۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۶
کد خبر: ۷۶۱۲۳۴
آیت الله وحید خراسانی:

تعظیم شعائر حسینی از اوجب واجبات است

تعظیم شعائر حسینی از اوجب واجبات است
حضرت آیت الله وحیدخراسانی با تاکید بر اینکه احیای عزای حضرت سیدالشهدا علیه السلام از افضل قربات است، تصریح کرد: سیاه‌پوشان و عزاداران سیدالشهداء علیه السلام در صف اول مقربان در روز حشر هستند.
به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله وحیدخراسانی امروز ۱۶ تیرماه، در آستانه‌ ماه محرم الحرام در دیدار خادمین هیئات مذهبی، اظهار داشت: تعظیم شعائر حسینی (علیه‌السلام) از اوجب واجبات است و هر کس در این راه به هر نحوی خدمت کند اجرش بی‌حساب و اسمش در دفتر حضرت صدیقه کبری (علیهاالسلام) ثبت و ضبط می‌شود.
 
این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه احیای عزای حضرت سیدالشهدا علیه السلام از افضل قربات است، تصریح کرد: سیاه‌پوشان و عزاداران سیدالشهداء علیه السلام در صف اول مقربان در روز حشر هستند.
 
وی در ادامه با اشاره به روایت حضرت امام علی بن موسی الرضا علیهماالسلام به نقل ریان بن شبیب که حضرت می‌فرمایند: "لقد بکت السماوات السبع و الارضون"، افزود: عزاداری و گریه بر سیدالشهداء (علیه‌السلام) اکسیر اعظم است. همه‌ شما در این ماه سوره‌ یس بخوانید و به مادر امام زمان (علیهماالسلام) هدیه کنید تا رزق اشک شما را امام زمان بنویسد.
 
این مرجع تقلید با سفارش به هیئات مبنی بر این که جلسات با زیارت آل یاسین آغاز شود، اظهار کرد: از عاشورا تا اربعین هر شب زیارت عاشورا را بخوانید و برای فرج دعا کنید که در تعجیل فرج مؤثر است؛ ان‌شاءالله.
 
حضرت آیت الله وحید خراسانی با اشاره به وضعیت معیشتی مردم و گرانی ارزاق، گفت: کسانی که تمکن دارند از اطعام مردم در این ماه غافل نشوند. این مردم ایتام آل محمد (علیهم‌السلام) هستند. اجر این کار لا یدرک و لا یوصف است.
 
این مرجع تقلید در پایان برپایی دسته‌های عزاداری را در همه جا (شهرها و روستاها) در ایام محرم، بالاخص تاسوعا و عاشورا را خواستار شده و اظهار کرد: هیئات در قم حتما دسته‌های عزاداری را به حرم حضرت معصومه (علیهاالسلام) ختم کنند. حرم مطهر باید میزبان دسته‌های عزاداری بر سیدالشهداء (علیه‌السلام) باشد.
ارسال نظرات