۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۹
کد خبر: ۶۸۱۸۷۲
پ
آیت الله طباطبایی نژاد:
اصفهان - نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با تأکید بر ضرور مشارکت حداکثری گفت: همه ما وظیفه داریم ضمن حضور در انتخابات به شخص اصلح رأی بدهیم و انتخاب اصلح داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، در مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی در دانشکده افسری امیرالمؤمنین(ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با بیان اینکه شرایط امام خمینی به پیامبر اسلام(ص) شباهت داشت، گفت: خداوند به پیامبر اکرم(ص) می‌فرماید ترفندها و توطئه‌های دشمنان را به یاد بیاور که تلاش کردند تا انقلاب تو شکست بخورد.

امام جمعه اصفهان در ادامه با اشاره به توطئه‌ها و فشارهای کفار بر روی پیامبر اکرم(ص) و مسلمانان، افزود: علیرغم توطئه های دشمنان اما پیامبر اسلام(ص) همواره در بین مردم محبوب‌تر می‌شد، در نهایت تصمیم به شهادت ایشان گرفتند اما در لیلة المبیت با فداکاری امام علی(ع) این توطئه خنثی شد.

قیام پانزده خرداد بسترساز انقلاب اسلامی

وی خاطرنشان کرد: همان فشارها و دشمنی‌ها و توطئه‌هایی که علیه پیامبر اکرم(ص) وجود داشت علیه امام خمینی نیز شکل گرفت، در پانزده خرداد که امام خمینی شبانه از منزل خود ربوده شد و به تهران برده شدند قیام پانزده خرداد شکل گرفت و در شهرهای کشور جوانان و مردم به خیابان آمدند و در نهایت تعداد زیادی از مردم توسط نیروهای رژیم طاغوت به شهادت رسیدند.

آیت الله طباطبایی نژاد قیام پانزده خرداد را بستر ساز پیروزی انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار کرد: هم دشمنان در این قیام نفوذ امام خمینی را درک کردند هم مردم نقش محوری ایشان را بیش از پیش درک کردند، پس از آزادی امام خمینی از زندان مأموران رژیم به امام خمینی گفتند نباید در سیاست دخالت کنید اما ایشان معتقد بودند باید کار سیاسی انجام داد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، با اشاره به خاطرات خود از آزادی امام خمینی پس از قیام پانزده خرداد، تصریح کرد: یکی از صفاتی که برای ائمه اطهار(ع) نقل می‌شود این است که ایشان شجاع ترین مردم هستند، امام خمینی نیز در زمان خود چنین بودند، علت این موضوع هم ایمان به خداوند و نزدیک بودن به خداوند متعال است، کسی که بداند و معتقد باشد همه عالم در اختیار خداوند است دیگر از چیزی نخواهد ترسید.

وی ادامه داد: کسی که ایمان به خداوند داشته باشد دیگر از غیر خدا ترسی نخواهد داشت، علت شجاعت ائمه اطهار(ع) همین ایمان واقعی و کامل است، امام خمینی نیز به عنوان یک غیرمعصوم به سطحی از ایمان رسیدند که هرگز ترسی از غیر خداوند در وجود ایشان راه نداشت.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به ساده زیستی امام خمینی، خاطرنشان کرد: تشییع امام خمینی یک تشییع بی سابقه در جهان و در ایران بود، عشق و محبتی که مردم به ایشان داشتند برخاسته از خلوص و شجاعت و ایمان و آزادگی ایشان بوده است، امام خمینی از کدخدا و اربابی نمی‌ترسید چرا که ایمان به خداوند داشت.

دست رد امام خمینی به سینه رییس جمهور آمریکا

وی با بیان اینکه اوایل انقلاب اسلامی رییس جمهور آمریکا قصد سفر به ایران و گفتگو با امام خمینی را داشت، اظهار کرد: امام خمینی اما اعلام کرد رییس جمهور آمریکا حق ندارد به ایران بیاید و با او دیدار نخواهم کرد، رهبر معظم انقلاب نیز رویکردی مانند امام خمینی داشته‌اند و تنها خدا ترسی در ایشان بوده است و هرگز از ظالمان ترسی نداشتند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به فشارهای دشمنان علیه انقلاب اسلامی و امام خمینی و رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: قرآن کریم می‌فرماید مردان خدا در مقابل دشمنان به خود ضعف راه نمی‌دهند و عقب نشینی نمی کنند، رهبر معظم انقلاب ذره‌ای و لحظه‌ای از اصول عقب نشینی نکردند و نخواهند کرد.

آیت الله طباطبایی نژاد ثابت قدمی در مسیر خداوند و انقلاب اسلامی را مسأله‌ای مهم و ضروری برای عاقبت بخیر شدن دانست و تصریح کرد: یکی از وظایف ما در شرایط بحرانی کنونی حضور در پای صندوق‌های رأی و انتخاب اصلح است، نباید مشکلات و معضلاتی که با آن مواجه هستیم مانع حضور ما بشود و البته در کنار حضور باید رأی به اصلح داد و انتخاب اصلح داشت و این موضوعی است بین ما و خداوند که شخص اصلح را انتخاب کنیم./1304/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین