۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲
کد خبر: ۷۱۰۳۸۵
پ
معاون آموزش حوزه های علمیه خبر داد؛
معاون آموزش حوزه از تغییر محدوده متون درسی سطوح عالی در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: در صورت آماده سازی زیرساخت‌ها، این مورد را از سال آینده تحصیلی اجرا می کنیم.

به گزارش خبرنگار سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین مهدی رستم نژاد، معاون آموزش حوزه‌های علمیه در دیدار حجت الاسلام محمدمهدی محققی، مدیرعامل خبرگزاری رسا با اشاره به تأثیر و نقش رسانه در عرصه‌های مختلف گفت: تبلیغات نوعی اسلحه دو طرفه است که هم جبهه خودی و هم جبهه مقابل از آن استفاده می‌کنند.

وی بر لزوم تربیت نیروی انسانی در راستای فعالیت در امور رسانه‌ای اظهار داشت: امروز باید در عرصه جهاد تبیین به فعالیت جدی بپردازیم؛ متأسفانه در بسیاری از عرصه‌ها به تبیین نپرداخته ایم، در حالی که شایسته است اقدامات مختلف حوزه را برای طلاب مورد بیان قرار دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد تأکید کرد: به عنوان مثال طرح «درختواره دانشی حوزه» برای بسیاری از طلاب و حتی آن دسته از طلابی که در عرصه رسانه‌ای مشغول فعالیت هستند ناشناخته است و ما باید این مورد را برای آن‌ها تبیین کنیم و بدانیم که در این صورت بسیاری از شبهات برطرف می‌شود.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه از اصلاح محدوده درسی سطوح عالی حوزه در آینده‌ای نزدیک خبر داد و تصریح کرد: بدون شک این مورد هم یکی از طرح‌هایی است که مورد تبیین قرار نگرفته است؛ ان شاءالله ما این مورد را از سال آینده تحصیلی در صورت آماده سازی زیرساخت‌ها اجرایی خواهیم کرد.

وی از تصویب بیش از ۴۰۰ رشته از رشته‌های درختواره دانشی حوزه خبر داد و تصریح کرد: ایجاد تحول در دروس حوزه و اجرایی سازی طرح درختواره دانشی بدون شک مانع ایجاد یأس و تحیر در زندگی طلاب خواهد شد؛ اجرایی سازی این طرح‌ها راهی را جلوی طلاب می‌گذارد که با ادامه دادن مسیر طلبگی هیچگاه دچار یأس و تحیر نخواهند شد.

حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد با بیان اینکه حوزه باید در کنار فقه اصغر به سوی فقه اکبر نیز سوق یابد، عنوان کرد: مسیر‌هایی که نیازمند تربیت نیروی انسانی در آن‌ها هستیم را شناسایی کرده و با تصویب رشته‌های جدید، تربیت نیرو در این مسیر‌ها اجرایی خواهد شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین