۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۱
کد خبر: ۷۱۷۶۶۷
انجمن اساتید انقلابی سطوح عالی حوزه علمیه قم در بیانیه ای:

دفاع از معاویه تفکری انحرافی و خطرناک است

دفاع از معاویه تفکری انحرافی و خطرناک است
انجمن اساتید انقلابی سطوح عالی حوزه علمیه قم در بیانیه ای از قوه قضاییه خواست با مروّجان عقاید انحرافی برخورد و مانع سوء استفاده از عنوان دینی و عقلانی وحدت در آینده شود.

به گزارش سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، انجمن اساتید انقلابی سطوح عالی حوزه علمیه قم در بیانیه ای با اعلام انزجاز و برائت از سلوک فردی و اجتماعی معاویه، از قوه قضائیه خواست برخورد محکم و قاطع با مروّجان عقاید انحرافی کند که متن بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ مِمَّنْ حَوْلَکُمْ مِنَ الْأَعْرابِ مُنافِقُونَ وَ مِنْ أَهْلِ الْمَدینَةِ مَرَدُوا عَلَی النِّفاقِ لا تَعْلَمُهُمْ نَحْنُ نَعْلَمُهُمْ سَنُعَذِّبُهُمْ مَرَّتَیْنِ ثُمَّ یُرَدُّونَ إِلی‏ عَذابٍ عَظیم توبه: ۱۰۱

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم پایه جامعه اسلامی را بر وحدت استوار کرد و با برقراری عقد اخوت بین مسلمین، بر برادر بودن مسلمانان با یکدیگر تأکید ورزید اما از همان آغاز منافقانی در جامعه اسلامی بودند که از هیچ تلاشی برای نابودی یا تحریف اسلامِ حیات بخش فروگذار نکردند.

خدا را باید شکر کرد که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری بنیان نظام مقدس جمهوری اسلامی را بر همین وحدت و برادری استوار کردند و باید غصه خورد که افراد معدودی عنوان وحدت را حربه ای برای ترویج عقاید انحرافی و عمل غیر صالح قرار می دهند.

یکی از نمونه های این تفکر انحرافی و خطرناک، دفاع از معاویه و حمله به رئیس قوه قضاییه به بهانه منافق دانستن معاویه است. در حالی که بسیاری از علمای گذشته و کنونی اهل سنت معاویه را محترم نمی دانستند. علمایی مانند فضل بن دکین، شریک بن عبد الله نخعی، حسن بصری، نسائی، عبد الرزاق صنعانی، حاکم نیشابوری، احمد بن حنبل و شافعی از گذشتگان و شیخ احمد الکبیسی، ابو الأعلی مودودی، محمود ابو ریة، سید قطب و بسیاری دیگر از علمای معاصر اهل سنت که نام تمام آنها به همراه متن سخنانشان در ضمیمه ذکر شده است.

انجمن اساتید انقلابی سطوح عالی حوزه علمیه قم ضمن اعلام انزجاز و برائت از سلوک فردی و اجتماعی معاویه، از قوه قضائیه تقاضا دارد با برخورد محکم و قاطع با مروّجان عقاید انحرافی، مانع سوء استفاده از عنوان دینی و عقلانی وحدت در آینده شود. همچنین از علمایی که مدافع فکر و عمل فردی و اجتماعی معاویه هستند، دعوت به عمل می آورد که ادعاهای خود در دفاع از معاویه را در جلسه مناظره رسمی و علنی با علمای شیعه در قم مطرح کنند تا پس از بحث علمی، عیار ادعای آنان روشن گردد.

ارسال نظرات