۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۸
کد خبر: ۷۱۶۸۶۷
حجت الاسلام جلالی:

دولت تا سال ۱۴۰۵ باید سالانه ۱۸۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت سابق را پرداخت کند

دولت تا سال ۱۴۰۵ باید سالانه ۱۸۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت سابق را پرداخت کند
حجت الاسلام جلالی با بیان اینکه دولت‌های گذشته ترک فعل‌های بسیاری داشتند، گفت: دولت سیزدهم تا سال ۱۴۰۵ باید سالانه ۱۸۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت سابق را پرداخت کند.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، حجت الاسلام حسین جلالی در جلسه علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تشکر از سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان کرمان، گفت: امیدوارم این سفر منشا خیر و برکت برای استان باشد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خدا را شاکریم که چهل و چهار سالگی انقلاب را سپری کردیم و عمر جمهوری اسلامی به 50 سالگی خود نزدیک می‌شود، ادامه داد: دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در این نیم قرن قابل احصا و شمارش نیست؛ برخی از آن دستاوردها شبیه معجزه و برای خودمان هم ناشناخته و نامفهم است.

وی با بیان اینکه به اعتراف دشمن در خصوص کشور مقتدرمان ایران اسلامی گوش فرا دهید اظهار کرد: روزنامه آمریکایی واشنگتن پست می‌نویسد: ایرانیان دوباره در حال زنده ساختن امپراطوری باستانی و آریایی خود هستند، با این تفاوت که این امپراطوری جدید رنگ و بوی اسلامی دارد. تمدن ایرانی اسلامی غرب آسیا را فرا گرفته و همچنان پیشتاز است. همچنین روزنامه نیویورک پست می‌نویسد، امپراطوری پارس زنده شده است؛ این امپراطوری احیا شده اسلامی دنیا را خواهد لرزاند؛ جهان عرب به گوش باشید صدای پوتین های سپاهیان ایران به گوش می‌رسد. امروز گفتمان مقاومت بخش عظیمی از نقشه جهان را منطقه سبز و متعلق به خود کرده است.

حجت الاسلام جلالی ادامه داد: همانطور که ولی امر مسلمین جهان فرمودند نظم نوین حاکم بر جهان در حال فروپاشی بوده و نظم جدید جهانی با محوریت ایران اسلامی در حال شکل گیری است. به صدا درآمدن طبل جنگ در اروپا و خوردن بوی باروت به بینی غربی ها، تنش چین و آمریکا بر سر تایوان همگی گواهی مهمی بر شکل گیری نظم جدید جهانی است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امروز کشورهای زیادی چشم به ایران اسلامی به عنوان یک کشور مقتدر، ظلم ستیز، عدالت گستر،  پناه محرومان و مستضعفان جهان دوخته اند. نقشه جدید جهان در حال شکل‌گیری است که در آن خبری از رژیم غاصب کودککش اسرائل نیست و آمریکا دیگر کلانتر و کدخدای دنیا نخواهد بود.

حجت الاسلام جلالی اضافه کرد: امروز رئیس جمهور با دیپلماسی فعال و پویا در تراز شگل گیری نظم جدید جهانی عمل می‌کند لذامجلس باید قدر شناس چنین دولت باشد. آنان که خط و نشان می‌کشیدند که آقای رئیسی به دلیل خالی بودن خزانه و کسری بودجه 450 هزار میلیارد تومانی قدرت اداره یک روز کشور را هم ندارد. اما خداوند لطف و کمکش کرد. دولت آقای رئیسی تنها دولتی است که بعد از جنگ از حاشیه پردازی اجتناب کرده و متمرکز بر خدمت به نظام و مردم شده است. تنها دولتی است که بدون استقراض از بانک مرکزی، بودجه بدون کسری و چاپ اسکناس بدون پشتوانه کشور را اداره کرده است.

این عضو مجمع نمایندگان استان کرمان اضافه کرد: آقای رئیسی کشور را با کسری بودجه 450 هزار میلیارد تومان و جیب خالی تحویل گرفته و در حالی که تا سال 1405 سالی 180 هزار میلیارد تومان بدهی دولت سابق را باید پرداخت کند. دولت های قبلی در 10 الی 15 سال گذشته ترک فعل‌های زیادی داشته‌اند که  این ترک فعل‌ها از جمله رتبه‌بندی معلمان، بیمه همگانی، همسان‌سازی حقوق‌ها، ایجاد اشتغال، ارزش پول ملی، حذف دلار از معاملات جهانی، تورم و نقدینگی بوده که اقای رئیسی بنا بر انجام آنها دارد و اصلاحات اقتصادی یکی از آنها است.

وی افزود:  اگر امروز طرح اصلاح اقتصادی باز نشده بود کشور با کمبود کالاهای اساسی مواجه بود. مجلس باید قدردان و شکرگذار چنین دولتی باشد. نباید با نطق‌های آتشی و احساسی یاس و ناامیدی را به جامعه تزریق کنیم، سیاه نمایی در نطق های مجلس ظلم به مجلس و نظام و ملت است. نباید پشت دولت را خالی گذاشت و با حرکات نمایشی و پوپولیستی دل مردم را خالی کرد. هنوز عمر دولت یکساله نشده است که به جای تعامل، تقابل و چنگ‌اندازی به دولت شروع شده است. هر روز کشاندن وزرا به کمیسیون‌ها و فراکسیون ها و سوال و استیضاح معنی ندارد، چرا که با این کارها فرصت خدمت از دولت گرفته می‌شود.

حجت الاسلام جلالی تاکید کرد: متاسفانه مجلس آنچان که باید در تراز نظام حرکت و عمل نمی‌کند. آقای اقالیباف علی رغم وجود قانون مجلس در حوزه تنظیم مقررات فضای مجازی چرا به آن عمل نشده و شما سکوت اختیار کردید ما خواهان عمل به مفاد آیین نامه مجلس هستیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: در خصوص بروز سیل در شهرستان رفسنجان و انار امید است دولت هرچه سریع تر اعتبار سیل زدگان و سیرما زدگی را اعلام کند. ضمن تشکر از مجتمع مس رفسنجان که 70 هزار میلیارد تومان  پروژه تعریف کرده و پیشرفت و توسعه خوبی داشته که اشتغال جوانان منطقه و ارائه خدمات اجتماعی بیشتر مورد انتظار و توجه است. از همه عزیزان و دست‌اندرکاران و مسئولانی که برای اشتغال جوانان در این مجتمع خدمت می‌کنند، تشکرمی‌کنم.

ارسال نظرات