۱۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۵
کد خبر: ۷۲۲۹۵۲
پ
نماینده دائم ایران در سازمان ملل:
ایروانی با بیان اینکه آمریکا هرگز نگران حقوق بشر در ایران نبوده است، گفت: آمریکا در برگزاری نشست غیررسمی ضدایرانی به کارزار عملیات روانی، فریب و نفاق آشکار متوسل شد.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، امیر سعید ایروانی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک روز چهارشنبه در نشستی خبری تأکید کرد: دولت ایران به‌دنبال راه‌حل برای مشکلات داخلی خود است و حق آزادی بیان و تجمع مسالمت‌آمیز از سوی قانون اساسی ایران به‌رسمیت شناخته شده است.

سفیر ایران در سازمان ملل درباره نشست غیررسمی (آریا فرمولا) درباره حوادث ایران به‌سرکردگی واشنگتن تصریح کرد: آمریکا در برگزاری نشست غیررسمی ضدایرانی به کارزار عملیات روانی، فریب و نفاق آشکار متوسل شده است.

طنز حقوق بشری آمریکا و گسترده‌ترین صدمات ایرانیان از ناحیه تحریم‌های ظالمانه

وی افزود: آمریکا ادعا می‌کند این نشست را با هدف حمایت از حقوق بشر ایران برگزار می‌کند اما طنز کار آنجاست که ایرانیان گسترده‌ترین صدمات از ناحیه تحریم‌های ظالمانه آمریکا را طی دهها سال متحمل شده‌اند، آن هم در یک جنگ واقعی که ابزار جنگی آن غذا و دارو بوده است.

دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: آمریکا به‌طور استاندارد از یک مفهوم باارزش یعنی حقوق بشر سوءاستفاده می‌کند و پلت‌فرم سازمان ملل و منابع آن را برای توسعه دستور کار سیاسی خود دستکاری می‌کند.

ایروانی افزود: در حقیقت تاریخ خود گواه روشنی است که ثابت می‌کند آمریکا هرگز نگران حقوق بشر در ایران و جاهای دیگر نبوده است. موضوع جلسه امروز به‌طور روشن دخالت در امور داخلی یک دولت حاکم است و نقض آشکار منشور ملل متحد و حقوق بین‌الملل از زمانی که نظم حقوقی بین‌المللی پایه‌گذاری شد، محسوب می‌شود.

قابل‌قبول‌نبودن دستکاری در سیستم سازمان ملل توسط دولت‌هایی مشخص

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل اظهار داشت: ایران، سیاسی شدن حقوق بشر را رد می‌کند و دستکاری در سیستم سازمان ملل توسط دولت‌های مشخصی را برای توسعه اهداف سیاسی کوتاه‌بینانه قابل قبول نمی‌داند و این امر را رویه خطرناکی می‌داند که همواره در مورد آن هشدار داده است.

ایروانی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره متعهد به حقوق بشر بوده است و این تعهد به افزایش و حمایت از حقوق بشر ادامه خواهد یافت. ما مصمم هستیم تلاشها را برای تعقیب این اهداف خوب ادامه بدهیم.

دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل تصریح کرد: حق آزادی بیان و تجمع مسالمت‌آمیز در قانون اساسی ایران به‌رسمیت شناخته شده است و بهره‌مندی از این حقوق توسط مردم ایران از سوی دولت مورد حمایت بوده است.

همه ایرانیانی که نگران تمامیت ارضی ایران هستند، مخالف خشونت، تخریب و بی‌ثباتی هستند

نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: همه ایرانیان در داخل و خارج از ایران که نگران تمامیت ارضی، استقلال سیاسی و حاکمیت ملی هستند، مخالف خشونت، تخریب، آشفتگی و بی‌ثباتی هستند.

وی اضافه کرد: دولت ایران همواره حداکثر تلاش را برای رعایت حقوق بشر انجام داده است و به تلاش‌های خود برای اینکه مردم ایران شرایط زندگی بهتری را که شایسته آن هستند، داشته باشند، ادامه می‌دهد و در این راستا در جهت ترمیم قوانین و مقررات مورد نیاز اقدام می‌کند.

سفیر ایران در سازمان ملل گفت: نیروی انتظامی ایران، قابلیت مدیریت هرگونه آشوب و حفظ آرامش در کشور را دارد، در عین حال حفظ جان و کرامت انسان‌ها، راهنمای تصمیمات ما است و بنابراین خویشتنداری صورت‌گرفته توسط نیروهای انتظامی نباید نشانه‌ای از ضعف آنها تلقی شود.

ایروانی ابراز کرد: مسائل حقوق بشری خود را با کشورهایی که از ما عقب‌تر هستند، مقایسه نمی‌کنیم تا احساس رضایت داشته باشیم بلکه نگاه ما به اهداف والایی چون حاکمیت دین، اخلاق و عدالت بر جامعه است و مصمم هستیم در این مسیر حرکت خود را ادامه دهیم.

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل همچنین تأکید کرد: دولت ایران در پی یافتن راه‌حل کاملی برای حل مشکلات با استفاده از نخبگان، دانشگاهیان و قابلیت‌ها و منابع علمی است و جامعه بین‌المللی باید به اصول حاکمیت ملی و عدم مداخله در امور امور داخلی دولت‌ها احترام بگزارد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین