۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۲
کد خبر: ۷۱۵۴۲۱
پ
خطیب‌زاده:
مشاور وزیر امور خارجه گفت: دشمن همواره به‌دنبال شکست ایران در تمام زمینه‌های دیپلماسی است، اما ما باید بتوانیم در دنیا به جایگاه واقعی خود دست پیدا کنیم.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، سعید خطیب‌زاده صبح امروز در شانزدهمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور در مشهد اظهار داشت: دانشجویان ایرانی خارج از کشور بخش مهمی از قدرت مسئول و مقبول ایران هستند که به‌وسیله آنها جابه‌جا کردن مرزهای دانش ممکن است چرا که جمهوری اسلامی ایران با شناخت از ظرفیت‌های خود به‌دنبال تصویر ایران قدرتمند، مقبول، مسؤول، خیرخواه و متفاوت از نظام سلطه است.

خطیب‌زاده افزود: جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی هویتی به ایران بخشید که این کشور را در تراز جدید جهانی قوی کرده است به‌طوری که امروز محور شرق سه پایتخت تهران، مسکو و پکن دارد که محورهای سیاسی، نظامی و اقتصادی هستند و نظام سلطه می‌خواهد هر سه را بزند.

مشاور وزیر امور خارجه گفت: نظام بین‌الملل نظام کنش و واکنش است در رژیم طاغوت همه کارها واکنشی بود و قدرت کنش نداشتیم اما امروز این گونه نیست امروز دشمن می‌خواهد چهره و گفتمان ایران را طوری نشان دهد که بگوید ما نمی‌توانیم.

وی با بیان این مطلب که امروز موظف هستیم جایگاه خود را به دست آوریم، خاطرنشان کرد: دشمن همواره به‌دنبال شکست ایران در تمام زمینه‌های دیپلماسی است اما ما باید بتوانیم در دنیا به جایگاه واقعی خود دست پیدا کنیم و آن را برای همیشه تثبیت کنیم، همان‌طور که پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مسیر به‌سمت ناامیدی را عوض کرد و دشمنان امروز به‌خاطر راه سومی که انقلاب جلوی راه ملتها گذاشته است ترس دارند نسل آینده نیز باید رهروی این راه باشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین