۰۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
کد خبر: ۶۳۱۶۲۹
پ
امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با کاهش نسبت به دیروز 4 میلیون و 511 هزار تومان تومان معامله می‌شود.

به گزارش خبرگزاری رسا، مهمترین اخبار اقتصادی دوشنبه 2دی ماه  ۹۸ به شرح ذیل است:

 

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۸/۱۰/۰۲

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با کاهش نسبت به دیروز 4 میلیون و 511 هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم 4 میلیون و 500 هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی 2 میلیون و 349 هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و 450 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 910 هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای 18عیار هم 461 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1481.4 دلار معامله می‌شود.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت طلای 24عیار 615 هزار تومان، هر مثقال طلا یک میلیون و 997 هزار تومان تعیین شده است.

هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد 13 هزار و 100 تومان، قیمت درهم امارات 3 هزار و 624 تومان و قیمت پوند انگلیس 17 هزار و 208 تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز دوشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم  12 هزار و 980 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 12 هزار و 880 تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها 14 هزار و 250 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 14 هزار و 150 تومان است.

 

زمان توقف تولید پراید و پژو ۴۰۵ اعلام شد

وحید مرندی مقدم امروز در نشستی خبری با اعلام اینکه از سال 96 استاندارهای خودرو به 85 گانه ارتقا پیدا کرد، اظهارداشت: در خودروهای داخلی اعمال این استانداردهای جدید در 3 مرحله اعمال شد به نحوی که نخستین مرحله اول دی ماه 96 دومین مرحله اول دی ماه 97 و مرحله سوم امروز ( اول دی ماه 99) اجرایی شد.

وی با بیان اینکه براساس استانداردهای جدید تولید 4 مدل خودرو متوقف خواهد شد، افزود: خودروی پژو 405 در تاریخ اول تیرماه 99 دیگر تولید و شماره گذاری نخواهد شد و فقط مجوز تولید به صورت گاز سوز آنهم برای استفاده تاکسی و محدود دارد.

معاون نظارت سازمان استاندارد اضافه کرد: علاوه بر این تولید خودروهای پراید111 ، پراید 131 و پراید 132 هم در تاریخ اول مرداد ماه سال 99 متوقف خواهد شد.

وی در خصوص تکلیف خریداران خودرو که این روزها در پیش فروش شرکت های خودرو ساز شرکت می کنند، گفت: بعد از تاریخ های عنوان شده به هیچ عنوان این محصولات تولید و شماره گذاری نخواهد شد.

معاون رئیس سازمان ملی استاندارد همچنین در مورد جزئیات مطابقت بنزین توزیعی در کشور با استانداردها ،گفت:‌ بنزین را در فصل گرم و سرد مورد آزمون قرار می‌دهیم که نمونه برداری‌های فصل سرد انجام شده ولی هنوز نتایج آزمون نهایی نشده است. در مورد نمونه‌برداری‌های فصل گرم نیز باید بگوییم که در کل کشور میزان بنزن موجود در بنزین سوپر 0.5 است.

وی افزود: در مورد گوگرد موجود در بنزین توزیعی در کشور نیز در بنزین سوپر عدد 15.1 و در بنزین استاندارد عدد 14.82 گزارش شده که این رقم برای بنزین معمولی 29.53 بوده است.

معاون رئیس سازمان ملی استاندارد، تصریح کرد: میزان استاندارد اکتان عدد 95 است که در آزمون‌های انجام شده برای بنزین سوپر 95، بنزین استاندارد 92.4 و بنزین معمولی 88.1 گزارش شده است.

معاون رئیس سازمان ملی استاندارد در مورد وضعیت بنزین توزیعی در تهران گفت:‌ میزان گوگرد موجود در سوپر تهران 14 و برای بنزین استاندارد 24.9 است. در مورد بنزن نیز برای بنزین سوپر تهران 0.4 و برای بنزین استاندارد 0.6 گزارش شده است.

مرندی‌مقدم در ادامه با اشاره به اینکه حداکثر مجاز گوگرد در بنزین استاندارد قبلی 300 پی پی ام بوده است،‌ افزود: استانداردهای فعلی در واقع همان استاندارد یورو 4 اروپا نیست بلکه معادل با استاندارد یورو 4 است و یک استاندارد ملی در این مورد تدوین شده است به نحوی که برای استانداردهای جدید بنزین معادل با استاندارد یورو 5 عمل خواهیم کرد.

 

نرخ عمده فروشی انواع میوه و تره بار اعلام شد

قیمت عمده‌فروشی انواع میوه و تره‌بار در میدان مرکزی میوه و تره‌بار شهر تهران اعلام شد؛ این نرخ‌ها ملاک قیمت‌گذاری انواع میوه و صیفی در سطح ظهر است و خرده‌فروشان می توانند محصولات خود را حداکثر با 30 درصد افزایش قیمت نسبت به این نرخ‌ها به فروش برسانند.

بر این اساس قیمت هر کیلوگرم انار 5 تا 9هزار تومان، انار دماوندی 7 تا 11هزار تومان،  پرتقال تامسون شمال 2 تا 4هزار و 780 تومان، پرتقال رسمی جنوب 4 تا 6هزار تومان، پرتقال ناول جنوب 7 تا 9هزار تومان، نارنگی انشو 3هزار و 500 تومان تا 6هزار تومان و نارنگی یافا 2هزار و 500 تومان تا 5هزار تومان به فروش می‌رسد.

هر کیلوگرم سیب لبنانی زرد 3هزار و 500 تومان تا 8هزار تومان و سیب قرمز لبنانی با توجه به درجه کیفی آن 3هزار تومان تا 7هزار و 500 تومان به فروش می‌رسد؛ سیب درختی در حالی به این قیمت‌ها به‌صورت عمده خرید و فروش می‌شود و گران به دست مردم می‌رسد که میزان تولید این محصول در سال جاری بالاست و برای جلوگیری از ضرر و زیان تولید‌کنندگان، مازاد این محصول باید صادر شود.

قیمت هر کیلوگرم پیاز زرد 2هزار و 200 تومان تا 3هزار و 700 تومان، پیاز قرمز 3هزار و 500 تا 6هزار تومان، سیب‌زمینی هزار و 700 تا 3هزار و 700 تومان، سبزی جور 2 تا 4هزار تومان و سبزی‌خوردن 3 تا 5هزار تومان به فروش می‌رسد.سازمان میادین میوه و تره‌بار , بازار میوه ,

شاخص بورس ارتفاع ۲۶۰ هزار واحد را هم فتح کرد

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تا به این لحظه با دادوستد تعداد یک میلیارد و 479میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش 712میلیارد تومان در 160هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس رشد 4352 واحدی را به ثبت رسانده و در ارتفاع 361 هزار واحد قرار گرفته است.

بیشترین اثر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام هم تا به این لحظه به نام نمادهای فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شده است.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم تا کنون روز متعادل و مثبتی را پشت سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 1203واحد، کل (هموزن) 1450واحد، قیمت (هموزن) 968واحد، آزاد شناور 5587واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 3728و 7083واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم تا به این لحظه با معامله 619میلیون ورقه به‌ارزش 366میلیارد تومان در 93هزار نوبت، آیفکس 69واحد رشد کرده و در ارتفاع 6480واحد قرار گرفته است.

 

آخرین گزارش از وضعیت مسکن مهر

گزارش پیشرفت مسکن مهر و خدمات زیربنایی آن تا 13 آبان ‌ماه سال 98 منتشر شد.

طبق گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور از سال 86 به استناد بند د تبصره 6 قانون بودجه کل کشور تدابیر گوناگونی برای توسعه احداث مسکن با هدف توجه به گروه‌های کم‌درآمد و اقشار محروم جامعه با رویکرد حذف قیمت زمین از قیمت تمام‌شده مسکن به اجرا درآمد.

طبق این گزارش، یک میلیون 578 هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان تحویل شده است.

مقرر شد وزارت مسکن و شهرسازی وقت نسبت به احداث یک میلیون و 500 هزار واحد مسکونی در قالب طرح مسکن مهر اقدام کند. در مراحل اجرایی به دلیل استقبال گسترده مردم، هدف طرح به 2.2 میلیون واحد مسکونی افزایش یافت که از این میزان حدود 269 هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری قرار دارد.

مسکن مهر برای جمعیت هدف در کلان‌شهرها در شهرهای جدید و در سایر شهرها در اراضی پیرامون شهر و بخشی از واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده احداث شد.

دو هدف کلی و 12 هدف کمی در جداول پیوست قانون برنامه ششم توسعه کشور برای بخش مسکن لحاظ شده است که برنامه و عملکرد این اهداف کمی به شرح جدول ذیل است.

 

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین