۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۱
کد خبر: ۷۶۱۰۰۰
امام جمعه قم:

شیطان در ظاهری آراسته نشسته تا امر را مشتبه کند

شیطان در ظاهری آراسته نشسته تا امر را مشتبه کند
آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری نزدیک است و باید مراقب باشیم که راه را گم نکنیم، گفت: شیطان در کمین نشسته و گاهی با ظاهری آراسته و موجه در مقابل ما قرار می‌گیرد تا امر را بر ما مشتبه کند و مسیر را اشتباه برویم.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، آیین اختتامیه بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت و یادمان مردم مظلوم غزه و شهدای جبهه مقاومت از سوی دانشکده علوم قرآنی قم و دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با حضور و سخنرانی آیت‌الله سعیدی همراه با تجلیل از خانواده شهید صداقت و برگزیدگان این جشنواره عصر سه شنبه در سالن امام خامنه ای حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد.

آیت‌الله سید محمد سعیدی در این مراسم با بیان اینکه خداوند متعال در آیه ۹۸ سوره نحل توصیه فرموده در هنگام قرائت قرآن از شر شیطان رانده شده به خدا پناه ببرید، افزود: قرآن حریمی دارد و این حریم دشمنانِ متجاوزِ در کمین نشسته‌ای دارد که حتی در زمان قرائت قرآن هم از شر آنان در امان نیستیم.

وی با بیان اینکه قاری قرآن باید قبل حین و بعد از قرائت از شر شیطان به خدا پناه ببرد و مراقبه داشته باشد، اظهار کرد: قرائت قرآن یک فعالیت هدفمند است و آیاتی که در مراسم و محافل قرائت می‌شود باید متناسب با آن جلسه و مخاطبان باشد تا تأثیرگذار باشد.

امام‌جمعه قم با بیان اینکه قرائت قرآن باید اولین تأثیر را در خود قاری بگذارد و بعد هم در مستمع تأثیرگذار باشد، گفت: اگر کسی بهترین قاری قرآن بود؛ ولی در رفتار عبادی، سیاسی و اجتماعی خود مشکل داشت و عملکردش موردپسند و رضایت دشمنان اسلام و قرآن بود باید بداند که به انحراف رفته و باید در عملکرد خود تجدیدنظر کند.

وی با بیان اینکه در جنگ صفین دشمن با قرآن سر نیزه کردن باعث شد اصحاب امیرالمؤمنین ایشان را تنها بگذارند، اظهار داشت: ممکن است کسی قاری قرآن باشد و نهج‌البلاغه را بهتر از بسیاری از ولایت‌مداران بخواند؛ ولی این قرآن و نهج‌البلاغه خواندن برای ضربه‌زدن به اسلام و مسلمین باشد.

آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری نزدیک است و باید مراقب باشیم که راه را گم نکنیم، افزود: شیطان در کمین نشسته و گاهی با ظاهری آراسته و موجه در مقابل ما قرار می‌گیرد تا امر را بر ما مشتبه کند و مسیر را اشتباه برویم.

ارسال نظرات