۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۶
کد خبر: ۷۱۷۳۵۲

اختصاص مبلغ 50 میلیون تومان وام خرید کالا به خبرنگاران

اختصاص مبلغ 50 میلیون تومان وام خرید کالا به خبرنگاران
وزیر صمت در مراسم روز خبرنگار امسال پس از پایین آمدن از روی سِن، یادداشتی را در اختیار شهرام شکیبا؛ مجری مراسم قرار داد و مجری هم خطاب به جناب وزیر در پشت تریبون گفت: "آقای وزیر! عدد رو درست می‌‌خونم، مبلغ ۵۰ میلیون تومن برای خبرنگاران اختصاص دادید!"

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مراسم روز خبرنگار امسال کمی متفاوت از سال‌های پیش با حضور وزیر ارشاد‌، برخی مسئولان دولتی و عده‌ای از خبرنگاران در تالار وحدت تهران برگزار شد.

از کم و کیف برگزاری مراسم امسال می‌گذریم و فقط اشاره‌ای به هدیه‌‌ای که در این روز وعده آن از سوی وزیر صمت به خبرنگاران داده شد، می‌پردازیم.

جناب آقای "فاطمی امین" در مراسم تالار وحدت برای دقایقی در پشت تریبون قرار گرفت و در چند دقیقه، صحبت‌های خود را به پایان برد اما پس از اتمام سخنانش و پایین آمدن از روی سِن، یادداشتی را در اختیار شهرام شکیبا ـ مجری مراسم ـ قرار داد و مجری هم خطاب به جناب وزیر در پشت تریبون گفت: "آقای وزیر! عدد رو درست می‌‌خونم، مبلغ 50 میلیون تومن برای خبرنگاران اختصاص دادید!"

خبر جناب وزیر صمت برای خبرنگاران این بود: "اختصاص مبلغ 50 میلیون تومان وام خرید کالا به خبرنگاران"

با اعلام این خبر و انعکاس آن در رسانه‌ها، شاهد واکنش‌های مختلفی به این خبر بودیم و حتی برخی در اینکه این هدیه اعلامی وزیر در قالب "وام" نخواهد بود، تشکیک کردند و قائل بودند که منظور فاطمی امین "کمک بلاعوض 50 میلیون تومانی" بوده است.

اما در نهایت روز گذشته، سخنگوی وزارت صمت، آب پاکی را روی دست خبرنگاران ریخت و گفت: "خبرنگاران مورد تأیید معاونت مطبوعاتی، وام 50 میلیون تومانی برای خرید لوازم خانگی ایرانی با سود 18 درصد دریافت می‌کنند؛ البته تولیدکنندگان موظف شدند 5 درصد تخفیف برای خبرنگاران اعمال کنند! و در تفاهمنامه تأکید شده بانک‌ها فقط با یک ضامن این وام را پرداخت کنند!"

در خصوص این هدیه اهدایی از وزیر صمت به خبرنگاران باید گفت در حال حاضر در سطح شهرهای مختلف کشور تا سقف 100 میلیون تومان بدون ضامن و فقط با ارائه چک صیادی، امکان خرید اقساطی لوازم خانگی برای تمام صنوف فراهم است و برای برخورداری از این امکان عمومی هیچ نیازی به این حد از بذل و بخشش آقای وزیر نیست!

انتهای پیام/؛

ارسال نظرات