۰۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۰
کد خبر: ۷۶۰۰۴۱
آیت‌الله جوادی آملی:

همه باید به قوانین کشور احترام بگذارند

همه باید به قوانین کشور احترام بگذارند
حضرت آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه مردم آزاده در دنیا به قانون کشورشان احترام گذاشته و عمل می‌کنند، تصریح کرد: لذا باید توجه داشت مسائلی مانند حجاب و امثال آن با بگیروببند حل نمی‌شود، با ادب و عدل حل می‌شود.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، حضرت آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در دیدار حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حکمتعلی مظفری رئیس دیوان عدالت اداری اظهار کرد: قطب فرهنگی یک ملت عقل آن ملت است، مردم باید بدانند دین چیست و چگونه جامعه به‌وسیله احکام دین اداره می‌شود، همچنین مردم باید به قانون نیز آشنا باشند؛ یعنی این قانون اساسی یک کتاب روز باشد که بدانند در این مملکت قانون چیست و وقتی مردم قانون را شناختند و قانونی بار آمدند، نه بیراهه می روند و نه راه کسی را می‌بندند.

وی افزود: ما باید مواظب باشیم که عمر خود را روی مباحث غیرعلمی صرف نکنیم؛ باید توجه داشت که زمان و مکان در استنباط موضوع هم بی‌اثر نیست و باید در مسائل قضایی این نکته را در نظر داشت

حضرت آیت‌الله جوادی آملی بیان کرد: مدیریت یک نعمت اساسی است که آدم چگونه بتواند کشور را اداره کند، شهید بهشتی را باید خوب شناخت، او سرتاپا مدیریت بود، ادبش، انسانیتش زبانزد بود.

وی با بیان اینکه با مدیریت خوب می‌توان از هدررفت استعدادها جلوگیری کرد، اذعان کرد: نمونه مدیریت خوب، سیدرضی و سید مرتضی هستند که حوزه علمیه ایجاد کرده و استعدادها را شناخته و آنها را تقویت می‌کردند، اگر مدیریت خوب انجام نشود، خیلی از استعدادها در کشور هدر می رود.

استاد برجسته تفسیر قرآن ابراز کرد: اگر کار در دست مدیر مدبّر باشد، اختلاس و نجومی در کشور نباشد، ضعف مدیریت داخلش نباشد، مردم هم به قانون احترام می‌گذارند؛ چون این حرف همه‌ متمدن‌ها است که هر کسی در هر کشوری زندگی می‌کند باید به قانون آن کشور احترام بگذارد.

وی بیان کرد: مولا اباعبدالله الحسین فرمودند حتی اگر دین ندارید حداقل آزاده باشید؛ ما مردم ایران، مردمی بزرگ و بزرگ‌زاده هستیم و هر جا صحبت از علم بوده آنجا حضور داشته‌ایم، ما در کشوری حساب شده هم زندگی می‌کنیم که سرمایه‌ای همچون خون پاک شهدا را داریم، مردم آزاده در دنیا به قانون کشورشان احترام گذاشته و عمل می‌کنند، لذا باید توجه داشت مسائلی مانند حجاب و امثال آن با بگیروببند حل نمی‌شود، باادب و عدل حل می‌شود.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مظفری رئیس دیوان عدالت اداری گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های این مجموعه قضائی ارائه داد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی مظفری رئیس‌کل دادگستری استان قم هم در این دیدار حضور داشت.

ارسال نظرات