۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸
کد خبر: ۷۱۷۴۶۸

تشکیل قرارگاه سلامت و جوانی جمعیت در وزارت بهداشت

تشکیل قرارگاه سلامت و جوانی جمعیت در وزارت بهداشت
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: قرارگاه سلامت و جوانی جمعیت به ریاست وزیر بهداشت و با عضویت نمایندگان مجلس و دیگر اعضا شکل گرفته است.

به گزارش گروه جمعیت و حانواده خبرگزاری رسا، یونس پناهی در آیین تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک  اظهار کرد: امنیت امروز کشور مرهون جانفشانی‌ها و ایثارگری‌های شهدای دفاع مقدس، مدافعان حرم و در راس آنها سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است. 

وی تصریح کرد: امروز شاهدیم بسیاری از کشورها با صرف هزینه‌های هنگفت برای امنیت نتوانسته‌اند به  میزانی که در جمهوری اسلامی امنیت وجود دارد، دست پیدا کنند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بیان کرد: پیشرفت ایران در عرصه پزشکی که یکی از برکات انقلاب اسلامی است، به حد و اندازه‌ای رسیده که بیماران برای مداوای خود از کشورهای منطقه به ایران سفر و از تجارب پزشکان ایرانی برای درمان بیماری خود بهره‌گیری می‌کنند.

رئیس موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی گفت: نه تنها در حوزه درمان بلکه در بخش آموزش نیز امروز نمایندگانی از ایران در حوزه آموزش به عنوان نمایندگان نماد علمی کشوربه کشورهای دیگر اعزام می‌شوند که از افتخارات نظام است.

پناهی با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا میزان مرگ و میر در کشورهای پیشرفته چندین برابر بیشتر از ایران بود، اظهار کرد: ما در کشور توانستیم به واسطه ایمان و درایت رهبری و دولت سیزدهم موج‌های متوالی این بیماری را با کمترین آسیب پشت سر گذاشته و به موفقیت‌های بزرگی در کنترل و مهار این بیماری دست پیدا کنیم.

وی بیان داشت: در حوزه سلامت اقدامات زیادی انجام شده، هم اکنون، قرارگاه  دانش بنیان تشکیل و در تمام استانها اعلام آمادگی شده که با ارائه برنامه در راستای نیازهای استان، حمایت لازم از آنها صورت خواهد گرفت، ضمن اینکه قرارگاه سلامت و جوانی جمعیت نیز به ریاست وزیر بهداشت و با عضویت نمایندگان مجلس و دیگر اعضا شکل گرفته است.

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز با بیان اینکه دانشگاه محفل سیاسی بازی نیست، گفت: اجازه نخواهیم داد سلامت مردم بازیچه فعالیت‌های سیاسی شده و با کوچک‌ترین خطری تهدید شود.

علیرضا امانی افزود: افزایش بهره‌وری و انجام فعالیت‌های پژوهشی باید در راس برنامه‌ها قرار گیرد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز  از آمادگی مجلس برای تصویب لایحه دولت در خصوص وضعیت استخدامی نیروهای پرستاری شرکتی، قراردادمعین و نیروهای خدماتی بهداشت و درمان در صورت ارائه به مجلس خبر داد.

محمد حسن آصفری افزود: مجمع نمایندگان استان مرکزی در بحث پیگیری مسایل بهداشت و درمان از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

در پایان این آیین علیرضا امانی به عنوان سرپرست جدید رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک معرفی و از زحمات سید محمد جمالیان تقدیر شد.

ارسال نظرات