۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۸
کد خبر: ۷۶۱۱۷۰

کتاب "آفتاب در حجاب" اثر سید مهدی شجاعی تجدید چاپ شد

کتاب
باز نشر "آفتاب در حجاب" در نوبت سی و هشتمچاپ سی و هشتم "آفتاب در حجاب" اثر سید مهدی شجاعی از سوی نشر نیستان منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا، باز نشر "آفتاب در حجاب" در نوبت سی و هشتمچاپ سی و هشتم "آفتاب در حجاب" اثر سید مهدی شجاعی از سوی نشر نیستان منتشر و در دسترس علاقه مندان قرار گرفت .

آفتاب در حجاب روایتی است از زندگی حضرت زینب. از کودکی تا عاشورا تا اسارت و تا وفات. اثری که ماندگاریش از حال پیداست. رمانی که به پشتوانه تحقیقات دقیق و عالمانه تاریخی و روایی،‌ به همه زوایای پنهان و آشکار زندگی و رفتار و درونیات حضرت زینب پرداخته است. شجاعی زبان روایتش را توی مخاطب انتخاب کرده، راوی دانای کلی است نامحدود که در تمام روایت حضرت زینب را مخاطب قرار داده و روایتش را پیش می‌برد، فرمی که در ادبیات داستانی ایران نمونه‌اش کمتر دیده شده.

داستان از کابوس حضرت زینب در کودکی آغاز می‌شود: چشم‌های اشک‌آلودت را به پیامبر دوختی، لب برچیدی و گفتی:«خواب دیدم، خواب پریشان دیدم. دیدم که طوفان به پا شده است، طوفانی که دنیا را تیره و تار کرده است. طوفانی که مرا و همه چیز را به این سو و آن سو پرت می‌کند، طوفانی که چشم به بنیان هستی دارد. ناگهان در آن وانفسا چشم من به درختی کهنسال افتاد و دلم به سویش پرکشید…» داستان از این کابوس که گواه رحلت پیامبر است و شهادت مادر و پدر و… آغاز میشود و در انتهای کتاب باز به همین خواب پریشان می رسیم: «تعبیر شد خواب کودکیهای من پیامبر! و من اکنون با یک دنیا مصیبت و غربت تنها مانده‌ام…»

گفتنی است شما می توانید این کتاب و سایر کتب منتشره از سوی نشر نیستان از طریق درگاه نشر نیستان به آدرس neyestanbook.com تهیه نمائید.

ارسال نظرات