۰۲ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۲
کد خبر: ۴۴۵۵۴۸
پ
آیت الله خاتمی در شهر کرد:
امام جمعه موقت تهران با تأکید بر این که مهم ترین آرمان انقلاب تشکیل تمدن اسلامی است، گفت: باید نشان دهیم می توانیم حکومت دینی داشته باشیم و در سایه این حکومت به زندگی مردم نیز سر و سامان دهیم.
آیت ‌الله سیداحمد خاتمی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در شهرکرد، آیت ‌الله سیداحمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران، دوشنبه شب یکم شهریورماه، در مراسم اختتامیه بیست و سومین دوره طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی که با حضور عموم مردم و مسؤولان در مهدیه مصلای امام خمینی(ره) شهرکرد برگزار شد، با تشکر از حجت الاسلام والمسلمین نکونام، امام جمعه شهرکرد در راستای بنیان گذاری، اداره و هدایت این طرح، گفت: این حرکت مخلصانه نشان می دهد که امامان جمعه مشعل هدایت اند.

وی با تأکید بر این که هر امام جمعه ای باید بکوشد در مسیر تقویت مبانی اعتقادی، دِین خود را ادا کند، افزود: به یقین برگزاری چنین طرحهایی نیازمند مجاهدت و کار شبانه روزی است.

آیت الله خاتمی در ادامه با بیان این که انقلابی بودن و انقلابی ماندن از تأکیدات مستمر رهبر معظم انقلاب و از مهمترین نیازهای امروز جامعه اسلامی است، ابراز کرد: در سبک زندگی سیاسی، انقلابی ماندن، سبک زندگی دینی است.

عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه منشور انقلابی گری از سوی رهبر فرزانه انقلاب در 5 بخش تبیین شده است، به معرفی و تشریح جداگانه هر یک از این بخشها پرداخت و اظهار کرد: پاسدار ارزشهای مبنایی و اصیل انقلاب بودن نخستین مؤلفه اصلی انقلابی گری از منظر رهبر معظم انقلاب است.

وی در تشریح ارزش های مبنایی و اصیل انقلاب تصریح کرد: نخستین ارزش مبنایی انقلاب، عشق و معنویت به خداوند متعال است؛ آنچه امروز انقلاب ما را در دنیا پرآوازه کرده است معنویت و اسلامیت است که باید قدر آن را بدانیم.

آیت الله خاتمی با تأکید بر این که نظام ما نظام اسلامی است، اظهار کرد: فرد انقلابی کسی است که ارزشهای اسلامی را از عمق جان قبول داشته باشد و به هیچ وجه در راه اعتقادات دینی خود کوتاه نیاید.

عضور شورای عالی حوزه های علمیه ساده زیستی را یکی دیگر از ارزش های اصیل انقلاب برشمرد و گفت: شاکله نظام اسلامی بر مبنای ساده زیستی است و در این راستا سبک زندگی رهبر معظم انقلاب بهترین الگو و شاخصه برای مسؤولان نظام است.

وی زندگی اشرافی گری را نقطه مقابل ساده زیستی بیان کرد و افزود: در شرایط کنونی نظام بخشی از زندگی اشرافی گری مسؤولان در بحث حقوقهای نجومی خود را نشان داد که این بزرگترین تهدید و آفت برای انقلاب است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عدالت طلبی را یکی دیگر از ارزش های ناب و ریزبنایی انقلاب عنوان و خاطرنشان کرد: به یقین جان نظام اسلامی مدیون عدالت در همه عرصه ها است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

آیت الله خاتمی با بیان این که یکی دیگر از ارزش های اصیل انقلاب، استکبارستیزی است، تصریح کرد: متأسفانه امروزه برخی از مسؤولان نظام همه چیز انقلاب را در ارتباط با آمریکا می بینند که این بزرگ ترین خسارت است و با روحیه انقلابی گری در تضاد کامل است.

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر این که در شرایط کنونی تجلی طاغوت مسلم در دنیا، رییس جمهور آمریکا است، افزود: به یقین اتاق جنگ یمن، سوریه، بحرین، عراق و سایر کشورهای اسلامی از سوی آمریکا اداره می شود.

وی با اشاره به این که روحیه استکبارستیزی در متن دین قرار دارد، ابراز کرد: به یقین شعار «مرگ بر آمریکا» یک شعار معمولی نیست چراکه این شعار با آرمان استکبارستیزی که همان متن دین است، گره خورده که نباید بگذاریم کم فروغ شود.

عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که دومین مؤلفه انقلابی گری از منظر رهبر معظم انقلاب، هدف گیری آرمانهای انقلاب و همت بلند برای رسیدن به آنها است، افزود: مهمترین آرمان انقلاب تشکیل تمدن اسلامی است؛ باید نشان دهیم می توانیم حکومت دینی داشته باشیم و در سایه این حکومت به زندگی مردم نیز سر و سامان دهیم.

آیت الله خاتمی شعار «ما می توانیم» را یکی دیگر از آرمان های انقلاب اسلامی بیان کرد و گفت: باید نشان دهیم که هم خودمان می توانیم و هم این تفکر را به جهانیان القا کنیم که آنها نیز می توانند.

وی با اشاره به این که دنیای استکبار در جریان انقلاب اسلامی غافل گیر شد، تصریح کرد: استکبار به هیچ عنوان پیش بینی گسترش این انقلاب را نمی کرد وگرنه نمی گذاشت شکل بگیرد و در این راه دست به کشتار دسته جمعی می زد.

عضور شورای عالی حوزه های علمیه، تربیت نسلی مؤمن را یکی دیگر از آرمان های انقلاب بیان کرد و افزود: دنیای استکبار برای صدسال آینده خود برنامه ریزی کرده است، ما نیز نباید تنها امروز را ببینیم و برای تربیت نسلی مؤمن و دیندار برنامه ریزی دراز مدت داشته باشیم.

مدرس سطح عالی حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه برای تربیت نسل مؤمن و انقلابی باید به سراغ جوانان رفت و بر روی آنها برنامه ریزی کنیم، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش و وزارت علوم و آموزش عالی باید تربیت جوانان انقلابی و مؤمن را دستور کار خود قرار دهند و در این بین سایر مراکز فرهنگی نیز دغدغه مند وارد میدان عمل شوند.

وی پایبندی به استقلال همه جانبه را سومین مؤلفه از منشور انقلابی گری بیان کرد و گفت: شعار امروز ما همان شعار اوایل انقلاب است؛ ما می گوییم نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی و این از استقلال همه جانبه ما نشأت می گیرد.

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر این که استقلال نظام و انقلاب مان را با هیچ چیز دیگر معامله نخواهیم کرد، افزود: شیب نظام اسلامی بر مبنای استقلال در همه عرصه ها است.

آیت الله خاتمی با اشاره به این که چهارمین مؤلفه انسان انقلابی از منظر ولی امر مسلمین جهان آن است که در برابر دشمن حساسیت به خرج می دهد، اظهار کرد: دشمن می خواهد خلق و خوی ما را غربی کند و در این بین دست به هر اقدامی می زند؛ یکی از مصادیق حساسیت در برابر دشمن، توجه به گویش و زبان فارسی است که از فرهنگ اصیل ایرانی نشأت می گیرد و دشمن برای انحراف آن برنامه ریزی کرده است.

وی با بیان این که ما با آموزش و یادگیری زبان انگلیسی مخالف نیستیم، ابراز کرد: ما با این روش مخالفیم که مبادا زبانهای بیگانه به فرهنگ عمومی ما تبدیل شود و در این راستا به خودباختگی روی آوریم که در آن صورت دیگر چیزی نداریم و به آسانی دشمن بر ما چیره می شود همانطور که بر هند از طریق تغییر در زبان چیره شدند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، تقوای سیاسی و دینی را آخرین مؤلفه انقلابی گری برشمرد و تصریح کرد: تفاوتی که بین سیاستمدار دیندار و سیاستمدار بی دین وجود دارد آن است که فرد متدین در همه امور خدا را می بیند و در این میان دست به عهدشکنی و تخریب دیگران نمی زند اما سیاستمدار بی دین کاری به ارزشها و اخلاق ندارد و این دقیقا مرز بین سیاست علوی و سیاست اموی است.

وی با تأکید بر این که سیاست فرد انقلابی، سیاست علوی است، قضاوت منصفانه را در رأس سیاست علوی دانست و افزود: این نظام، نظام مبارزه با فساد است و در این بین با کسی تعارف ندارد. اگر فساد را زیاد بنگریم، بی اعتمادی مردم را به دنبال دارد، اگر هم کم ببینیم، خود عامل افزایش فساد می شود.

گفتنی است، بیست و سومین دوره طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی از پنجم مردادماه آغاز شد و شب گذشته با حضور آیت الله سیداحمد خاتمی به کار خود پایان داد.

این طرح که ابتکار حجت الاسلام والمسلمین نکونام و طرحی شناسنامه دار است، با حضور اندیشمندان دینی و با رویکرد سبک زندگی اسلامی هر ساله در فصل تابستان برگزار می شود./9457/پ201/ج

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین