۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۰
کد خبر: ۷۶۰۹۷۴
جلیلی:

ایران قفس نیست و به‌قول شهید سلیمانی حرم است

ایران قفس نیست و به‌قول شهید سلیمانی حرم است
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: انقلاب اسلامی به حداقل‌ها اکتفا نمی‌کند و نباید کشور را قفس دید بلکه کشور را مثل حاج قاسم، حرم دید. کسی که جمهوری اسلامی ایران را حرم می‌بیند تا کسی که کشور را قفس می‌بیند این دو نوع نگاه است.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا،  سعید جلیلی نامزد انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز در اجتماع مردم تهران که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، طی سخنانی بیان کرد: ملت ما نشان داده که هنر او انتخاب‌های صحیح و به‌موقع است. ملت ما 45 سال حرکت بزرگ را انجام داد و از حوادث، حماسه ایجاد کرد و امروز بازهم می‌خواهد انتخاب کند.

وی افزود: دشمنان با همه قدرت جلو آمدند و جنگ، تهدید و تحریم آوردند و جواب نگرفتند؛ امروز اهرم شکسته‌ی ناکارآمد به‌اسم تحریم را دست گرفتند و می‌خواهند از آن استفاده کنند چون کسانی در این کشور متأسفانه از یک‌طرف با تحقیر ملت و از سوی دیگر با تحریف آن‌چه می‌گذرد می‌خواهند تحریم را کارآمد نشان دهند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ملت ما می‌داند اگر زمانی دشمنان زر، زور و تزویر را به‌کار می‌بردند امروز ابزار انان تحریم، تحقیر و تحریف است. شهید رئیسی نقشه‌ی دشمن را نقش برآب کرد و اجازه نداد به اهداف‌شان برسد و خودشان می‌گویند شکست فاحش خوردیم ولی کسانی با تحریف موضوع و با تحقیر ملت می‌گویند او نخواست وگرنه نمی‌شد.

جلیلی عنوان کرد: کسانی امروز ضعف و ناامیدی را القا کرده و به نداشتن برنامه افتخار می‌کنند و این را یک منطق می‌دانند که این‌ها نیاز نیست و اگر فلان کار نشود، نمی‌توان حرکت کرد.

وی اظهار داشت: ملت ما در این انتخاب قرار دارد تا چه را انتخاب کند. آن‌ها می‌گویند که چند مسئله‌ی از جمله گرانی، مسکن و غیره را داریم ولی راه‌حل‌شان راه غلط منسوخ است و می‌گویند "امتیاز بده، اخم دشمن را کم کن و چیز دیگری را هم نخواه." ملت ما ایستاده و مشکلات را می‌بیند ولی ضعف را ضعف و امتیاز دادن نمی‌توان برطرف کرد؛ ضعف را با قدرت می‌توان برطرف کرد؛ این نگاه انقلاب اسلامی است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی به حداقل‌ها اکتفا نمی‌کند و نباید کشور را قفس دید بلکه کشور را مثل حاج قاسم، حرم دید. کسی که جمهوری اسلامی ایران را حرم می‌بیند تا کسی که کشور را قفس می‌بیند. این دو نوع نگاه است.

جلیلی بیان کرد: تلاش دشمن و بکارگیری ابزارها برای این است که می‌داند وقتی ملت اراده کرده و می‌ایستد و موفقیت را رقم می‌زند،‌ آن‌ها می‌خواهند ملت ما هسته‌ای و موشکی نشود ولی ملت ما هم موشکی و هسته‌ای می‌شود و بر لبه فناوری حرکت می‌کند. دشمن نگران است که این ملتِ تمدن‌ساز پیشرفت نکند. الگوشدن این ملت به اعتراف خود دشمن رسیده است و قدرت جمهوری اسلامی در منطقه مهم‌ترین قدرت تأثیرگذار است و اگر 100ها موشک به سمت رژیم  صهیونیستی شلیک می‌کند، او جرأت جواب دادن ندارد. این فقط قدرت ایران نیست و بلکه دشمن نگران ملت ماست.

وی ادامه داد: دشمن می‌بیند جمهوری اسلامی یک الگو از حضور سالم و موثر زن مسلمان در اجتماع را نشان می‌دهد. غرب در مسئله‌ی زن به بن‌بست رسیده و ناچار است روی به تحریف بیاورد. رئیس‌جمهور آمریکا و فرانسه برای زنان ایران اشک تمساح می‌ریزند ولی دنیا می‌بیند که وقتی هزاران زن با موشک در غزه به شهادت می‌رسند، همین‌ها عکس یادگاری می‌گیرند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: دشمن می‌خواهد نقطه قوت ما را هدف قرار دهد و می‌فهمد که زن در جامعه‌ی ما نقطه‌ی قوت است. وقتی نمی‌تواند تحریف و تحقیر می‌کند. ملت ما تبدیل به یک قدرت شده است؛ ما سخن از آزادی می‌گوییم و ملت ما پیشگام آزادی بوده است.

جلیلی گفت: ما می‌خواهیم نه‌تنها کشور اداره شود بلکه کشور باید جهش هم داشته باشد. اگر امروز سخن می‌گوییم که کشور ما یک جهان فرصت دارد، ملت ما در بزنگاه تاریخی می‌تواند از این فرصت‌ها استفاده کند.

وی افزود: من امروز به پشتوانه اینکه شما می‌خواهید اقتدار ایران در جهان افزایش یابد، برنامه داده‌ام؛ برای اینکه می‌خواهید با فساد مبارزه شود پا به میدان گذاشتم و محتاج کمک شما هستم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: ایران برای همه مردم است و نه برای عده‌ای خاص که از امکانات کشور استفاده کرده و در بزنگاه‌ها ناامیدی را به جامعه القا کرده و فقط بگویند «نمی‌شود» ولی ملت ما می‌گوید که «می‌شود» و «ما می‌توانیم».

جلیلی اظهار داشت: امروز باید با قدرت در همین ساعات باقی‌مانده این مباحث تببین شود و باید نقش پرشکوه خود را ایفا کنیم تا با انتخاب مردم و آن‌چه مردم تعیین و خداوند با رأی مردم تقدیر می‌کند، از صبح شنبه حرکت پرشکوه به‌سوی جهش را شروع کنیم. روزهای خوبی در انتظار ملت ما خواهد بود.

تعداد بازدید : 0

نیکزاد: با انتخاب جلیلی حتماً راه شهید رئیسی ادامه می‌یابد

علی نیکزاد در ابتدای مراسم حامیان جلیلی در مصلی تهران، اظهار کرد: ما شهید رئیسی را دیدیم. دیدیم مردم چگونه استقبال کردند. در این مصلی شهید والامقام خود را دیدیم. از خدا می‌خواهیم مهر و محبت دکتر جلیلی را در دل مؤمنین و مومنات قرار دهد.
 
وی افزود: ما می‌خواهیم فرمایشات رهبری مبنی بر ادامه راه شهید رئیسی توسط دکتر جلیلی در باب حکمرانی، اخلاق اسلامی، حکومت داری و با سلامت اخلاقی، اعتقادی و فکری انجام شود. ما دنبال کسی هستیم که مجاهد باشد و مراقبت کند. این فرد کسی نیست جز دکتر جلیلی.
 
نیکزاد ادامه داد: آیا فقط به فرد متعهد نیاز داریم؟ خیر؛ بلکه در کنار فرد متعهد، فرد متخصص می‌خواهیم. به آقای جلیلی گفتند شما برنامه ندارید اما حتماً ما برنامه داریم برای عمران روستایی و شهری، زیرساخت‌ها، صنعت، کشاورزی و معیشت و ازدواج و دیوان سالاری اداری برنامه داریم. حتماً راه شهید رئیسی ادامه می‌یابد.
 
وی گفت: روز جمعه کار را یکسره خواهیم کرد و قطار انقلاب که توسط رئیس در ریل صحیح قرار گرفته و ادامه خواهد یافت.

پرویز فتاح: با انتخاب آقای جلیلی راه مقاومت ادامه پیدا خواهد کرد

سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان در جمع حامیان جلیلی گفت: به روح آیت الله رئیسی، به روح آل هاشم، به روح مالک رحمتی، به روح شهید امیرعبداللهیان و شهدای کادر پرواز و شهید موسوی درود می‌فرستیم.
 
وی ادامه داد: می‌دانید که در معرض یک مراجعه بودم اما وقتی اصلحی هست ما تابعیم.
 
وی افزود: چند ساعت به پایان تبلیغات مجاز مانده و ساعت کاری نیست. به عنوان شخص خودم و یکی از ارادتمندان آقای جلیلی اعلام می‌کنم پای کاندیدای اصلح ایستاده‌ایم.
 
فتاح گفت: اطمینان دارم با انتخاب آقا سعید راه حاج قاسم، راه شهدا، راه مدافعان حرم و راه مقاومت ادامه پیدا خواهد کرد.
 
وی عنوان کرد: آقای جلیلی؛ در مناظره شب گذشته نشان داد که برنامه دارد. به عنوان یک کارشناس عرض می‌کنم و به عنوان کسی که سه حکم از طرف آقا گرفته‌ام، همه بدانند که دکتر جلیلی برنامه دارند.
 
وی تصریح کرد: جلیلی حامی مستضعفان، کارگران هستند. مسئول کمیته امداد بودم، در بهزیستی بودم و اطمینان دارم با حضور دکتر جلیلی مددجویان، کارگران و مستضعفان با امید به ایشان نگاه خواهند کرد.
 
وی گفت: او بازمانده از راه جانبازان است و به فضل الهی با حضور ایشان این مسیر ادامه پیدا خواهد کرد.
ارسال نظرات