۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۸
کد خبر: ۷۶۰۱۵۹
حجت الاسلام موسوی:

مهدویت در نظام آموزشی مهجور واقع شده است

مهدویت در نظام آموزشی مهجور واقع شده است
حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه امروز مهدویت در نظام آموزشی مهجور واقع شده است، گفت: امامت در اصول دین ما است و ما وظیفه داریم نسبت به حضرت مهدی(عج) معرفت داشته باشیم.

به گزارش سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، محفل «غدیر» با حضور سیده زهره برقعی مدیر جامعة الزهرا سلام‌الله‌علیها، مدیران، اساتید، طلاب و کارمندان این مؤسسه علمی حوزوی در تالار بیداری اسلامی برگزار شد.

در این مراسم که با اجرای حجت‌الاسلام‌ جوشقانیان برگزار شد، حجت الاسلام موسوی قاری ممتاز کشور به قرائت آیاتی از کلام الله مجید پرداخت و در ادامه، آقای میرجعفری مداح اهل بیت علیهم‌السلام اشعاری را در مدح و رثای حضرت امیرالمؤمنین علیه‌السلام و ائمه معصومین علیهم‌السلام سرود.

در این مراسم، برنامه‌ها با رنگ و بوی قرآنی برگزار شد و مجری برنامه سوالاتی را برگرفته از آیات قرآن کریم مطرح کرد که شرکت کنندگان به سوالات پاسخ می‌دادند و معاونت تبلیغ و امور فرهنگی، جوایزی را به شرکت کنندگان اهدا کرد.

در این محفل معنوی، حجت‌الاسلام‌ موسوی استاد حوزه و کارشناس مهدویت حضور داشت و به اهمیت غدیر و مسئله مهدویت اشاره و تصریح کرد: دغدغه ما از غدیر تا مهدویت، شناساندن امام حیّ است و ما باید نسبت به امام زمان عجّل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف معرفت کسب کنیم.

این کارشناس مسائل مهدویت تأکید کرد: علت مظلومیت امام علی علیه‌السلام، بی معرفتی مردم نسبت به جایگاه ولیّ خدا در جهان بود.

وی با بیان اینکه جهان خلق شده تا انسان خلق شود و انسان خلق شده تا با انجام اعمال اختیاری به کمال برسد، خاطرنشان کرد: رسیدن انسان به کمال بر وجود حجت الهی در هر زمان متوقف است و اگر حجت خدا نباشد، انسان به کمال نمی‌رسد و اگر انسان به کمال نرسد، خلقت انسان و در نتیجه خلقت جهان زیر سوال می‌رود.

حجت‌الاسلام‌ موسوی بیان داشت: طلاب که در مسیر سربازی امام زمان عجّل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف هستند، در مسیر تحقق فلسفه خلقت گام برمی دارند.

وی با تصریح بر اینکه امروز مهدویت در نظام آموزشی مهجور واقع شده است، گفت: امامت در اصول دین ما است و ما وظیفه داریم نسبت به حضرت مهدی عجّل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف معرفت داشته باشیم.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه اگر معرفت کسب کنیم فرق نمی کند ظهور را درک کنیم یا نه؛ عنوان کرد: ما نسبت به ولیّ خدا وظیفه داریم و باید معرفت داشته باشیم. معرفت یعنی امام زمان برای ما اصل و اولویت باشد، معرفت به معنای درک جایگاه ولیّ خدا در هستی و و درک جایگاه خود نسبت به حضرت است.

حجت‌الاسلام‌ موسوی یادآور شد: شعب ابی‌طالب بزرگ ترین تحریم اقتصادی را داشت، اما از شعب ابی‌طالب، حضرت خدیجه سلام‌الله‌علیها بیرون آمد. اگر معرفت باشد، در سخت ترین شرایط، شخصی چون حضرت خدیجه تربیت می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه در هر جایگاه برای گسترش فرهنگ حضرت مهدی گام بردارید، به مراحل شناخت و معرفت مهدوی اشاره کرد و گفت: ما سه مرحله دانش، بصیرت و رفتار مهدوی را باید در مسیر مهدوی طی کنیم.

در ادامه حجت‌الاسلام‌ موسوی بر موضوع انتخابات و انتخاب اصلح تأکید داشت و اظهار امیدواری کرد که فردی اصلح و مورد مرضی خداوند و امام زمان عجّل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف در انتخابات پیش رو برگزیده شود.

در ادامه این محفل، ورزش زورخانه ای با حضور سه ورزشکار نوجوان و با توسل به حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام برگزار شد که با تشویق شرکت کنندگان روبرو بود.

عاطفه جوشقانیان، طلبه جامعة الزهرا سلام‌الله‌علیها که از شاعران برجسته کشوری است و چند بار توفیق دیدار با رهبر معظم انقلاب مدظله‌العالی را داشته است، در مراسم حضور یافت و اشعاری را در وصف پدر و شهید رئیسی سرود.

در پایان مراسم، اساتید، طلاب و کارمندان جامعة الزهرا سلام‌الله‌علیها نزد خانم برقعی رفتند و عید سعید غدیر را به ایشان تبریک گفتند.

ارسال نظرات