۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
کد خبر: ۶۳۰۳۶۴
نماینده ولی فقیه در کاشان:

نوک پیکان نامزدها به طرف دشمن باشد|برای رسیدن به قدرت دست به هر کاری نزنیم

نوک پیکان نامزدها به طرف دشمن باشد|برای رسیدن به قدرت دست به هر کاری نزنیم
آیت الله نمازی با تأکید بر اینکه تعدد نمایندگان مجلس به منزله رقیب و مخالفت با یکدیگر نیست، گفت: در انتخابات پیش رو، نوک پیکان کاندیدا‌ها باید به طرف دشمن باشد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کاشان، آیت الله عبدالنبی نمازی امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کاشان که در مصلی بقیه الله الاعظم این شهرستان برگزار شد، به اشاره به اهمیت حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: صندلی مجلس شورای اسلامی دوام ندارد و به هیچکدام از نمایندگان مجلس رحم نکرده است.

وی افزود: صندلی‌های مجلس شورای اسلامی نیز به مانند صندلی‌های اتوبوسرانی شهری است که هر لحظه مسافری روی آن نشسته و در ایستگاه بعدی پیاده شده است.

آیت الله نمازی به شرایط حساس کشور و توطئه‌های پنهان و آشکار دشمنان اسلام اشاره کرد و با تأکید بر مراقبت از فضای انتخابات از سوی نامزد‌های انتخابات و هواداران آنها، گفت: انتخابات عرصه تنش و درگیری و برخورد با یکدیگر نیست.

به گفته وی انتخابات یک عملیات فرهنگی سیاسی است و رقیب اصلی همه ما در انتخابات دشمنان اسلام و نظام هستند.

خطیب جمعه کاشان با تأکید بر اینکه تعدد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منزله رقیب و مخالفت با یکدیگر نیست، اظهار داشت: در انتخابات پیش رو، نوک پیکان کاندیدا‌ها باید به طرف دشمن باشد.

وی ادامه داد: انتخابات منسجم صد درصدی انتخاباتی است که تمام واجدین شرایط پای صندوق‌های رای حاضر شوند و هیچکس در خانه نماند، چرا که حضور همگانی در صحنه انتخابات بیشترین ضربه را به دشمن وارد خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: نامزد‌های انتخابات و هواداران آن‌ها باید مراقب باشند که عرصه انتخابات، عرصه زورآزمایی با یکدیگر نیست بلکه انتخابات عرصه وحدت ملت و انسجام ملی است.

آیت الله نمازی همچنین از نامزد‌های انتخابات خواست همانگونه که به فرمان امام خمینی (ره) ارتش و سپاه در دوران دفاع مقدس ستاد‌های مشترک را تشکیل دادند و فتح الفتوح کردند، آن‌ها نیز برای اتحاد و همبستگی با یکدیگر ستاد‌های مشترک را تشکیل دهند.

وی ادامه داد: عرصه انتخابات، میدان عملیات سیاسی اجتماعی است و این امکان وجود دارد تا نامزد‌های انتخابات اقدام به تشکیل ستاد‌های مشترک کرده و فعالیت‌های تبلیغاتی خود را به صورت مشترک انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: کاندیدا‌های انتخابات مجلس از تضعیف، تخریب، تحقیر و توهین به یکدیگر که با اخلاق انتخاباتی سازگار نیست پرهیز کنند.

آیت الله نمازی با تأکید بر اینکه کاندیدا‌های مجلس برای رسیدن به صندلی مجلس نباید دست به هر اقدامی بزنند، از کاندیدا‌های مجلس خواست تا هم خود اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند و هم از هواداران جوان خود بخواهند اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند.

وی در ادامه به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به بیست و هشتمن اجلاس سراسری نماز مبنی بر اینکه، با نماز می‌توانیم جان خود را پالایش کنیم و خود را از گناهان دور کنیم، اشاره کرد و اظهار داشت: پیام معظم له باید مورد توجه جوانان کشور قرار داشته باشد، چرا که نماز تنها عنصری است که جوانان را از گناه نجات می‌دهد.

وی از نماز به عنوان اتصال به مبدا اعلا و ارتباط با خدا نام برد و ادامه داد: اگر بخواهیم جامعه‌ای پاک و پاکیزه و جوان‌های آن از معضلات و آلودگی‌ها به دور باشند باید دین در جامعه به درستی پیاده شود.

به گفته وی در جامعه‌ای که دین به درستی در آن پیاده شده باشد شاهد هیچگونه جرم و جنایتی در آن نخواهیم بود، چرا که منشأ همه گناهان دور شدن از خدا است.

نماینده ولی فقیه در کاشان همچنین از نماز به عنوان جذاب‌ترین نعمت‌های الهی نام برد و اظهار داشت: بالاترین نعمت الهی برای مسلمان روزانه پنج نوبت صحبت و راز و نیاز با خدا است.

آیت الله نمازی لازمه داشتن جامعه سالم را توجه جوانان به نماز دانست و گفت: با وجود بهره مندی از نعمت جمهوری اسلامی ایران اما نماز در ایران مظلوم است و برای تمامی فعالیت‌ها اعتبار اختصاص داده شده است، اما برای نماز هیچ اعتباری دیده نشده است.

نماینده ولی فقیه از مسؤولانی که اعتبارات لازم را در اختیارات دارند درخواست کرد تا ستاد‌های اقامه نماز را تقویت کنند./۱۳۰۷/پ210/ب1

گزیده ای از خبر را می توانید در کلیپ صوتی زیر بشنوید

تعداد بازدید : 3
محمد ملک آبادی
ارسال نظرات
نظرات بینندگان
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹
خداوند نیامرزد آن کسانی را که با تنبلی، کم کاری، راحت طلبی، آسایش جویی، ثروت اندوزی، دنبال کردن منافع شخصی و جناحی خودشان کاری کرده اند که این نظام عظیم در نگاه عده ای متهم به ناکارآمدی شود.
0
0