۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
کد خبر: ۶۷۵۷۶۲
پ
کتاب واقع‌گرایی در علوم انسانی اسلامی به قلم دکتر ابراهیم دادجو عضو هیات علمی گروه معرفت‌شناسی پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی به زیور طبع آراسته شد.

به گزارش سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، کتاب واقع‌گرایی در علوم انسانی اسلامی به قلم دکتر ابراهیم دادجو عضو هیات علمی گروه معرفت‌شناسی پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه به زیور طبع آراسته شد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

تحقیق حاضر با اخذ، تحلیل و نقد زادت‌گرایی جدید و بازسازی نقاط ضعف معرفت‌شناسی و روش‌شناسی آن درصدد بازسازی کلی معرفت‌شناسی و روش‌شناسی با تکیه بر واقع‌گرایی قوی فلسفه اسلامی است. واقع گرایی مطلق و پیش‌رونده محصول این بازسازی است. واقع‌گرایی مطلق و پیش‌رونده تقریری واقع گرایانه و امروزین از بنیان‌های معرفت‌شناختی و روش‌شناختی علم و به تبع آن تقریری واقع‌گرایانه و امروزین از بنیان‌های معرفت‌شناختی و روش‌شناختی علوم انسانی و علوم انسانی اسلامی است. واقع‌گرایی مطلق و پیش‌رونده نشان می‌دهد که از منظری واقع‌گرایانه علوم انسانی اسلامی به کدامین نحو و تا چه میزان و حدودی قابل تولید‌ند.

کتاب واقع‌گرایی در علوم انسانی اسلامی در چهار بخش به شرح زیر آراسته شده است:

بخش اول: واقع‌گرایی

بخش دوم: واقع‌گرایی مطلق و پیش‌رونده

بخش سوم: واقع‌گرایی در علوم انسانی اسلامی

بخش چهارم: غایت از واقع‌گرایی

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین