۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۸
کد خبر: ۶۴۵۴۵۹
پ
جهانگیری:
معاون اول رییس جمهور بر هدف گذاری همه بنگاه‌ها در سال ۹۹ برای جهش اقتصادی تاکید کرد و گفت: جهش تولید، سیاست مورد نیاز کشور است و باید تبدیل به برنامه‌های اجرایی شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری رسا، جهانگیری عصر امروز(چهارشنبه) در مصاحبه‌ با خبرنگار شبکه خبر گفت: خوشبختانه در ایران تصمیمات خوبی در ستاد ملی مقابله با کرونا در هفته های اول اتخاذ شد و راهبرد قطع زنجیره انتقال که در کشورهای موفق نتیجه داده است، در دستور کار قرار گرفت.


وی با اشاره به تعطیلی اماکن مقدس مذهبی نظیر حرم امام رضا (ع) این تعطیلی ها را در تاریخ ایران بی سابقه توصیف کرد و گفت: مردم با مسولیت پذیری همراهی خوبی نشان داده‌اند البته یک جمعیت کوچکی کم توجهی کردند.


جهانگیری با بیان اینکه در این مقطع وارد دوره اجرای برخی محدودیت ها خواهیم شد، افزود: وزارت کشور محور اصلی این سیاست است. این محدودیت ها عمدتا مربوط به سفر متناسب با شرایط کشور است و حتما فرمانداران و مسؤلاني که مسولیت اجرا را دارند بايد در هماهنگی كامل با وزارت کشور عمل کنند.


وی با اشاره به اینکه اقتصاد کشور بویژه بخش خدمات تحت تاثیر کرونا قرار خواهد گرفت،گفت: کار گروهی تشکیل و ستاد حمایت دولت برای کمک بسته های حمایتی تدوین کرده است.


معاون اول رییس جمهور در ادامه گفت: بخش اصلی دولت تعطیل است و تنها کارمندان بخش بهداشت و درمان و مستخدمین بخش هایی که وظیفه تامین مایحتاج مردم،نظافت و صادرات و واردات را بر عهده دارند سرکار حاضر می شوند.


جهانگیری با اشاره به تعطیلی بیش از یک میلیون و دویست هزار کارمند آموزش وپرورش و مرخصی دو سوم کارمندان سایر ادارات اظهار داشت: بخش بهداشت و درمان از بخش هایی است که بیشترین کارمندان دولت در آن فعال هستند که باید در این مقطع به صورت تمام وقت پای کار باشند.


وی بابیان اینکه برخی مشاغل باید در شرایط فعلی بیش از گذشته به مردم خدمت رساني كنند، اظهار داشت: صدا و سیما یکی از این بخش هاست که بار اصلی مبارزه با کرونا را بر عهده دارد و موفق عمل کرده است.

معاون اول رییس جمهور با تشریح برنامه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای غربالگري و قطع زنجیره انتقال ویروس و انتقاد از بی توجهی برخی هموطنان نسبت به هشدارها، از اجرای سیاست های جدید متناسب با شرایط کشور خبر داد. جهانگیری ادامه داد: شرط موفقیت برای کاهش تبعات کرونا و به حداقل رساندن زمان مبارزه با كرونا به ميزان همكاري و تبعیت و مردم از سیاست های اعلام شده بستگي دارد.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه ‌با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال جهش اقتصادي گفت: آنچه مهم است قرار داشتن سیاست های کلان اقتصاد در جهت جهش تولید است. سیاست های بانکی، ثبات اقتصادی و استفاده از ظرفیت بازار سرمایه از جمله این سیاست ها ست که تصمیمات خوبی در این زمینه اتخاذ شده است.

معاون اول رییس جمهور بر هدف گذاری همه بنگاه ها در سال ۹۹ برای جهش اقتصادی تاکید کرد و افزود: جهش تولید، سیاست مورد نیاز کشور است و باید تبدیل به برنامه‌های اجرایی شود.

جهانگیری ادامه داد: در جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی حتما در ارتباط با این سیاست، برنامه ریزی های جدی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در ستاد اقتصادي دولت که امروز برگزار شد، اظهار داشت: افزایش قیمت خرید تضمینی گندم از ۲۲۰۰ تومان به ۲۵۰۰ به معنای حمایت جدی دولت از بخش کشاورزی است و در سایر محصولات نظیر چغندر قند نیز منتظر پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه و وزارت جهاد کشاورزی هستیم.

جهانگیری از رقابتی کردن محصولات بنگاه های تولیدی برای عرضه در بازار های منطقه ای و بین المللی به عنوان برنامه اساسی یاد کرد و از برنامه ریزی دستگاهها برای رونق اقتصادی در حوزه مسکن، حمل و نقل و بنادر خبر داد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین