۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۳
کد خبر: ۷۶۱۱۵۲
آیت الله وافی:

رئیس جمهور به سوگندی که در پیشگاه خداوند می خورد، عمل کند

رئیس جمهور به سوگندی که در پیشگاه خداوند می خورد، عمل کند
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به متن سوگند مراسم تحلیف رئیس جمهور عمل به این سوگندنامه را واجب و کافی دانست.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، آیت الله ابوالقاسم وافی یزدی تولیت اسبق مسجد مقدس جمکران ظهر امروز پس از شرکت در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم در ساختمان جامعه مدرسین در جمع خبرنگاران با اشاره به متن سوگند رئیس جمهور بیان داشت: منتخب ملت قسم می خورد که وقتش را صرف مردم و پاسداری از ارزش های اسلام کند و ضمن حمایت از مذهب شیعه حقوق مردم را استیفا کند.

وی ادامه داد: اگر رئیس جمهور فقط به موارد ذکر شده در قسم نامه عمل کند و به مواردی که در پیشگاه خداوند بیان می کند پایبند باشد هیچ انتظاری از او نداریم.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه قلوب مردم در دست خداوند است، بیان داشت: امیدوار هستیم رئیس جمهور منتخب طبق قسمی که باید بخورد گرفتاری های مردم را رفع کند و همین امر برای مردم کافی است. 

وی شهید رئیسی را فردی تلاشگر در راستای رفع گرفتاری از مردم دانست و افزود: آن رئیس جمهور فقید با همین قسم‌نامه زحمت شبانه روزی داشت و در نهایت نیز عزت پیدا کرد.

حجت الاسلام والمسلمین وافی در پایان خاطرنشان کرد: بنی صدر به قرآن بر اساس متن قانون اساسی قسم یاد کرد اما به آن عمل نکرد که با ذلت زندگی خود را گذراند؛ عزت دست خدا و در بندگی خداست.

ارسال نظرات