۰۳ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۶
کد خبر: ۷۶۰۱۲۵
قالیباف:

در دو سال اول دولت خدمت و پیشرفت تورم را مهار می‌کنیم

در دو سال اول دولت خدمت و پیشرفت تورم را مهار می‌کنیم
کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: می‌توانیم به‌سرعت بحث تورم را کنترل کرده و کاهش دهیم؛ البته این کار به زمان نیاز دارد و ان‌شاءالله در دو سال اول دولت تورم را مهار کرده و تا قبل از آن با چتر حمایتی، فاصله بین افزایش حقوق با تورم را جبران می‌کنیم.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، محمدباقر قالیباف کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در نشست علما و بزرگان اهل‌تسنن گفت: اقوام ایران، مذاهب مختلف، اقلیت‌های دینی تاروپود سرزمین عزیزمان ایران هستند که وجود یکایک ما در کنار هم این رنگین‌کمان اقوام، مذاهب و اقلیت‌های دینی ما را مستحکم و زیبا کرده و فرصت‌های بزرگ‌داده است.

وی ادامه داد: دشمنان این سرزمین در طول تاریخ به دنبال این بودند که ایران یکپارچه را به هم زنند؛ بدون شک هر فردی که خیرخواه اسلام، عظمت و افتخار ایران و آینده فرزندان است باید در این مسیر گام برداشته و هیچ حرفی نمی‌تواند ما را از انسجام جدا کند.

قالیباف گفت: استکبار جهانی برای جهان اسلام توطئه طراحی و مسلمان را به خاک و خون کشیده و فرقی بین مذاهب و سنی و شیعه قائل نیست. 

وی افزود: مردم فلسطین چندین ماه است که از سرزمین خود دفاع می‌کنند؛ جهاد و حماس برادران هستند، ما در عملیات وعده صادق تا مرز جنگ تمام‌عیار رفتیم و هرگز فکر نکردیم اینها سنی هستند.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار کرد: انتخابات فرصتی است که بتوان با انتخاب دقیق و مشارکت حداکثری به امنیت ملی کمک کرده و فردی را انتخاب کرده که بتواند با کمک ملت و نخبگان و در کنار همه طوایف و اقوام و تمام اقلیت‌های دینی برای ایران عزیزمان حرکت کند. این موضوع دست یکایک مردم این سرزمین است که بتوانند به‌گونه‌ای انتخاب که ضعف‌ها تقویت شود.

وی با بیان اینکه در عرصه اقتصادی به مردم سخت می‌گذرد، گفت: می‌دانم کشور به چه چیزی نیاز دارد و چه ظرفیت‌های عظیمی برخوردار است.

قالیباف با اشاره به موضوع زنان گفت: ما تأکید بر برابری جنسیتی نداریم اما اصرار بر عدالت جنسیتی داریم؛ زنان کشور ما از مهم‌ترین پیشران توسعه هستند و نقش آنها در خانواده و جامعه و عرصه‌های اجتماعی، فنی و مدیریتی مهم است. اجازه نمی‌دهم زنان در دوراهی ایفای نقش مادری و همسری در خانواده یا اثرگذاری در جامعه قرار گیرند. 

قالیباف افزود: شرایط را به‌گونه‌ای گذاشته که محدودیتی برای حضور زنان در خانواده به‌عنوان یک مادر نداشته و از نقش مهم حضور در اجتماع غافل شوند.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار کرد: همین نگاه را به اقوام و مذاهب دارم؛ برای انتخاب یک مدیر در سطوح مختلف، ملاک شایسته‌گزینی است نه اینکه این فرد از کدام قوم و مذهب باشد؛ مهم آن است که آن فرد قوی‌تر برای آن مسئولیت باشد؛ این موضوع را می‌توانید در کارنامه‌ام در پلیس و شهرداری تهران ببینید.

قالیباف با اشاره به عملکردش در شهرداری تهران گفت: در دولت «خدمت و پیشرفت» شتاب حرکت را در مناطق محروم، مرزی و نقاط دور کشور خواهید دید.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به طرح پنج محوری خود در حوزه اقتصادی اظهار کرد: دشمن ۸ سال به کشور تجاوز کرد و ۳۵ سال بعد جنگ نیابتی و ترکیبی و فرهنگی راه انداخت و امروز جنگ ظالمانه تحریم اقتصادی و رسانه ای را تحمیل کرد؛ آنها به دنبال این هستند که «حال فعلی ما» را پریشان و سفره های اقتصادی را کوچک‌تر و فاصله بین امام (ره) و امت را شکاف داده و مردم را از انقلاب دور کنند.

وی افزود: دشمن به دنبال این است که افق روشنی برای جوانان ما نگذارند بعد آنها را وادار کرده که از گذشته خود پشیمان باشند؛ ما در این طرح ۵ محوری ایستاده‌ایم که نقشه دشمن را بر هم زنیم چون باور داریم با استفاده از نیروهای متخصص و جوانان می‌توانیم کار را پیش ببریم.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری اضافه کرد: می‌توانیم به‌سرعت بحث تورم را کنترل کرده و کاهش دهیم؛ البته این کار به زمان نیاز دارد و ان‌شاءالله در دو سال اول دولت تورم را مهار کرده و تا قبل از آن با چتر حمایتی، فاصله بین افزایش حقوق با تورم را جبران می‌کنیم.

قالیباف با تأکید بر لزوم رشد اقتصادی، به رشد اقتصادی یک‌درصدی در دهه ۹۰ اشاره کرد و گفت: همان‌هایی که امروز می‌گویند نگذاشتند کار کنیم امروز می‌گویند رای دهید تا بیاییم و کار کنیم؛ اگر به شما اجازه کار نداده بودند پس چرا امروز حرف دیگری می‌زنید؟

وی با بیان اینکه باید ظرف اقتصاد کشور بزرگ شود، افزود: ما به طور روشن پایتخت دوم ایران را به‌عنوان پایتخت اقتصادی با رویکرد فناوری‌های جدید، شرایط حمل‌ونقلی و ترانزیتی و دریایی و ریلی و خشکی و رویکرد تروریستی در سواحل دریای عمان و اقیانوس هند تا سال ۱۴۰۴ خواهیم دید.

قالیباف با اشاره به موضوع رفع تحریم و عرصه سیاست خارجی، گفت: با مذاکره موافقم اما آن را روش مبارزه می‌دانم؛ آمریکای جهان‌خوار و مستکبر دشمن ما است لذا اگر شرایطی برای مذاکره باشد، باید آن را یک روش مبارزه بدانیم؛ این موضوع را باقدرت دنبال کرده و حق مردم را می‌گیریم تا بار سنگین و سایه شوم تحریم را از کشور برداریم.

وی ادامه داد: آن روزی که می‌گفتند تحریم کاغذپاره نیست، گفتم که این صحبت را قبول ندارم چون تحریم بر مردم فشار و سختی وارد می‌کند.مطمئن باشید از مرزنشینان حمایت می‌کنم.

ارسال نظرات