۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۲
کد خبر: ۷۰۰۱۶۷
پ
آیت الله عبداللهی:
کرمانشاه ـ آیت الله عبداللهی گفت: نباید در مقابل توطئه و فتنه انگیزی دشمنان بی تفاوت باشیم و باید بدانیم که هر سخنی که بوی تفرقه و نفاق بدهد برای دشمن یک هدیه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمانشاه، آیت الله عبدالخالق عبداللهی امروز در دیدار جمعی از فعالان فرهنگی و متولیان برگزاری ویژه برنامه ها و جشن های دهه فجر انقلاب اسلامی در کرمانشاه با اشاره به فرا رسیدن ایام الله فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: در تقویم انقلاب روزها و اعیادی داریم که نباید اجازه دهیم زنگار روزگار آنها را به حاشیه ببرد که در این میان دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی یکی از این اعیاد ملی ما ایرانیان است.

این شاگرد برجسته امام خمینی(ره) گفت: دهه فجر بهترین فرصت برای بازخوانی تاریخ مبارزاتی حضرت امام خمینی(ره) و ملت ایران علیه نظام ستم شاهی است، این دهه بستری برای تبیین نقش استکبار جهانی در توطئه علیه این انقلاب و سایر کشورهای اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه توطئه علیه مسلمین هر روز به شکل تازه ای خود را نشان می دهد، عنوان داشت: آرامش و صلح در جهان اسلام برای دشمنان هزینه های بسیاری به دنبال دارد، اقتدار مسلمین و یافتن جایگاه واقعی اسلام می تواند به نوعی فشارهای مستکبرین بر امت رسول الله(ص) را کاهش و از بین ببرد.

آیت الله عبداللهی در بخش دیگری از سخنان اظهار کرد: پدیده تروریسیم در جهان اسلام معلول دو عامل خودباختگی فرهنگی مسلمانان در برابر مستکبرین و نیز نتیجه بی کفایتی برخی از سران کشورهای اسلامی است.

این شاگرد برجسته امام خمینی(ره) تصریح کرد: تجمیع این دو عامل امروز زمینه پیدایش تروریسم در جهان اسلام شده است، تروریسمی که توسط دشمنان تغذیه و تقویت می شوند و تاسفبارتر اینکه توسط برخی از سران به ظاهر اسلامی حمایت معنوی و مادی هم می شوند که بهترین مثال آن را می توان حمایت آشکارای برخی از کشورهای خاورمیانه از جریان های تروریستی داعش، جبهه النصره، القاعده و... دانست.

این عالم برجسته کرمانشاهی افزود: بی گمان اگر بسترهای حمایت های منطقه ای از جریان تکفیری و تروریستی وجود نداشته باشد، علیرغم حمایت آمریکایی ها، اروپایی ها و صهیونیست ها تداوم و بقای این گروهک عمر درازی نخواهد داشت.

آیت الله عبداللهی تصریح کرد: بنابراین رسیدن جهان اسلام به جایگاهی که مدنظر قرآن کریم، رسول اکرم(ص) و... است، می تواند به نوعی بساط خشونت و خونریزی در جهان اسلام را جمع کند، بنابراین هرگونه تلاشی از سوی دشمنان صورت می گیرد که این مهم محقق نشود.

وی با اشاره به اینکه در سال های گذشته برخی از کشورهای منطقه رسما و آشکارا از تلاش های خود برای کشاندن جنگ مذهبی و دینی به داخل ایران سخن به میان می آوردند، گفت: همه به یاد داریم که برخی از کشورهای مرتجع از تلاش های خود برای ایجاد ناامنی در ایران سخن می گفتند، ولی به یُمن بصیرت و آگاهی ملت ایران و برادران اهل سنت و اهل تشیع در کشور، این توطئه های ننگین راه به جایی نبرد و امروز همان دسیسه ها گریبان اربابان خویش را به نوعی گرفته است که نمونه بارز آن دست و پا زدن به اصطلاح ائتلاف سعودی ـ اماراتی در باتلاق جنگ یمن است.

این شاگرد برجسته امام خمینی(ره)  گفت: با این حال نباید در مقابل توطئه و فتنه انگیزی دشمنان بی تفاوت باشیم و باید بدانیم که هر سخنی که بوی تفرقه و نفاق بدهد برای رسانه های دشمن یک هدیه است و هر کلام نسنجیده ای که از زبان عالم یا روحانی جاری شود بی گمان به دستاویزی برای معاندان و بدخواهان تبدیل خواهد شد.

آیت الله عبداللهی خاطرنشان کرد: امیدواریم که همواره در مسیر کاری و شخصی خویش بصیرت، بینش و آگاهی را چراغ راه خود قرار دهیم تا از دسیسه های دشمنان را امان باشیم، زیرا تضعیف ایران اسلامی یعنی تضعیف تمام مسلمین جهان./1400/پ210/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین