۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰
کد خبر: ۷۲۵۳۸۴
پ
امیر حاتمی:
مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور ارتش گفت: هدف نهایی از جنگ شناختی دشمن ایجاد اختلال و تزلزل در درک و شناخت مفاهیم و معانی ارزشی در آحاد ملت است.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، امیر سرتیپ حاتمی مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور ارتش به مناسبت روز دانشجو در نشست جهاد تبیین در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارتش حضور پیدا کرد.

وی در این نشست ضمن تسلیت شهادت جمعی از نیروهای انتظامی و بسیجی مدافع امنیت و آسیب دیدن جمعی دیگر از مردم که موجب خسران و خسارت فراوانی شده است گفت: این حوادث ناگوار که در عرصه اجتماعی کشور عزیزمان اتفاق افتاده را می‌توان از منظر مشارکت کنندگان به سه دسته تقسیم‌بندی و مطالعه کرد. شروع اعتراضات با محوریت هیجانات و احساسات شکل گرفت، مقام معظم رهبری نیز به این بخش به درستی اشاره فرمودند و معترضین را به آرامش دعوت کردند. بخشی از این اعتراضات نیز به مباحث معیشتی و نظایر آن که دغدغه این روزهای آحاد مردم است، برمی‌گردد.

وی مسئولیت قوای سه گانه کشور را در برآورده ساختن دغدغه‌ها و انتظارات معیشتی و اقتصادی مردم بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: تمامی دستگاه‌ها و نهادهای کشور باید در جهت بهبود و اصلاح معیشت مردم با نهایت تلاش و همت قدم برداشته و مطالبات اقتصادی مردم را پاسخ گویند اما بی‌شک تحریم‌های حداکثری بر علیه ملت ایران توسط نظام سلطه عامل واقعی تنگناهای اقتصادی است.

امیر حاتمی بخش دیگر اغتشاشات را متاثر از حضور و نقش آفرینی عناصر ضد انقلاب، گروهک‌های دموکرات و کومله، تجزیه‌طلب‌ها، منافقین و عناصر سلطنت‌طلب دانست و تصریح کرد: این دسته از دشمنان از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با انواع توطئه‌ها و فتنه‌ها  با نظام اسلامی به مخالفت پرداختند و هدف اصلی‌شان خدشه‌دار کردن و تهدید امنیت ملی جمهوری اسلامی و در نهایت فروپاشی ایران اسلامی است.

مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور ارتش با تشریح جنایات و خیانت‌های متعدد عناصر ضد انقلاب و به خصوص منافقین در طول عمر انقلاب اسلامی بیان داشت: متاسفانه گروهک ملحد، جنایتکار و معاند منافقین از ابتدای انقلاب در برهه‌های مختلف با فرصت طلبی در جریانات انقلاب اسلامی، موج سواری کرده و از سال ۱۳۶۰ با اعلام رسمی جنگ مسلحانه علیه نظام اسلامی بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم بی‌گناه عزیزمان را به درجه رفیع شهادت رساندند.

وی افزود: ترور جمعی از مردم بی‌گناه، شخصیت‌های نخبه، دانشگاهی، علمی و انقلابی و در نهایت بیعت با رژیم بعثی عراق و صدام جنایتکار در جنگ نظامی همه جانبه بر علیه ملت بزرگ ایران اسلامی و ایجاد آشوب و بلوا در اقصی نقاط کشور عزیزمان، تنها گوشه‌ای از جنایات این دست پروردگان نظام سلطه است.

مشاور فرمانده کل نیروهای مسلح دسته سوم و محور این شرارت‌ها و آتش افروزی‌ها را ناشی از مدیریت و هدایت جریانات و تشکیلات ضد انقلاب و سرویس‌های جاسوسی خارج از کشور وابسته به دولت‌های رژیم آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست و تصریح کرد: برنامه‌ریزی و هدایت این دستگاه‌ها برای گسترش ناامنی، شرارت، اغتشاش و بی‌نظمی، دستور کار سرویس‌های جاسوسی این کشورها بوده که در طول ۴۳ سال اخیر با انواع و اقسام تحریم‌ها، ترورها، تهاجمات نظامی و هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری و فروش سلاح‌‎های شیمیایی به رژیم بعثی عراق و مجروح و شهید کردن حدود ۱۰۰ هزار نفر از مردم عزیزمان در تهاجم شیمیایی نتوانستند به اهداف شوم خود دست یابند.

امیر حاتمی با بیان بدعهدی و نقض پیمان آمریکا و دولت‌های غربی در توافقنامه برجام و نقض این توافقنامه به صورت یک طرفه از سوی آمریکا گفت: زمانی دولت آمریکا این توافقنامه را به صورت یک جانبه لغو کرد که دولت جمهوری اسلامی ایران به تمامی تعهدات قانونی و پادمانی خود عمل کرده بود اما رژیم آمریکا و دولت‌های اروپایی به تبعیت از شیطان بزرگ روز به روز به رژیم تحریم‌های ظالمانه خود بر علیه ملت مظلوم ایران افزودند و سخت‌ترین دوره تحریم را دوره تحریم تاریخی را اعمال کردند.

مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح با بیان اینکه نظام سلطه در قاره‌های مختلف با آزمودن تمام جنگ‌ها بر علیه ملت بزرگ ایران اسلامی از جمله جنگ فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظامی شکست از ملت ایران را تجربه کرده است، افزود: امروز نظام استکبار با روش جنگ ترکیبی با محوریت جنگ شناختی سنگین‌ترین هجمه خود را بر علیه نظام اسلامی آغاز کرده است. هدف نهایی از جنگ شناختی دشمن ایجاد اختلال و تزلزل در درک و شناخت اسلامی آغاز کرده است. هدف نهایی از جنگ شناختی دشمن ایجاد اختلال و تزلزل در درک و شناخت مفاهیم و معانی ارزشی در آحاد ملت همچون مفاهیمی چون امنیت، استقلال، ناموس، وطن و مفاهیم مشابه است.

مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح هدف دیگر دشمن را از بین رفتن اعتماد جامعه نسبت به نظام حاکم، نابود کردن نیروها و سرمایه‌های اجتماعی، اعتماد زدایی، نا امید سازی جامعه، ناکارآمد نشان دادن حاکمیت و از بین بردن مشروعیت‌های جامعه و در نهایت زیر سوال بردن اعتبار نظام و حاکمیت در راس کشور دانست.

امیر حاتمی وظیفه و مسئولیت ارتش را در مواجهه با جنگ شناختی دشمن بسیار حساس و سرنوشت ساز دانست و خاطرنشان ساخت: دشمن در جنگ شناختی تغییر مفاهیم ارزشی ملت را در دستور کار خود قرار داده، این اتفاق برای اجرای ماموریت ارتش که همانا حفظ استقلال، تمامیت ارضی، امنیت ملی و حدود و ثغور ایران اسلامی است، دارای معنا و مفهوم است.

وی افزود: نظام سلطه با تمرکز بر مولفه‌های قدرت مردمی و نرم جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که ظرفیت‌های درونی ملت ایران همچون اعتقادات، باورها، سابقه تمدنی، عزت و شکوه ملی موجب انسجام و وحدت ملی را فراهم کرده است؛ پس دشمن در جنگ شناختی در صدد فروپاشی و خدشه‌دار کردن این قدرت و اقتدار و انسجام درونی است.

مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور ارتش با تحلیل روندها و تحولات ۴۰ سال اخیر به ویژه بعد از حمله آمریکا به عراق و افغانستان و گسترش پایگاه‌های نظامی در جغرافیای ایران اسلامی خاطرنشان ساخت: هدف دشمن در آن سال‌ها تسلیم جمهوری اسلامی ایران و در نهایت حمله به ایران از سر پل عراق بود که با تخمین تلفات ارتش متجاوزین، تصور حمله به ایران اسلامی را از سر خود بیرون ساخت.

امیر حاتمی در پایان خاطرنشان کرد: امروز هدف دشمن سست کردن پایه‌های مقاومت ملی در برابر متجاوزین و تسلیم جمهوری اسلامی ایران و فشار حداکثری برای تغییر نظام سیاسی و در نهایت تجزیه ایران اسلامی و چند پاره و چند تکه کردن جغرافیای قدرتمند، باشکوه و کوچک‌سازی ایران است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین