۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۹
کد خبر: ۷۳۵۱۲۶

هدیه چفیه رهبر انقلاب و انگشتر حاج قاسم به بازیگر سینما و تلویزیون

هدیه چفیه رهبر انقلاب و انگشتر حاج قاسم به بازیگر سینما و تلویزیون
محمد کاسبی بازیگر سینما و تلویزیون از چفیه رهبر معظم انقلاب و انگشتر حاج قاسم به‌عنوان ارزشمندترین هدایا به خود یاد کرد که تا آخرین لحظه عمر از آن‌ها نگهداری می‌کند.

به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا، در ادامه تکریم و دیدار با هنرمندان و اعضای صندوق اعتباری هنر، سید مجید پوراحمدی مشاور وزیر فرهنگ و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با حضور در منزل محمد کاسبی هنرمند پیشکسوت عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون کشور، جویای احوال این هنرمند همراه با آخرین وضعیت جسمی و درمانی او شد.

سیدمجید پوراحمدی با تبریک فرارسیدن سالروز تولد این هنرمند پیشکسوت، محمد کاسبی را جزو متعهدترین هنرمندان عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون کشور برشمرد و گفت: بدون تردید نقش بی‌بدیل او در برخی آثارش برای علاقه‌مندان، ماندگار و فراموش‌نشدنی است.

رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر در ادامه، خدمت و حمایت از اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت سراسر کشور را رسالت خطیر صندوق هنر برشمرد و گفت: از وظایف ذاتی این صندوق است که همواره حامی و پشتیبان همه‌جانبه هنرمندان به‌ویژه در شرایط بیماری و مشکلات مالی و معیشتی آنها باشد. صندوق اعتباری هنر مصمم است در این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی، با عزم و اراده‌ای جهادی، با شناسایی هنرمندان واقعی بهترین، بیشترین و شایسته‌ترین خدمات و تسهیلات بهینه را به این قشر فرهیخته ارائه دهد.

در ادامه این دیدار بازیگر مجموعه «خوش‌رکاب» نیز با قدردانی از حضور و تلاش مسئولان صندوق اعتباری هنر در راه حمایت و کمک به هنرمندان، تأکید کرد: با شناختی که از حمایت‌ها و تلاش‌های صندوق هنر دارم، بدون تردید بار مسئولیت حمایت از هنرمندان بر دوش این مجموعه است.

بازیگر سریال‌های تلویزیونی «صاحبدلان» و «هم‌سفر خورشید»، با مرور نقش‌آفرینی در برخی از آثار تولیدی به ذکر خاطراتی از دوران گذشته کار حرفه‌ای بازیگری و فراز و نشیب‌های این حرفه پرداخت و اظهار کرد: امروز به‌رغم اینکه در کاری هنری و نمایشی حضور ندارم هیچ حسرتی نمی‌خورم چون که بنده به‌وقتش تلاش حرفه‌ای خودم را کرده‌ام فقط شرمنده هواداران و مخاطبان هستم که توان ارائه تولیدات جدید را ندارم.

کاسبی همچنین به انجام کارهای مشترک سینمایی با برخی هنرمندان و کارگردانان و تهیه‌کنندگان کشور اشاره کرد و گفت: گاهی گفتگوهای دوستان را در برخی رسانه‌ها و فضای مجازی مطالعه و از گذشته‌ها یاد می‌کنم.

بازیگر سریال «خوش‌رکاب» با مرور نقش‌آفرینی در سری اول و دوم این مجموعه تلویزیونی، ابراز کرد: معتقدم مجموعه‌های تلویزیونی ادامه‌دار باید هرکدام کامل‌تر، جامع‌تر، بهتر نسبت به شماره‌های قبلی کلید بخورد و در عین حال حرفی جدید برای گفتن به مخاطب همراه داشته باشد که در نهایت منجر به جذب آنها برای ادامه تماشای این مجموعه‌ها شود.

بازیگر مجموعه «بچه‌مهندس1» در بخش دیگری از سخنان خود پس از فوت کردن شمع کیک تولدش و برش آن به‌همراه همسر خود، تأکید کرد: امروز با حضور شما مسئولان صندوق اعتباری هنر که برای عیادت و برگزاری جشن تولدم به منزلم تشریف آوردید، با پوست و گوشت نعمت خدا احساس می‌کنم؛ شما نعمت بزرگی برای من و خانواده‌ام هستید.

کاسبی در ادامه با ذکر حدیثی از نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) که فرمودند «قدم‌هایی که برای عیادت از بیمار برداشته می‌شود حسنات برای آنها نوشته می‌شود»، مطرح کرد: امروز که شما برای عیادت بنده آمدید بدون تردید طبق این حدیث شریف، حسنات فراوانی نصیب شما خواهد شد.

این هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون کشور در خاتمه با قدردانی مجدد از حضور مسئولان صندوق اعتباری هنر، برای همگان آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون کرد.

رونمایی از چفیه رهبر معظم انقلاب همراه با انگشتری حاج قاسم سلیمانی برای حاضران که سال گذشته به‌هنگام بستری در بیمارستان به وی اهدا شده بود پایان‌بخش این دیدار صمیمانه بود.

کاسبی از این دو هدیه به‌عنوان ارزشمندترین موارد اهدایی به خود یاد کرد که تا آخرین لحظه عمر خود از آنها با جان و دل نگهداری خواهد کرد.

 

ارسال نظرات