۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
کد خبر: ۶۹۷۰۸۵
پ
با حضور رییس دفتر رهبر معظم انقلاب؛
مراسم تکریم و معارفه رؤسای سابق و جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با حضور رییس دفتر رهبر معظم انقلاب، مسؤولان لشکری و کشوری برگزار شد.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، مراسم تکریم و معارفه رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی صبح امروز یکشنبه 14 آذرماه 1400 با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی و مسئولان لشکری و کشوری در سالن جلسات مجلس خبرگان رهبری برگزار شد. در این مراسم از زحمات ۴۱ ساله آیت الله احمد جنتی به عنوان نماینده ولی فقیه و رییس سابق شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تجلیل شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسی پور نماینده ولی فقیه و رئیس جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این مراسم طی سخنانی با بیان اینکه مهر تایید رهبر انقلاب اسلامی بر خدمات صادقانه آیت الله جنتی و رضایت از عملکرد ایشان حسن ختامی شایسته بر پایان این مسئولیت بود، گفت: تعظیم، تعمیق و بزرگداشت شعار اسلامی و مراسم و مناسبت های انقلابی یک کار بی اثر و کم اثر نسیت و از اهمیت ویژه ای برخوردار است و آیت الله جنتی این فقید بصیر و گرانقدر عمر خود را در راه تعمیق شعار اسلامی و انقلابی صرف کردند.

وی افزود:‌ رهبر انقلاب اسلامی در مورد نظام مقدس اسلامی تعبیری دارند که اولین بار از زبان ایشان که در سال 89 به شهر قم داشتند، شنیدم.  در نشستی که با حضور اعضای هیئت دولت و دیگر مسئولان استانی در محضر رهبر انقلاب اسلامی داشتیم بنده اشاراتی به دستاوردهای نظام در طول سه دهه انقلاب در استان قم کردم. بعد از مراسم خدمت رهبر انقلاب رسیدم ایشان گفتند که گزارش که بیان کردید، خوب بود و باید منتشر شود.

رییس جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه رهبر انقلاب فرمودند که نظام اسلامی مقتدرِ مظلوم است، خاطرنشان کرد: امروز اقتدار نظام به قدری است که دشمنان نظام اسلامی نیز به آن اعتراف می کنند به طوری که حتی برخی عناصر رژیم پهلوی به اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی فخر و مباهات می کنند. امروز بزرگترین ارتش دنیا از جلوه های اقتدار ایران وحشت دارد.

حجت الاسلام والمسلمین موسی پور با بیان اینکه وقتی یک قلدر را در سطح منطقه سر جای خود بنشانید نشاندهنده اقتدار است، عنوان کرد: هیچ قدرتی در دنیا این جرأت را ندارد که به ناو آمریکایی اخطار دهد یا اینکه پهپاد پیشرفته او را در آسمان مورد هدف قرار دهد و یا  پایگاه نظامی او را موشک باران کند.

وی با تاکید بر اینکه  باید این اقتدار را با دوران ذلت و نکبت پهلوی و قاجار مقایسه کنیم، گفت:  متاسفانه نتوانستیم این اقتدار را به درستی تبیین کنیم.  اما در حوزه مظلومیت، یکی از مظلومیت‌های نظام اسلامی ما این است که رسانه‌های نظام سلطه با همه ابزارهای تبلیغاتی از جمله با بدبین کردن مردم، شایعه پراکنی و کوچک نمایی دستاوردها و ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی و بزرگ جلوه دادن مشکلات کشور  به مقابله با جمهوری اسلامی پرداخته‌اند.

این مقام مسؤول با بیان اینکه  متاسفانه در حوزه تبلیغات اسلامی در تراز نظام جمهوری اسلامی عمل نکردیم و این گلایه رهبر انقلاب و دغدغه ایشان است، خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب اسلامی اخیرا تاکید کردند که جبهه جنگ در برابر دشمن امروز تبدیل به  جبهه رسانه‌ای شده و ما در این زمینه کم‌کاری و ضعف داریم و لازم است که قوی تر و هوشمندانه تر عمل کنیم که بدون شک برای تحقق این مهم نیازمند یک برنامه ریزی دقیق هستیم.

نماینده ولی فقیه و رییس جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه مقابله با جنگ تبلیغاتی دشمن باید به دغدغه همه مسئولان و ارکان نظام تبدیل شود، گفت: ما نیازمند هماهنگی، همکاری و هم افزایی و انسجام فعالیت های تبلیغاتی و رسانه ای هستیم. اگر در این جنگ پراکنده عمل کنیم نمی توانیم در برابر آرایش منظم دشمن توفیقی داشته باشیم.

وی افزود: ساده انگاری تبلیغات اسلامی ما را به نتیجه مطلوب نمی رساند و به همین خاطر ما نیازمند اتاق های فکر در این حوزه هستیم. در همین راستا بهره‌مندی از ظرفیت عظیم هیئات و نیروی انسانی جوان و انقلابی یکی از محورهای اصلی برنامه بنده برای مدیریت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است. همچنین جهاد تبیین با استفاده از ابزارهای نوین و فضای مجازی ظرفیت عظیمی است که باید به نحو احسن از آن استفاده کنیم.

در ادامه این مراسم متن حکم حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌پور به عنوان نماینده ولی فقیه و ریاست جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی توسط حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی قرائت شد.

آیت الله جنتی: اساس برنامه‌های شورای هماهنگی تبلیغات مردم‌محوری است

رییس سابق شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: امیدوارم شورای هماهنگی بتواند هماهنگ و هم‌صدا با مردم برنامه‌های خود را اجرا کند و مردم احساس کنند که در مسائل حضور دارند و شخصیت خود را بازیابی کنند.

آیت‌الله احمد جنتی نماینده ولی فقیه و رئیس سابق شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از قدیمی‌ترین شوراها و نهادهایی است که از ابتدای انقلاب شکل گرفت و قرار بر این بود که یک صدا از این نظام بیرون بیاید.

وی افزود: هماهنگی تبلیغات اسلامی از صداوسیما تا نهادها و رسانه‌ها همه یک حرف بزنند و اختلاف رأی و نظری پیش نیاید که تا حدود زیادی هم موفق بوده است. سعی ما این بوده کارها مردم باشد چراکه انقلاب مردمی بوده و تا زمانی که پشتوانه مردم را دارد، قدرتمند خواهد بود. ما گفتیم مردم را به صحنه بیاورید و در هر مراسمی مردم متولی کار می‌باشند. اگر نهاد دیگری هم هست باید همین حالت را داشته باشد؛ در مراسمی چون 22 بهمن باز هم مردم‌محور باشند.

رییس سابق شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان کرد: دنیا روی این مسئله حساب می‌کند و سعی بر این بود که مراسمات ما رنگ و بوی مردم را داشته باشد؛ این افتخاری برای ما و نظام است و این افتخار باید همیشه به قوت خود باقی بماند. یعنی زیر لوای مقام معظم رهبری بتوانیم مسیر خود را ادامه دهیم.

آیت‌الله جنتی اضافه کرد: خدا را شاکرم که الطاف خدا همیشه همراه ما بوده و این وحدت کلمه بوده، هست و خواهد بود. این میزان برنامه در طول این سال‌ها برگزار شده که با مدیریت شورای هماهنگی بوده و لازم است که در آینده نیز چنین رویه‌ای حاکم باشد. اگر مراسمات ما با حضور پرشور مردم نباشد، خوشایند نیست.

وی با بیان اینکه من از مردم خاضعانه تشکر می‌کنم و خداوند متعال می‌خواهم که الطافش را شامل حال مردم کند، تصریح کرد: مردم از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی مردم بودند که امام و رهبر را انتخاب کردند و در همه صحنه‌ها حاضر شدند. امیدوارم شورای هماهنگی بتواند هماهنگ و هم‌صدا با مردم برنامه‌های خود را اجرا کند و مردم احساس کنند که در مسائل حضور دارند و شخصیت خود را بازیابی کنند. سعی ما بر این بوده که کاری کنیم که یک صدا از نظام بیرون بیاید و همین موفقیت را به فضل خدا داشته‌ایم.

رییس سابق شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطر نشان کرد: از رهبر معظم انقلاب تشکر می‌کنم که چنین مسئولیتی را به آقای موسی‌پور دادند. همه رسانه‌ها از صداوسیما گرفته تا دیگر رسانه‌ها باید هماهنگی خود را در خدمت به مردم داشته باشند. هرچه از مردم نجیب و مجاهد و همیشه در صحنه تشکر کنیم کم است و به همین جهت است که دشمن امیدش قطع شده است که از طریق مردم به نظام ضربه بزند. وظیفه همه ما حفظ تقوا است؛ تقوا باید محور کار ما باشد و سیاست اقتصاد و هر حرکت ما باید براساس تقوا باشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین