۰۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۲
کد خبر: ۷۵۳۹۴۱
شیخ نعیم قاسم:

آماده پاسخ به هر حماقت اسرائیل هستیم

آماده پاسخ به هر حماقت اسرائیل هستیم
معاون دبیرکل حزب‌الله با اشاره به اینکه مقاومت ضامن استقلال و کرامت لبنان بوده و یک ضرورت اصلی محسوب می‌شود تاکید کرد: پاسخ تجاوزات دشمن به غیرنظامیان لبنانی را با معادله «چشم در برابر چشم» می‌دهیم.
به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان طی سخنانی درباره آخرین روند تقابل با دشمن صهیونیستی اعلام کرد: مقاومت ما در لبنان با قدرت حضور دارد و آماده است و بدون این مقاومت، لبنان نمی‌توانست استقلال و کرامت داشته باشد.
 
شیخ نعیم قاسم  با اشاره به اینکه مقاومت ضامن استقلال و عزت لبنان است گفت: گواه این امر، تحولات تاریخ است؛ جایی که رژیم صهیونیستی در سال 1982 با هدف بیرون کردن فلسطینی‌ها وارد لبنان شد و فلسطینی‌ها به تونس رفتند. سوال ما این است که چرا اسرائیلی‌ها 18 سال در لبنان ماندند؟ پاسخ این است که اشغالگران به دنبال شهرک‌سازی در جنوب لبنان و اسکان آوارگان فلسطینی در آنجا بودند.
 
وی تاکید کرد: همچنین اسرائیل به دنبال سیطره بر روند سیاسی لبنان بود اما مقاومت در چارچوب مثلث طلایی ارتش، ملت و مقاومت، صهیونیست‌ها را ناکام گذاشت. این نشان می‌دهد که مقاومت یک ضرورت اصلی است.
این مقام حزب‌الله خطاب به کسانی که دائما به دنبال به چالش کشیدن سلاح مقاومت هستند، ابراز کرد: واقعا انسان چگونه می‌تواند بدون سلاح بجنگد و همه می‌دانند که اگر این مقاومت و سلاح آن نبود، هیچ نیروی بازدارنده‌ای در برابر اشغالگران صهیونیست وجود نداشت.
 
شیخ نعیم قاسم ادامه داد: تقابل کنونی که میان مقاومت لبنان با دشمن صهیونیستی وجود دارد، به طور ویژه در راستای حمایت از غزه است اما برای لبنان هم خدمتی بزرگ محسوب می‌شود؛ زیرا به اسرائیل می‌فهماند که مقاومت همچنان حاضر و آماده است و بنابراین صهیونیست‌ها دیگر نمی‌توانند به حمله به لبنان فکر کنند.
 
پاسخ دشمن را با اصل «چشم در برابر چشم» می‌دهیم
 
معاون دبیرکل حزب‌الله در ادامه اظهار داشت: ما هرگز نمی‌توانیم میان حمایت از غزه و منافع لبنان تمایز قائل شویم و نمی‌توان منافع لبنان و فلسطین را از هم جدا کرد. بله درست است که اولویت ما حمایت از غزه می‌باشد اما آیا حمایت از غزه جدا از حمایت از لبنان است؟ ما با یک دشمن اشغالگر مواجهیم و بهتر است نگذاریم این دشمن علیه ما دست به کار شود و ابتکار عمل را به دست بگیرد. روشن است که نباید به این دشمن میدان داد و باید بفهمد که ما در کمینش هستیم.
 
شیخ نعیم قاسم در ادامه به تشدید تجاوزات صهیونیست‌ها علیه غیرنظامیان لبنانی اشاره و تاکید کرد: امروز دشمن در تلاش برای گسترش حملات خود ضد غیرنظامیان در بعلبک و بقاع غربی یا هر مکان دیگری از لبنان است. اما اشغالگران بدانند که ما پاسخ همه این تجاوزات را با معادله چشم در برابر چشم خواهیم داد؛ همانطور که رزمندگان مقاومت بلافاصله پاسخ تجاوز صهیونیست‌ها به بعلبک و ... را دادند.
 
وی تصریح کرد: ما هرگز نمی‌ترسیم و هر بهایی که لازم باشد برای دفاع از کشور و مردم خود می‌پردازیم. ما پاسخ تجاوزات دشمن را می‌دهیم و به آنها می‌گوییم هرگز نمی‌گذاریم که حملات شما بدون پرداخت هزینه افزایش یابد.
میثم صدیقیان
ارسال نظرات