۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۴
کد خبر: ۷۳۵۳۶۲
پ
حجت الاسلام والمسلمین رحمانی سبزواری:
عضو هیات رییسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان ضرورت مقایسه خدمات انقلاب اسلامی با دوران پهلوی گفت: خدمات انقلاب اسلامی قابل مقایسه با دوران گذشته نیست.

به گزارش خبرنگار سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین علی رحمانی سبزواری عضو هیات رییسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در اجلاسیه تشکل اساتید سطوح عالی و خارج حوزه های علمیه که در سالن اجتماعات مدرسه دارالشفا برگزار شد، با اشاره به اهمیت تحول و ارتقا و لزوم قدردانی و شکرگزاری از آن اظهار داشت: تحول و ارتقا اهمیت بسیار زیادی در زندگی داشته و بسیار امر مهمی می باشد که باید به آن توجه شود؛ چنان‌که در قرآن کریم آیات بسیاری درباره تحول و انقلاب وارد شده است که منظور همان تغییر هویتی و تمدنی است.

وی در ادامه افزود: اگر با اصل مقارنه تاریخ را در نظر بگیریم هرگز دچار اشتباه و سردرگمی نمی شویم و باید عصر قبل از انقلاب اسلامی و بعد از آن را به یاد آورده و با همدیگر مقایسه کنیم؛ چرا که قطعاً خدمات انقلاب اسلامی با خدمات اجتماعی و فرهنگی دوران نظام شاهنشاهی پهلوی به مردم قابل مقایسه نیست و انقلاب اسلامی سبب تحول در جامعه ایران و نجات آنان از یوغ ظلم و بی عدالتی شد.

عضو هیئت رئیسه اساتید سطوح عالی و خارج حوزه های علمیه با بیان ضرورت مقایسه خدمات اجتماعی در زمان شاهنشاهی و انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در عصر قبل از انقلاب اسلامی مردم، محلی از اعراب نداشته و از خود هیچ اختیاری نداشتند؛ اما در عصر انقلاب اسلامی مردم عنصر اصلی شکل گیری انقلاب اسلامی و استمرار آن هستند و به همین خاطر است که امروزه هدف دشمنان نظام اسلامی این است که تحول حاصل شده از برکت انقلاب اسلامی را زیر سوال برده و از بین ببرد.

وی در ادامه افزود: دشمنان انقلاب اسلامی با تهاجم سیاسی، شخصیت های سیاسی انقلاب اسلامی را مورد هدف و هجمه قرار داده و با تهاجم های فرهنگی ریشه به تیشه فرهنگ اسلامی می زنند و با همکاری برخی از سرمایه داران خائن و پول پرست در صدد فشار اقتصادی بر مردم و کوچک کردن سفره آنان هستند.

حجت الاسلام والمسلمین رحمانی سبزواری در پایان اظهار داشت: باید نقادان دولت روحانیت باشد و دولت اسلامی نیز نقادی های حوزه های علمیه و روحانیت را با جان و دل بپذیرد؛ چرا که روحانیت دوستدار انقلاب اسلامی و دولت اسلامی هستند و انتقادهای روحانیت برگرفته از روحیه خیرخواهانه آنان است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین