۰۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۸
کد خبر: ۷۳۱۴۱۰
پ
بررسی عملکرد جهادگران حوزوی در زلزله خوی(۴)؛
مسئول گروه های جهادی آذربایجان غربی گفت: عمده مشکل گروه های جهادی بحث رسانه و اطلاع رسانی آنان است که در زلزله خوی این امر به صورت محسوس، قابل مشاهده بود.

به گزارش خبرنگار سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، حجت الاسلام خالقی مسئول گروه های جهادی آذربایجان غربی در نشست «بررسی عملکرد و اقدامات طلاب و گروه های جهادی در زلزله شهرستان خوی» که به همت دبیرخانه گروه های جهادی حوزه های علمیه و با مشارکت خبرگزاری رسا در سالن شهید دهقانی این رسانه حوزوی برگزار شد، با اشاره به ضعف رسانه‌ای و اطلاع رسانی خدمات عمومی گروه های جهادی به مردم خاطرنشان کرد: عمده مشکل گروه های جهادی بحث رسانه و اطلاع رسانی آنان است که در زلزله خوی این امر به صورت محسوس، قابل مشاهده بود.

وی در ادامه افزود: البته گلایه هایی نیز از رسانه های کشور داریم که می توان گفت که شاید نمی خواستند پوشش خبری مناسبی از خدمات گروه های جهادی در زلزله خوی به مردم داشته باشند و انتظار ما از خبرگزاری های غیر حوزوی این است که در حد توان و بضاعت خود پوشش های خبری و انعکاس مناسبی از فعالیت های گروه های جهادی در زلزله خوی داشته باشند.

حجت الاسلام خالقی خاطرنشان کرد: با توجه به این که دنبال کردن اخبار، پیگیری و رجوع مردم به رسانه‌های غیر حوزوی بیشتر از رسانه های حوزوی است، لازم است رسانه‌های غیر حوزوی، جهت اطلاع رسانی بیشتر از خدمات و فعالیت های گروه های جهادی طلاب علوم دینی، پوشش های خبری بیشتری از این فعالیت ها داشته باشند.

وی در ادامه بیان داشت: در زلزله خوی عمده گروه های جهادی طلاب، گروه های جهادی خودگردان بودند و به صورت مستقل فعالیت کرده و نیازهای مالی خود را شخصا تامین می کنند؛ اما آن گروه هایی که با ما مرتبط شدند سعی کردیم تا هرچه در توان داشتیم در خدمت آنان باشیم؛ ولی گروه های جهادی نیز بودند که مطرح نبوده و اطلاعی از آنان نداشتیم که چه گروه هایی هستند و یا در چه مکان هایی درحال فعالیت و خدمت رسانی می باشند.

عمده مشکل گروه های جهادی، مشکل رسانه ای و اطلاع رسانی است

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین