۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۲
کد خبر: ۶۹۴۰۸۲
پ
حجت الاسلام عماد با حضور در مسجد مقدس جمکران، از غرفه های نمایشگاه دستاوردهای علمی واحدهای آموزشی تخصصی حوزوی بازدید کرد.

به گزارش سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، حجت الاسلام عماد با حضور در غرفه های نمایشگاه، با آخرین دستاوردهای علمی، آموزشی و فرهنگی در حوزه های علمیه کشور آشنا شد.

در این بازدید که بیش از سه ساعت به طول انجامید، رئیس مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه های علمیه، از همۀ 49 غرفه نمایشگاه بازدید کرد و ضمن ارائه پیشنهاداتی، در جریان دستاوردها، نتایج، مشکلات و موانع پیش روی این موسسات قرار گرفت.

وی در غرفه بنیاد بین المللی نهج البلاغه، ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته، پیشنهاد تشکیل کارگروهی جهت ارائه نسخ خطی نهج البلاغه در سراسر کشور را ارائه داد.

عضو شورای نخبگان بنیاد ملی نخبگان همچنین با حضور در غرفه دستاوردهای آموزشی حوزه علمیه اصفهان، به بیان راه کارهایی جهت بهبود کیفیت گزارش های آماریِ مورد نیاز حوزه های علمیه پرداخت.

از جمله غرفه هایی که مورد توجه خاص حجت الاسلام عماد قرار گرفت، غرفه مرکز تخصصی مدیریت اسلامی بود. وی ضمن بیان ضرورت حرکت موضوعات پایان نامه ها، از مباحث نظری به مسائل کاربردی مورد نیاز نظام گفت: به فعلیت رساندن مباحث نظری مدیریت اسلامی، از جمله اموری است که باید بدان اهتمام ویژه داشت.

رییس مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه های علمیه همچنین پس از بازدید از غرفه جامعه الزهرا علیهاالسلام و شنیدن گزارشی از فعالیت های آموزشی و نخبگانی این مرکز، در سخنان کوتاهی، تعیین موظّفیِ تبلیغ برای مبلّغه های استعداد برترِ جامعه الزهرا و استفاده از تجارب حوزه های علمیه برادران را امری ضروری دانست.

وی در پایان ضمن حضور در غرفه پژوهشکده اهل بیت، با دست نوشتی که در دفتر یادبود این غرفه ثبت شد، ضمن تشکر از مسؤولان پژوهشکده، از خدمات برجسته متکلمان حوزه های علمیه در قلمرو دانش کلام اسلامی، تجلیل کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین