۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰
کد خبر: ۶۸۰۹۴۲
پ
آیت الله اعرافی در پیامی:
آیت الله اعرافی در بیانیه ای به مناسبت پیروزی جبهه مقاومت بر رژیم صهیونیستی، تصریح کرد: ملت های مسلمان بپا خیزند و از دولت های خود قطع همه روابط با اسرائیل را بخواهند.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، آیت الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور به مناسبت پیروزی جبهه مقاومت و مجاهدان فلسطین بر رژیم غاصب صهیونیستی پیام تبریک صادر کرد.

متن این پیام بدین شرح  است:

بسم الله قاصم الجبارین و مبیر الظالمین

هوالذی اخرج الذین کفروا من اهل الکتاب من دیارهم لاول الحشر ماظننتم ان یخرجوا وظنوا انهم مانعتهم حصونهم من الله فاتیهم الله من حیث لم یحتسبوا و قذف فی قلوبهم الرعب یخربون بیوتهم بایدیهم و ایدی المؤمنین فاعتبروا یا اولی الابصار.

سوره حشر آیه ۲

آتش خشم مقدس غزه و فلسطین و محور مقاومت چنان سوزان و سهمگین بود که غاصبان فلسطین و نمادهای آپارتاید را در فرصتی کوتاه به خذلان و شکست  وتسلیم و جهانیان را به شگفتی و تحسین مقاومت سرافراز واداشت.

آنگاه که مبارزه با غاصبان فلسطین و قبله نخستین اسلام عزیز از فرهنگ ضعف و زبونی و سازش و مذاکره های بی حاصل و از دربارهای فاسد مزدوران استکبار آزاد  و بر پایه های گفتمان انقلاب اسلامی و نظریه مقاومت استوار شد و ایستادگی در برابر اشغال و غارت و جنگ افروزی و منطق گریزی به دست مجاهدان راه خدا و محور مقاومت در فلسطین و لبنان و کشورهای اسلامی افتاد  و آنگاه که حماس و جهاد اسلامی و حزب الله و حاج قاسم سلیمانی و سید حسن نصرالله ها به میدان آمدند  همه معادلات منطقه و فلسطین و امت اسلام تغییر یافت و عصر شکست های پیاپی در برابر رژیم صهیونسیتی به پایان و موعد پیروزی ها فرارسید  و سلسله پیروزی ها در لبنان و فلسطین و سایر مناطق جلوه گر گشت و گنبد آهنین و سلاح های پیچیده ناکارآمد شد.

اینک و برغم توطئه های مستکبران و طرح های خاورمیانه جدید و عادی سازی روابط و خیانت و سازش دولت های حقیر و مزدور و گروه های سست و زبون و برغم جنگ افروزی ها و داعش پروری و تفرقه افکنی ها در صفوف امت اسلام و بفضل الهی بار دیگر جهانیان و امت اسلام شاهد حلقه درخشان دیگری از زنجیره پیروزی فلسطین و غزه ستمدیده و دلیر و شجاع و دلاور و نیرومند در کارزار سخت مقطع اخیر بودند.

راه انقلاب اسلامی و گفتمان مقاومت و اراده ملت فلسطین و امت اسلام و میراث مجاهدان راه خدا و آزادی و شهیدان سرافراز و سلیمانی ها پر فروغ ادامه خواهد یافت و به پیش خواهد رفت و هدایت های امام خمینی قدس سره الشریف و امام خامنه‌ای مد ظله العالی و مراجع عظام دامت برکاتهم و بزرگان دین و آیین در میدان رهایی امت اسلام و فلسطین و مسجد الاقصی راهگشا و مبشر رهایی است.

اکنون که امت اسلام و محور مقاومت و فلسطین سرافراز پیروزی جدید را به آغوش می کشد و شکر می گذارد  بنام حوزه‌های علمیه سربرآستین ربوبی جل و علی می ساییم و به همه جوانان و مردم شریف فلسطین و غزه و نیروهای مقاومت و یاران جهادی آنان این پیروزی را تبریک گفته، مجاهدت ها و رشادت های آنان راسپاس می گزاریم و نکاتی یادآوری می شود:

یکم: مبارزات امت اسلام باید بر اساس اندیشه و انگیزه ناب اسلامی و گفتمان انقلاب و مقاومت اسلامی و رهبری عالمان پارسا و شجاع و توکل بر خدا ابتنا یابد و با تأکید بروحدت راهبردی نیروهای مقاومت و انسجام بخشی به همه نیروها برای برداشتن گام های بلندتر تا محو دشمن صهیونیستی و برگزاری انتخابات آزاد با مشارکت فلسطینیان برنامه ریزی اساسی شود.

دوم: همه تدابیر لازم برای تقویت پایه های فرهنگ جهاد و شهادت و مقاومت و نیز زیر ساخت های علمی و فناوری و تسلیحاتی در نوار غزه و کرانه باختری و قلمرو مسجد الاقصی و لبنان و سوریه و محور مقاومت اندیشیده و طراحی گردد.

سوم: ملت های مسلمان بپا خیزند و از دولت های خود قطع همه روابط با اسرائیل را بخواهند و فریاد کنند  و همه کالاهای اسرائیلی را تحریم کنند.

چهارم: سازمان های بین المللی و دولت های جهان درکنار مظلومان جهان و فلسطین قرار گیرند و بدانند همکاری با اسرائیل در کارنامه آنان در خاطره امت اسلام و ملت های آزاده ثبت خواهد شد.

پنجم: این جنگ و پیروزی بزرگ خط بطلانی بود بر طرح های عادی سازی روابط با اسرائیل و گشایش سفارت های آن در پایتخت های جهان اسلام  و گفتگو های آشکار و نهان با این رژیم غاصب و جریان مذاکره و سازش و انتقال پایتخت به مسجد الاقصی و تعرض به شهرک های فلسطینی و قبله اول مسلمانان ، ملت های مسلمان با نهایت دقت باید در صحنه بمانند و رویاروی این طرح ها و دولت های متمایل به آن بایستند.

ششم: عصر جدید امت ایمانی و تمدن اسلامی را باید آغاز کرد و دراین راه به آگاهی و پارسایی و بصیرت و هوشیاری و همگرایی و وحدت و دوری از تعصب های دروغین و تفرقه گرایی  نیاز است و همه عالمان و دانشمندان و اندیشمندان و متفکران و فرهیختگان و نخبگان و مجاهدان و جوانان و ملت ها باید درکنار هم و دربرابر ظالمان و ستم پیشگان قرار گیرند.

هفتم: همه جهانیان بدانند امت اسلام و ملت های مسلمان براساس منطقی عقلی و انسانی و بین المللی درکارزار دفاع از خود و ملت فلسطین حضور دارد و سخن اول آنان مراجعه به آرای فلسطینیان اصلی در تعیین سرنوشت این سرزمین است و جهاد پیوسته و دفاع مقدس در برابر غاصبان و پیمان شکنان و اشغالگران قدس و فلسطین و دیگر سرزمین های اسلامی و غارتگران و استعمار کنان راه بی بازگشت آنان است و ملت بزرگ ایران به دفاع از خود در برابر تحریم ها و توطئه های ظالمانه  و حمایت از محرومان و مستضعفان ادامه خواهد داد و بدان افتخار می کند و تعامل میان ادیان و همگرایی مذهبی و پایه گذاری تمدن اسلامی و الهی را راه و آرمان خود می داند.

درپایان برفتاوای شرعی مراجع عظام و رهبری معظم انقلاب اسلامی دامت برکاتهم مبنی بر وجوب شرعی و دینی و الهی همکاری با محور مقاومت و مردم فلسطین و مظلومان عالم و حرمت شرعی هرگونه همکاری با اسرائیل و حامیان آن تأکید و آمادگی حوزه‌های علمیه و حوزه رشید قم را برای همکاری با محور مقاومت و مجاهدان راه اسلام عزیز و عزت مسلمانان و آزادی سرزمین های اسلامی در هرجای عالم اعلام می نمایم و به ارواح شهیدان سرافراز اسلام و انقلاب اسلامی و محور مقاومت و کارزار فلسطین ونیز شهیدان مظلوم حوادث اخیر و تروریستی و جانکاه در افغانستان عزیز و شهیدان سرافراز قره باغ و جای جای کشورهای اسلامی  درود می فرستیم و عزت و عظمت مسلمانان را از خداوند مهربان خواستاریم.

الا ان حزب الله هم الغالبون.

ولینصرن الله من ینصره.

علیرضا اعرافی؛ مدیر حوزه‌های علمیه

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین