۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۸
کد خبر: ۶۸۲۸۸۹
نماینده ولی فقیه در کاشان:

حمایت از تولید ملی یکی از را‌های رونق اقتصادی و جهش اقتصادی است

حمایت از تولید ملی یکی از را‌های رونق اقتصادی و جهش اقتصادی است
اصفهان - آیت الله سلیمانی حمایت از تولید ملی و تولید کننده داخلی را یکی از را‌های رونق اقتصادی و جهش اقتصادی اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کاشان، آیت الله عباسعلی سلیمانی امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلی بقیه الله الاعظم کاشان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزارشد با اشاره به روی کارآمدن دولت جدید در کمتر از دو ماه دیگر گفت: وضعیت معیشت و اقتصاد کشور سبب شد تا هم نامزد‌ها وعده‌ای گوناگون به مردم بدهند و هم مردم نسبت به رفع مشکلات فعلی جامعه تردید داشته باشند.

وی ادامه داد: این تردید و نگرانی امکان عدم مشارکت مردم را در انتخابات به دنبال داشت، اما به فضل خدا امروز شاهد حضورگسترده و مخلصانه و متواضعانه مردم درپای صندوق‌های رای هستیم و باید قدردان چنین مردم ولایت مداری بود.

آیت الله سلیمانی با تقدیراز تمامی دست اندارکاران امر انتخابات اعم از فعالان در حوزه اجرایی، نظارتی، امنیتی، بسیجی و رسانه، افزود: درهیچکدام از انتخابات شاهد دعوت امام خمینی (ره) و رهبرمعظم انقلاب به حضور مردم در پای صندوق رای برای مشارکت حداکثری نبوده ایم.

به گفته وی سخنرانی چهارشنبه رهبر معظم انقلاب به مانند خطبه اباعبدالله خطبه غربت و مظلومیت و دعوت مردم به حفظ عزت و کرامت و ندای هل من ناصر ینصرنی بود که امروز مردم ایران به ندای رهبر خود لبیک گفته اند.

نماینده ولی فقیه در کاشان حضور مردم در پای صندوق‌های رای تا به این لحظه را مثبت ارزیابی کرد و با ابراز امیداوری ازادامه این روند تا پایان وقت قانونی انتخابات اظهارداشت: در چنین مواقع حساسی نباید سرنوشت مملکت، عزت ملت، خون بهای شهدا و رنج و مشقت امام امت و غربت رهبری را نادیده گرفت.

از دولت جدید انتظارمی رود به قول‌های داده شده را عمل کند
آیت الله سلیمانی با اشاره به اینکه کاندیدا‌های انتخاباتی وعده‌های خود را براساس وضعیت نگران کننده معیشت و اقتصاد مردم در شعار‌ها و مناظره‌ها وعده‌های خود قراردادند گفت: همه صاحب نظران اقتصادی متفق القول مشکلات اقتصادی را یک شبه قابل حل نمی‌دانند، اما امکان بهبودی وضعیت موجود و رفع مشکلات را اجتناب ناپذیر می‌دانند.

وی ادامه داد: از دولت جدید انتظارمی رود قول‌های داده شده را عمل کند، چرا که ۸ سال قبل دولتمردان راه مشکلات کشور را در مذاکره با دشمن می‌دانستند، اما امروزبا تغییر این دیدگاه، این باور به وجود آمده است که راه احل مشکلات کشوربه ویژه مسائل اقتصادی با تکیه برظرفیت‌های داخلی و اعتماد به نیروی‌های خود به ویژه نیروی نسل جوان امکان پذیراست.

نماینده ولی فقیه در کاشان زیر ساخت‌های اقتصادی کشور را برای یک جهش بزرگ فراهم دانست و افزود: اگر برقراری انضباط مالی از طریق حذف پول کاغذی و بهره برداری ازسامانه‌های مختلف پولی و مالی برای مدیریت اقتصاد کشوراستفاده شود با یک جهش اقتصادی گسترده‌ای در عرضه اقتصادی روبرو خواهیم بود.
 
حمایت از تولید ملی یکی از را‌های رونق اقتصادی و جهش اقتصادی است
آیت الله سلیمانی حمایت از تولید ملی و تولید کننده داخلی را یکی از را‌های رونق اقتصادی و جهش اقتصادی اعلام کرد و گفت: واردات کالا‌های خارجی و توجه به کالای خارجی در داخل کشورسبب نابودی اقتصاد کشور خواهد شد.

به گفته وی با حمایت از تولید کننده و تولید داخلی می‌توان تحول اقتصادی داشت به شرطی که با واردات کالا‌های مشابه خارجی، تولید داخلی را فلج نکنیم و سود بانکی را مقرون به صرفه با تولید کنیم، درحالیکه سود بانکی ما با هیچکدام از موازین پولی جامعه سازگار نیست.

نماینده ولی فقیه در کاشان ایجاد سرمایه در گردش را در حمایت از مراکز تولیدی موثر دانست و گفت: امروز بسیاری از مراکز تولیدی به دلیل دیون معوقه‌ای که براساس محاسبات بانکی انجام شده ورشکسته و تعطیل شده است.

آیت الله سلیمانی برگسترش روابط اقتصادی با کشور‌های همسایه از سوی دولت جدید تأکید کرد و اضافه کرد: همانگونه که کالای خارجی در بازار ایران عرضه می‌شود، همانگونه نیز کالا‌های ایرانی باید در بازار کشور‌های خارجی عرضه شود.

به گفته وی قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین در دولت جدید به جای اینکه روی کاغذ بماند باید عملیاتی شود و بروکراسی اداری رفع شود تا مردم در بورکراسی اداری در سال رفع مانع گرفتار نباشند.

نماینده ولی فقیه در کاشان بر حمایت از سرمایه گذار تأکید کرد و گفت: حمایت و پشتیانی از کشاورزان، دامداران و نیرو‌های مولد برای تحقق گام دوم انقلاب مهم است.

اگر به حوزه کشاورزی توجه شود کشور بدون نیاز به نفت و گاز به خوبی اداره خواهد شد
به گفته وی اگر به حوزه کشاورزی توجه شود کشور بدون نیاز به نفت و گاز به خوبی اداره خواهد شد، چرا که برخی کشور‌ها از راه گل فروشی به رونق اقتصادی رسیده اند.

آیت الله سلیمانی بر چابک سازی کار‌ها و حذف بروکراسی اداری تأکید کرد و افزود: اگر دولت جدید بتواند بروکراسی اداری را حذف و کار‌ها را چابک سازی کند مشکلات کشور را حل خواهد کرد، چرا که هم مشکلات قابل حل است و دولتمردان باید برای حل مشکلات اهتمام داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در کاشان ابراز امیدواری کرد با روی کارآمدن دولت جدید شاهد تحول بنیادی در همه حوزه‌ها به ویژه در عرصه اقتصادی کشورباشیم./۱۳۰۷/
محمد ملک آبادی
ارسال نظرات