۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
کد خبر: ۶۴۵۲۱۵
پ
از احتمال جنگ ویروس ها تا قطعیت جنگ واژه ها؛
هرچند این روز‌ها احتمال جنگ بیولوژیک آمریکا از طریق ویروس کرونا به عنوان یک گمانه زنی مطرح شده و قطعیت ندارد، اما جنگ رسانه‌ای آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها واقعیت بدون تردیدی است.

به گزارش خبرگزاري رسا، رهبر معظم انقلاب برخلاف سنت هرساله که در ابتدای سال جدید در حرم مطهر امام رضا (ع) و در جمع مردم مشهد و زوار سخنرانی می‌کردند، امسال برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و عمل به توصیه‌های ستاد مقابله ملی با کرونا از طریق تلویزیون و به‌صورت زنده بیاناتی را درباره شعار سال و همچنین بعثت حضرت محمد (ص) بیان داشتند. 

با اتمام سخنان رهبر انقلاب، برخی شبکه‌ها و رسانه‌های فارسی‌زبان و برخی اکانت های توئیتری در فضای مجازی که بخش عمده آنها از آلبانی اداره می‌شوند، شروع به سوءاستفاده و تحریف بیانات ایشان کردند. در ماه‌های گذشته هجمه و تحریف بیانات رهبری از سوی رسانه‌های تروریسم شدت بیشتری گرفته است و سعی دارند با دادن اطلاعات غلط و گمراه کردن مخاطب از آنچه حقیقت است، مقصود ایشان را وارونه جلوه داده و به تحلیل همان ادعاهای دروغ خود بپردازند! امری که قصد آن بیش از هرچیز ممانعت از رسیدن واقعیت بیانات رهبر انقلاب به مردم است.

در بیانات اخیر رهبر انقلاب، دو نکته بیش از همه دستمایه تحریف قرار گرفت. اولین مورد، اشاره ایشان به  واقعیت وجود دشمنان جن و انس در مسیر حرکت انبیا با اشاره به آیه‌ای از قران کریم بود ( سوره‌ی انعام، بخشی از آیه‌ی 112). بر این اساس فرمودند نباید از دشمنی دشمنان علیه انقلاب اسلامی تعجب و یا از آن غفلت کرد.

ایشان به دشمنی دشمنان از طریق سرویس‌های اطلاعاتی کشورهایی اشاره کردند که علیه ایران دسیسه می‌کنند. سرویس‌های اطلاعاتی که ناپیدا هستند و به یکدیگر کمک می‌کنند و در طول 40 سال گذشته دشمنی‌ها و جنایات فراوانی را علیه ملت ایران مرتکب شدند و بازوی کشورهایی بودند که انواع و اقسام عداوت اعم از تحریم تا جنگ و ترور را علیه ایران در دستور کار دارند. 

بااین‌حال، این رسانه‌ها با وارونه نمایی تلاش داشتند القاء کنند منظور رهبر انقلاب بهره‌گیری دشمنان ما از اجنه برای اهدافشان بوده است! تحریفی که دست‌کم از هیچ کجای بیانات روز گذشته رهبر انقلاب برداشت نمی‌شود. 

بخش دیگری از سخنان رهبر انقلاب که مورد تحریف رسانه‌های فارسی‌زبان و شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت، احتمال دست داشتن آمریکا در ساخت ویروس کرونا و جنگ بیولوژیک بودن این بیماری است. زیر سؤال بردن این بخش از سخنان رهبر انقلاب و منتفی دانستن آن در حالی صورت می‌گیرد که پیشتر برخی مقامات دولت چین که کشور آنان اولین کشوری بود که گرفتار ویروس کرونا شد دراین مورد اظهاراتی بر زبان آورده بودند و رهبری نیز تنها از احتمال آن و نه {فعلاً} قطعیت این مسئله سخن گفتند. 

همچنین یک روزنامه دولتی چین از ارتش آمریکا خواست تا فعالیت‌های آزمایشگاه میکروبی‌اش را که مدت کوتاهی قبل از شیوع ویروس کرونا، تعطیل شد افشا کند و نوشته بود، ابهام زیادی در مورد فعالیت آزمایشگاه میکروبی ارتش آمریکا در ارتباط با شیوع ویروس کرونا وجود دارد.

ژائو لیان سخنگوی وزارت خارجه چین در یک پیام توییتری این ادعا را مطرح کرده بود که این امکان وجود دارد ارتش آمریکا موجب اپیدمی کروناویروس جدید در ووهان چین شده باشد. همچنین شائبه‌هایی هم وجود دارد که آمریکا تولیدکننده این ویروس باشد و آن را از طریق ورزشکارانش که به ووهان سفر کرده‌اند به چین منتقل کرده باشد. ورزشکاران نظامی آمریکا چند ماه قبل‌تر از شناسایی اولین بیمار مبتلا به ویروس کرونا برای شرکت در هفتمین بازی‌های جهانی نظامیان وارد ووهان شدند و در جریان آن، چند ورزشکار خارجی به بیماری واگیردار مبتلا شدند تا ماه دسامبر، نخستین مبتلای کرونا در ووهان شناسایی شد.

همچنین برخی کارشناسان از جمله پروفسور امین استاد دانشگاه مطالعات خارجی پکن و عضو شورای رهبری جبهه ملی، در یادداشتی که برای تسنیم ارسال کرده بود از احتمال حمله بیولوژیک آمریکا سخن گفته و نوشته بود "در مرحله احتمال وقوع چنین جنایت سهمگینی بر ضد بشریت، وظیفه تمام حقوقدانان و نهادهای حقوقی و حقوق بشری است که این موضوع را بررسی و با جمع آوری ادله در صورت کافی بودن دلایل برای اثبات جرم، آمران و مباشران جنایت را شناسایی کنند ."

از سوی دیگر، رفتارهای گذشته آمریکا در سوءاستفاده درمانی از مردم مانند آنچه در پروژه تاسکیگی طی سال‌های 1932 تا 1972 بر سر سیاه‌پوستان ساکن آمریکا برای درمان سیفلیس آورد، نشان می‌دهد باید به آمریکا در پرونده کرونا مشکوک بود.

اگرچه سخنان رهبر انقلاب نکته غیرمنطقی نداشت، اما همچون گذشته رسانه‌هایی که در هفته‌های قبل شاهد بودیم سعی در غیرطبیعی نشان دادن اوضاع ایران داشتند و آمار بالای مرگ‌ومیر در اروپا یا کمبود لوازم بهداشتی در فروشگاه‌های اکثر کشورهای اروپایی را تخفیف می‌دادند، این بار با تحریف یا جهت دهی آشکار به قلب واقعیت پرداخته و نکته جالب‌تر اینجاست که از دیروز به تحلیل دروغ‌هایی که می‌گویند، نشسته‌اند./1360/

