۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴
کد خبر: ۶۷۵۷۵۴
پ
کرم اللهی گفت: تغییر شرایط موجود در جامعه، به دست خود ماست نه دیگران؛ زیرا هیچکس دلسوزتر از خود ملت ایران نیست و باید در این شرایط سخت متکی به خودباوری بود.

دکتر نعمت الله کرم اللهی مدیرگروه جامعه شناسی دانشگاه باقرالعلوم به خبرنگار سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا مبنی بر تحقق جهش تولید از دیدگاه فرهنگی گفت: جهش تولید دارای ابعاد مختلف و گوناگونی می باشد و در بحث تولید و فعالیت اقتصادی، نگاه انتفاعی به ذهن ما خطور می کند که این نوع دیدگاه، باعث غلبه جهت اقتصادی تولید می شود و از آنجایی که طرز دید و نگاه فوق باعت جهش تولید، در امور می شود؛ اما از نگاه فرهنگی نیاز به تغییر رویه دارد.

وی بیان کرد: یکی از پیش شرط های تولید، تغییر نگاه تولید، با توجه به ارزش های آن می باشد که این ریشه نگاه به انسان و هستی شناسی برمی گردد که نزدیک ترین مرتبه آن دنیا است، اما نکته حائض اهمیت این است که اگر، اصالت مبنا را به دنیا بدهیم، می شود جریان های سکولار موجود در جامعه، ولی اگر نگاه به انسان، نگاه معنایی و ارزشی باشد و در مسیر خداوند قدم بردارد، دیگر خستگی، بی ارادگی، نمی توانیم و حرمت شکنی، معنا ندارد.

نعمت الله کرم اللهی با توجه به مبنای اصالت دیدگاه ابراز داشت: با این دیدگاه تولید، در همۀ عرصه‌های شکوفا خواهد شد و اگر نگاه به تولید در کشور، نگاه معرفتی باشد‌، فرهنگ غلط در جامعه، در مورد جهش تولید از بین خواهد رفت و فرهنگ صحیح جای آن را خواهد گرفت و به نوعی باعث حمایت از تولید کالای ملی و رشد و مجاهدت آن می شود ولی اگر فقط با نگاه اقتصادی مطلق به موضوع جهش تولید نگاه کنیم، تا حد محدودی بیشتر پیش نخواهد رفت.

مدیر گروه جامعه شناسی دانشگاه باقرالعلوم مبنی بر ارائه راهکار مناسب در موضوع جهش تولید بیان داشت: تغییر شرایط موجود در جامعه، به دست خود ما است نه دیگران؛ زیرا هیچکس دلسوزتر از خود ملت ایران نیست و باید در این شرایط سخت متکی به خودباوری خود بود نه به وعده و وعید کدخدا و برجام، که در این صورت اوضاع ما بهتر از جایگاه یزید و معاویه لعین نخواهد بود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین