۱۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۳
کد خبر: ۷۵۴۲۳۲

چرا ترافیک در «جاده چالوس» همیشه سنگین است؟

چرا ترافیک در «جاده چالوس» همیشه سنگین است؟
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور چرایی ترافیک سنگین همیشگی در تعطیلات و اوج سفرها در جاده چالوس را توضیح داد.
سرهنگ احمد شیرانی؛ رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: جاده چالوس با وجود دارا بودن مزیت فاصله کوتاهتر تا استانهای شمالی و زیبایی طبیعت اطراف آن به علت ظرفیت تردد پایین آن همیشه در ایام پیک تردد سفر و بویژه در ایام  نوروز با ترافیک سنگینی مواجه است.
 
وی افزود: افتتاح قطعه 2 آزادراه تهران شمال و رعایت استانداردهای ایمنی باعث افزایش ایمنی تردد در این قسمت از جاده شده و کاهش 5 کیلومتر از طول مسیر فعلی کرج- چالوس و کاهش 20 دقیقه‌ای از زمان سفر در شرایط عادی را به همراه داشته است.
 
شیرانی بیان کرد: این موارد به انضمام تبلیغات صورت گرفته در خصوص افتتاح منطقه 2 آزادراه تهران شمال باعث ایجاد انتظار و تصور رانندگان مبنی بر  سفر بدون مشکل ترافیک و رسیدن به استانهای شمالی در کوتاهترین زمان شده است.
 
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ادامه داد: هر چند که افتتاح این پروژه عظیم باعث افتخار برای کشور و جلوه ای از تلاشهای شبانه‌روزی مسئولان کشور است اما باید اذعان کرد که با توجه به داده‌های سامانه‌های تردد شمار و دوربین‌های نظارتی و گزارش‌های پلیس راهور عملا مشکل ترافیکهای سنگین این جاده رفع نشده و تا زمان افتتاح تمامی قسمت‌های آزادراه شاهد ایجاد ترافیکهای سنگین در این جاده هستیم.
 
وی گفت: قبل از افتتاح منطقه 2 آزادراه، ترافیک خودروها در 2 تا 3 ردیف خودرو از قطعه یک آزادراه و در 2 ردیف خودرو از جاده قدیم کرج چالوس در محدوده شهرستانک با همدیگر تلاقی یافته و در یک لاین جاده چالوس مسیر جنوب به شمال وارد می‌شد.
 
شیرانی تصریح کرد: در حال حاضر صرفا این گلوگاه ترافیکی از محل شهرستانک جابجا شده و به محدوده پل زنگوله انتقال یافته ، بگونه ای که 2 تا 3 ردیف خودرو از انتهای قطعه 2 آزادراه تهران شمال و 2 ردیف خودرو از جاده قددیم چالوس در پل زنگوله همزمان وارد یک لاین مسیر جنوب به شمال می‌شوند.
 
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور  گفت: بنابراین با ایجاد گلوگاه در این منطقه بار ترافیک آزادراه تهران شمال رفته رفته سنگین و کل قطعه 2 آزادراه و حتی قطعه یک را درگیر می‌کند. بنابراین ظرفیت خروجی نهایی جاده چالوس تغییری نیافته و با ظرفیت 1200 خودرو در ساعت کماکان یکی از کم‌ظرفیت ترین جاده‌های اصلی کشور است.
 
وی گفت: در نتیجه تا زمان افتتاح کامل قطعات  آزادراه این مشکل پابرجا بوده و توصیه پلیس به رانندگان استفاده از سایر مسیرهای جایگزین در ایام نوروز و زمان پیک سفرهای جاده‌ای بوده و در صورت انتخاب تردد از این جاده از مشکلات ترافیکی آن آگاه شوند.
منبع: تسنیم
ارسال نظرات