منبع: تسنیم
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:19 - 1399/01/05
امریکا چیزی به عنوان انسانیت در محاسباتش گنجانده نشده است. پس هر اقدامی توسط چنین موجودات نامردی محتمل است
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:20 - 1399/01/05
اخر سر معلوم میشه و تاوانشو بد جور پس میده مطمعن باشین
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:20 - 1399/01/05
آمریکا دشمن شماره یک ایرانه .اونها با ترور سردار اوج وقاحت شون رو ب ما نشون دادند .درود بر عزیز دلم حاج قاسم❤❤❤❤درود بر مردان غیرتمند وطنم ک جنس محبت و وفاداری ،ولایت مداری،دشمن ستیزی ویتیم نوازی شان مث حاج قاسم هست و خدا خوار و ذلیل کنه دشمنان ایران وایرانی ب خصوص تروریستهای جنتلمن فرودگاه بغداد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:23 - 1399/01/05
اگر انتشار ویروس کرونا کار سیاستمداران و حاکمان ایالات متحده آمریکا و اسرائیل باشد این اقدام به دنیا نشان می دهد که آنها کثیف ترین و آشغال ترین انسان های روی زمین هستند و در واقع آنها حیوان هستند و نه انسان و ضد بشریت هستند که حتی حیوان ها هم گاهی نسبت به هم نوع دوستی دارند ولی آنها منفورترین و آشغال ترین و کثیف ترین خوک های روی زمین هستند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1399/01/05
بشر هرگز نمیتونه ویروس بسازه حتی یک قرن دیگه
اما بخوبی میتونه دستکاری کنه مثل همین کرونا
ولی موج اول کنترل میشه موج دوم دو سوم دنیا میمیره
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1399/01/05
ما همیشه بر آمریکا پیروز شدیم نظامی عراق رو به جونمون انداختن بهترین تجهیزات جنگی رو ساختیم این بلا رفع میشه ولی مسلما ما در داروسازی واکسن سازی بیوتکنولوژی پیشرفتهای عجیبی خواهیم کرد هربلایی کزتوآیدرحمتیست هرکه را فقری دهی ان دولتیست امیدوارم بودجه پژوهش تو زمینه های پزشکی داروسازی بیوتکنولوژی سوادرسانه ای فناوری اطلاعات و ...بیشتربشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:25 - 1399/01/05
مرگ بر آمریکا ،به احتمال بسیار زیاد کار آمریکاست.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:26 - 1399/01/05
خواهشاً عاقل باشید و سازمانهای بی عرضه و تنبل جهانی را ملاک خود قرار ندهید این ویروس ساخت بشر است و هدف هم نابودی قدرتهای برتر و سرور اقتصادی است امروز جنگ جنگ نظامی نیست جنگ برترینها بیولوژیک و سایبری است.
چه جنگی همچون کووید ۱۹ می‌توانست اقتصاد جهان را چنین شخم بزند؟؟؟؟؟؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:26 - 1399/01/05
انتشار ویروس کرونا در واقع از کنترل آمریکا هم دیگر خارج شده و در خود آمریکا هم انتشار یافته است درست مانند جنگی که اگر در خاورمیانه شروع کننده اش آمریکا باشد دامن آمریکا را تا سرحد نابودی خواهد گرفت ...مصداق ضرب المثلی که میگه چاه کن همیشه ته چاهه ...
محمد مهدی اسلامی (نام مستعار)
Iran, Islamic Republic of
18:26 - 1399/01/09
رسانه های بیگانه کی یاوه گوئئ نداشته اند ؟ هدفشان این است که مردم بزرگوار ما را نسبت به جمهور ی اسلامی ایران بد بین و به خیال خام خودشان یکبار دیگر کشور را دو دستی تقدیم شیر دو شان خارجی بدهند . . اما اندکی در ک و فهم هم که ندارند تا دستشان بیاید راه گم کرده و اشتباهی آمده اند . این ملت بزرگ و با هوش از بزرگانشان آموخته اند که : آمیخته کند دشمن همواره حق و باطل . گوش ار بدهی بر او بیشک بشوی عاطل . او در صدد است دائم گولت بزند با حرف . گیرد ز تو عقلت را رویت کنی از حق صرف .ونیزبدانند که : هیچ عاقلی دوست را رها نمیکند که مشتی دشمن فاسد و رسوا را بچسبد . مبند دل بدشمن مخور زو فریب . که بیچاره گردی بمانی غریب . بدان قدر این مردمان عزیز . یقین کن که هستند اهل تمیز . بفرمان ابلیس مبر هیچ رنج . نیاید بدستت در این راه گنج . لجاجت مکن با حق و مردمش . چو ماری شوی له ز سر تا دمش . سر انجام کارت مکن خود وخیم . مهیا بدارت طنابی ضخیم . جزایش بود شوم وحشیگری . نکو گر به پایان کار بنگری . زما گفتن آید بگفتیم به عقل . پذیرفته ای گر بیاور بنقل
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین