۲۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱
کد خبر: ۶۸۷۰۶۱
معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه خبر داد؛

اجرای طرح «نذر نیابتی حسینی» در آستان مقدس بانوی کرامت

اجرای طرح «نذر نیابتی حسینی» در آستان مقدس بانوی کرامت
قم - معاون فرهنگی آستان مقدس بانوی کرامت از اجرای طرح «نذر نیابتی حسینی» در آستان مقدس حضرت معصومه(س) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسا، حجت الاسلام مهدی احمدی با اشاره به اینکه فرهنگ وقف و نذر از ریشه‌دارترین فرهنگ‌ها است که در ادیان گذشته هم مطرح بود و تأثیر زیادی بر زیست اجتماعی بشریت دارد، اظهار کرد: در دین اسلام روی این موضوع بیش از بقیه ادیان تأکید شده و اهل بیت(ع) بزرگترین واقفان و نذر کننده‌ها بودند.

وی افزود: با توجه به وضعیت فعلی کرونایی کشور بسیاری از افراد که دغدغه ادای نذر خود را دارند و به هر دلیلی امکان ادای آن را ندارند آستان مقدس حضرت معصومه(س) اعلام آمادگی می‌کند که می‌تواند به نیابت، نذر آنها را ادا کند.

معاون فرهنگی آستان مقدس بانوی کرامت با بیان اینکه این طرح تا پایان ماه صفر و مخصوص افرادی است که نذر خود را بدون صیغه شرعی درنظر گرفته‌اند، افزود: افرادی که نذر خود را با صیغه شرعی انجام دادند احکام خاص خود را دارد و باید به رساله‌های توضیح المسائل مراجع مراجعه کنند.

وی ادامه داد: علاقه‌مندان می‌توانند برای مشارکت در طرح عظیم نذر نیابتی حسینی اعم از اطعام، عزاداری، فعالیت‌های فرهنگی و … مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت ۶۲۸۰۲۳۱۲۵۵۰۰۵۰۰۰ ‌ به نام آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها واریز و یا کد دستوری#۲۵۱*۷۴۱* را شماره‌گیری و سپس عبارت نذر امام حسین علیه السلام را به شماره ۰۹۱۲۳۵۱۱۱۱۳ پیامک و ادای نذر خود را به این آستان مقدس واگذار کنند.

ارسال نظرات