انتخابات روز جمعه 15 تیرماه در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وی افزود: براساس این آمار، نفرات اول و دوم به ترتیب به مرحله دوم راه پیدا می‌کنند و انتخابات در دور دوم برگزار خواهد شد.

اسلامی با بیان اینکه میزان مشارکت در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری، 40 درصد است، گفت: آمار استانی به تفکیک در پرتال وزارت کشور منتشر خواهد شد. آماری که از نامزدها اعلام شد، آرای صحیح و مابقی آرای باطله هستند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور اضافه کرد: بعداز تایید صحت انتخابات و اعلام اسامی دو نفری که در دور دوم رقابت می‌کنند، با اعلام وزارت کشور تبلیغات آغاز می‌شود و زمان‌بندی تبلیغات نیز طبق جدول زمان‌بندی به‌گونه‌ای است که تا 24 ساعت قبل از آغاز رأی‌گیری خواهد بود.

اسلامی افزود: تمهیدات دور دوم انتخابات انجام، تعرفه‌ها چاپ شده و آماده ارسال به استان‌هاست و فردا بعد از تایید صحت انتخابات توسط شورای نگبهان، ارسال می‌شود و امیدواریم انتخابات شکوهمندی را شاهد باشیم.

ارسال نظرات