۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴
کد خبر: ۷۲۲۲۰۰
پ
در تماس تلفنی فیصل مقداد با امیرعبداللهیان مطرح شد؛
امیرعبداللهیان بر تداوم مواضع اصولی و منطقی جمهوری اسلامی در قبال مسائل جهان اسلام به‌خصوص مسئله فلسطین و حمایت از جبهه مقاومت و دولت و ملت سوریه تأکید کرد.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، در تماس تلفنی فیصل مقداد، وزیر امور خارجه سوریه با امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، برخی موضوعات دوجانبه و نیز مسائل مورد اهتمام مشترک ایران و سوریه در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

رئیس دستگاه دیپلماسی سوریه در این گفتگوی تلفنی با اشاره به نتایج تلخ مداخلات خارجی در سوریه به‌بهانه حمایت از حقوق بشر و تجربه شکست‌خورده رژیم صهیونیستی و حامیان آن در توطئه و بحران‌سازی علیه دولت و‌ مردم سوریه، افزود: آن‌ها به‌دنبال بحران‌سازی علیه کشورهای مستقل از جمله جمهوری اسلامی ایران، هستند. آمریکا و غرب، ایرانی ویران و وابسته می‌خواهند و نه ایران آباد، پیشرفته و مستقل. همگان دیدند که آمریکا و متحدین با سوریه، عراق و افغانستان چه کرده‌اند!

امیرعبداللهیان نیز در این گفت‌و‌گوی تلفنی، بر تداوم مواضع اصولی و منطقی جمهوری اسلامی در قبال مسائل جهان اسلام به‌خصوص مسئله فلسطین و حمایت از جبهه مقاومت و دولت و ملت سوریه تأکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: فشارهای سیاسی و تبلیغاتی خللی در عزم و اراده ملت و دولت ایران در پیمودن راه عزت و استقلال و پیشرفت و حمایت از ثبات و امنیت کشورهای منطقه و مخالفت با دخالت بیگانگان و تجاوزگری رژیم غاصب صهیونیستی ایجاد نخواهد کرد و ملت ایران با هوشیاری توطئه دشمنان را ناکام خواهد گذاشت.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سوریه همچنین بر پیگیری روند توسعه روابط دوجانبه به‌خصوص در حوزه‌های اقتصادی و تجاری تأکید کردند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین