۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
کد خبر: ۶۳۶۶۹۵
پ
حجت الاسلام والمسلمین لک‌زایی مطرح کرد؛
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره به نقش آموزه های مهدویت در تمدن سازی، احساس امید و عدم ترس بر لزوم قرار گرفتن این آموزه در متن زندگی تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، همایش نظریه انتظار در اندیشه حضرت آیت الله خامنه ای عصر امروز در سالن همایش های پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به کار خود پایان داد.

حجت الاسلام والمسلمین نجف لک‌زایی رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در این مراسم با بیان این که معنای انتظار در کلام رهبری آماده سازی فردی و اجتماعی برای حاکمیت اسلام است،گفت: طبق آیات قرآن و نصوص دینی یکی از نعمت های تشکیل حکومت اسلامی، بحث امنیت است.

وی افزود: امنیت یکی از مسائلی بسیار مهمی است که دنیای استکبار به شدت با آن مبارزه می‌ کند و مطامع خود را در نبود آن می‌ داند به همین جهت می‌ بینید که چگونه بزرگان یک کشور را می‌ کشند.

رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی اشاره به این که ما به عنوان زمینه ساز، باید نمونه هایی از ساخت حکومت را داشته باشیم، گفت: ما در نظام مهدوی آن قدر امنیت وجود دارد که یک زن با انواع زیورآلات می‌ تواند از یک منطقه به تنهایی به جای دیگر برود، این بحث امنیت باید در نظام اسلامی فعلی نیز نمود پیدا کند، همچنانکه جواب ما به آمریکا نیز در قضیه عین الاسد در راستای همین امنیت بود.

معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی بیان داشت: شما می‌ بینید که یک دولتی مثل دولت تروریسم آمریکا به راحتی وارد یک کشور می‌ شود، رؤسا و مهمانان آن را می‌ کشد ولی برخی هنوز برای محکوم کردن آنها شک دارند؛ از این رو ما باید اندیشه انتظار که به دنبال ترویج فرهنگ امنیت است در میان نخبگان باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ترس برخی افراد از قدرت تسلیحاتی دشمنان و اعتراف به توان آنها برای نابودی کره زمین تصریح کرد: کسی که با اندیشه مهدویت آشنا است در ارتباط با آینده دنیا نگاه خوشبینانه دارد و اعتقاد دارد که از دست این طاغوت ها که در رأس آنها نظام سلطه و صهیونیست ها هستند کاری برنمی آید.

حجت الاسلام والمسلمین لک‌زایی با بیان این که ما در هر لحظه زندگی خود نیازمند آموزه های مهدوی هستیم، گفت: دشمن به دنبال این است که ما این اندیشه را فراموش کنیم یا حداکثر در یک سری زمان ها مثل نیمه شعبان مطرح کنیم در حالی که این اندیشه باید در متن زندگی ما باشد.

وی در ادامه سخنان خود یکی دیگر از آرمان های مهدویت را بحث عدالت دانست و یادآور شد: ما از طریق ریشه کن کردن عوامل ظلم و ستم می‌ توانیم به عدالت برسیم.

پژوهشگر علوم سیاسی با بیان این که تلاش های خوبی در پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی در این راستا انجام شده است، یادآور شد: با عمق بخشیدن به اندیشه مهدویت هم نیل به تمدن اسلامی آسان تر می‌ شود و هم احساس امید به آینده بیشتر می‌ شود و هم ویروس تر از جان امت اسلامی بیرون می‌ رود چون می‌ دانند نصرت الهی بر این مطلب تعلق گرفته که یار و یاور مؤمنان باشد و در بزنگاه ها، ایام الله را خلق بکند./1330/ج

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین