۱۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۸
کد خبر: ۷۵۴۲۶۸
پیام سازمان بسیج اساتید کشور؛

همه پرسی ۱۲ فروردین تداعی کننده موقعیت‌شناسی ملت بزرگ ایران است

همه پرسی ۱۲ فروردین تداعی کننده موقعیت‌شناسی ملت بزرگ ایران است
سازمان بسیج اساتید کشور به مناسبت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی در پیامی همه پرسی تعیین نظام را روزی ماندگار توصیف کرد و آن را سبب عقب راندن دشمنان دانست.
به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، در پیام تبریک سازمان بسیج اساتید کشور به مناسبت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی آمده است: در این شرایط حساس و در موقعیتی که دشمنان در یکسال گذشته تلاش کردند تا به اصل مشارکت در انتخابات خدشه وارد کنند که در نهایت به نتیجه ای نرسیدند و شکست دیگری را تجربه کردند، یاد آن همه‌پرسی سرنوشت ساز و درخشان تداعی کننده موقعیت شناسی و در صحنه بودن مردمی است که راه خود را به درستی برگزیده‌اند.
 
متن این پیام به شرح زير است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
یوم الله دوازده فروردین تجلّی خلق حماسه‌ی شکوهمند مردم‌سالاری دینی در ایران اسلامی و نشان‌دهنده عزم ملت ایران برای کنار گذاشتن نظام سلطنتی و جریان های سیاسی، نفوذی، التقاطی، منحرف و تمامیت‌خواه وابسته به امپریالیسم شرق و غرب است که تا امروز نیز ادامه پیدا کرده و ملت بزرگ و غیور ایران پای آرمان‌های خود ایستاده و در مقابل فشارها و تحریم ها با تمام توان از شعار بنیادین انقلاب یعنی استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی دفاع کرده اند.
 
این روز، روز آری گفتن ملت عزیز ایران به تجدید حیات اسلام ناب محمّدی (ص) در بیعت با ولایت مطلقه فقیه است که پس از چند دهه مبارزه نفس گیر با رژیم طاغوت به دست آمد و با رای قاطع به جمهوری اسلامی، دستاوردهای سال‌های مبارزه و نهضت اسلامی ملت بزرگ ایران اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و جانفشانی شهدا، تثبیت شد.
 
رأی بیش از ۹۸ درصدی به تشکیل جمهوری اسلامی از حماسه های ماندگار قرن حاضر بوده و در هیچ نقطه ای تجربه نشده است. جمهوری اسلامی برآمده از اجماع و آرای بی مانندی است و همین موضوع نقطه قوت و برگ برنده انقلاب اسلامی است که بر خلاف بسیاری از نظام های سیاسی جهان با فشارهای خارجی و اعمال قدرت شکل نگرفته و برآمده از خواست و اراده مردمی است.
 
یوم الله دوازده فروردین روز عقب راندن دشمنانی است که آزادی و استقلال این ملّت را بر نمی تابیدند و در کوران حوادث به دنبال تضعیف انقلاب بودند، اما ملت ایران در آن زمان با ثبت مشارکتی بی مانند نظر و اراده خود را مسلط کرد و اجازه نداد مسیر حق خواهی و استقلال طلبی منحرف شده و پیام روشنی به جهانیان داد که از عزم و اراده این ملت آگاه باشند.
 
در این شرایط حساس و در موقعیتی که دشمنان در یکسال گذشته تلاش کردند تا به اصل مشارکت در انتخابات خدشه وارد کنند که در نهایت به نتیجه ای نرسیدند و شکست دیگری را تجربه کردند، یاد آن همه‌پرسی سرنوشت ساز و درخشان تداعی کننده موقعیت شناسی و در صحنه بودن مردمی است که راه خود را به درستی برگزیده‌اند. امروز جمهوری اسلامی ایران برفراز قلّه‌ی رفیع عزت، آزادی، اقتدار و استقلال ایستاده است و به آینده ای روشن، پرامید و پر افتخار این سرزمین و عظمت آن می نگرد. مسیری که بر اساس رهنمودهای داهیانه حضرت امام خامنه ای(مدظله‌العالی) علی رغم دشواری ها و سختی ها پیموده خواهد شد و  ملت بزرگ ایران مانند تجربه های پیشین در گام دوم انقلاب اسلامی، تمدن نوین اسلامی برآمده از این انقلاب را رقم خواهد زد و با همراهی سایر مسلمانان جهان انشاالله زمینه ظهور امام زمان(عج) را فراهم خواهد کرد.
 
سازمان بسیج اساتید کشور این روز ماندگار و تاریخ ساز را به محضر حضرت بقیه الله الاعظم (ارواحنا لمقدمه الفداء)، رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) و مردم سربلند، با بصیرت، موقیعت شناس و وفادار این سرزمین تبریک و تهنیت عرض نموده و با گرامیداشت یاد امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر و شهدای گرانقدر این راه، در عهدی که با ملت بزرگ ایران بسته، مصمم است و با تدبیر و بهره مندی از همه ظرفیت های گوناگون دانشگاهیان بویژه اساتید بسیجی کشورمان تلاش خواهد کرد بر اقتدار، عزت، سربلندی و اعتلای روز افزون میهن اسلامی بیفزاید. انشاالله.
 
سازمان بسیج اساتید کشور 
۱۲ فروردین ۱۴۰۳
ارسال نظرات