۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۸
کد خبر: ۷۱۷۶۴۶

کار تمدید گذرنامه در مرزها، امکان پذیر نیست

کار تمدید گذرنامه در مرزها، امکان پذیر نیست
وزیر کشور در خصوص گذرنامه‌ های سفر اربعین گفت: در رابطه با برگه تردد با دولت عراق مشغول مذاکره هستیم، اما کار تمدید گذرنامه در مرزها، امکان پذیر نیست و باید نسبت به تمدید آن پیش از رسیدن به مرز اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر احمد وحیدی روز یکشنبه در پایان نشست کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین، این مطلب را مطرح کرد.

وی افزود: یکی از کمیته‌های فعال ستاد مرکزی اربعین، کمیته فرهنگی است که جمع گسترده‌ای از فرهیختگان در آن حضور دارند. برنامه‌های این کمیته استفاده از ظرفیت‌های هنری، تهیه کتاب و مقاله پیش از مراسم و همچنین همایش برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم اربعین است.

وحیدی در خصوص گذرنامه هم گفت: در رابطه با برگه تردد با دولت عراق مشغول مذاکره هستیم، اما کار تمدید گذرنامه در مرزها، با توجه به شلوغی آن، امکان پذیر نیست و باید نسبت به تمدید آن پیش از رسیدن به مرز اقدام کنند.

وی با توجه دادن زائران اربعین حسینی (ع) برای ایجاد آمادگی در مواجهه با موج گرمای هوا، اظهار کرد: البته پیش بینی مه‌پاش شده و همه موکب‌ها باید خنک کننده داشته باشند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: اتاق مخصوص برای گرما‌زدگان و آب یخ برای کمک به آنها، پیش بینی شده است.

دکتر وحیدی درباره واکسن کرونا هم تصریح کرد: زائران اربعین، دوز یادآور را در صورتی که ۶ ماه از دریافت آخرین واکسن‌شان گذشته است، تزریق کنند.

ارسال نظرات