۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵
کد خبر: ۷۱۶۵۹۹

از این پس انبارگردانی در گمرک ها به‌طور سالانه انجام خواهد شد

از این پس انبارگردانی در گمرک ها به‌طور سالانه انجام خواهد شد
مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: از امروز محتوای تمام ۳۰ کانتینر با ثبت جزئیات آمارگیری خواهد شد و سپس با حکم مقام قضائی، این محتواها توسط ستاد اجرایی فرمان امام تعیین تکلیف می‌شود.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از محمد شکیبی‌نسب مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی استان بوشهر ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به موضوع ۳۰ کانتینری که با حضور رئیس قوه قضائیه بعد از ۱۳ سال فک پلمپ شد، اظهار کرد: عملیات کانتینری در بندر بوشهر از سال ۸۲ شروع شد و تا امروز نزدیک به دو میلیون و ۱۱۰ هزار کانتینر در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شده است.

وی گفت: سیستم و پایش کانتینرها در عملیات کانتینری از سال ۸۲ تا ۸۹ به صورت دستی و کاغذی انجام می‌شده اما از سال ۸۹ به بعد، سازمان بنادر اطلاعات خود را از آمارگیری دستی به سیستم الکترونیکی منتقل ساخت؛ بر این اساس ممکن است به دلیل خطای انسانی در این نقل و انتقال‌ها، آمار به‌درستی ثبت نشده باشد.

مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: سامانه‌های بندری دو سال پیش مورد حمله سایبری قرار گرفت و اطلاعات به‌طور کامل از بین رفت که سرانجام با تلاش همکاران اطلاعات مجدد ثبت شد، بنابراین در آن زمان هم ممکن است خطای انسانی انجام پذیرفته باشد.

شکیبی با بیان اینکه از اسفند ماه ۱۴۰۰ شمارش میدانی همه کانتینرها انجام و با سامانه مطابقت داده شد، عنوان کرد: در پی عملیات شمارش میدانی کانتینرها ۳۰ کانیتر بدون هویت و بدون صاحب یافت شد.

وی اشاره کرد: بی‌هویت بودن ۳۰ کانتینر باعث شد به‌طور غیر رسمی موضوع را به دستگاه‌های نظارتی استان اعلام کنیم.

مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی استان بوشهر تاکید کرد: پس از برگزاری جلسات مختلف، از امروز محتوای تمام ۳۰ کانتینر با ثبت جزئیات آمارگیری خواهد شد و سپس با حکم مقام قضائی، این محتواها توسط ستاد اجرایی فرمان امام تعیین تکلیف می‌شود.

شکیبی اعلام کرد: به جز یک کانتیتر که محتوای آن برنج بوده و تاریخ مصرف آن گذشته، بقیه ۲۹ کانتینر که دارای وسایل خانگی نظیر یخچال، کولر و تجهیزات صنعتی هستند، محتواهای آنها قابلیت استفاده و فروش دارند.

وی تصریح کرد: انبارگردانی به‌طور سالانه انجام خواهد شد تا پس از این شاهد اینگونه تداخلات آماری نباشیم.
 


انتهای پیام/س

ارسال نظرات