۱۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۹
کد خبر: ۷۲۳۴۵۷
پ
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:
پورنقی گفت: یکی از مبناهای این همایش ها فرهنگ سازی در ارتباط با فرزند آوری و داشتن نیروهای جوان و کارآمد است.

به گزارش گروه جمعیت و خانواده خبرگزاری رسا، سید جواد پورنقی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی صبح امروز در همایش استانی «همت همگانی برای ایرانی جوان» اظهارکرد: باتوجه به اهمیت جوانی جمعیت در جامعه و کشور، دستگاه های اجرایی، تکالیفی را برعهده دارند که برای مقابله با چالش سالمند شدن جمعیت، باید پای کار بیایند.

وی گفت: پنجره جمعیتی که سال‌های طلایی بود و با مداخلات به موقع می توانستیم نسبت به جلوگیری از جمعیت سالمند اقدام کرد شاید از دست رفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی افزود: در سال‌های پیش رو باید این فرصت را غنیمت بدانیم و قطعا با مداخلات به موقع توسط دستگاه های اجرایی و رسانه می توان کشور را از این چالش پیش رو دور کرد.

وی یکی از برنامه های مهم این دستگاه را پیگیری قانون جوانی جمعیت خواند و گفت: یکی از مبناهای این همایش ها فرهنگ سازی در ارتباط با فرزند آوری و داشتن نیروهای جوان و کارآمد است.

این مقام مسئول یادآور شد: امید است که بتوانیم، با یک عزم راسخ و همدلی کشور را پویا، سربلند و باعزت در سال های آینده ببینیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین