۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۵
کد خبر: ۶۴۰۵۵۲
پ
عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی:
اکبری معلم با بیان این که باور سیاسی منبعث از اسلام مردم را پای صندوق های رأی می‌ آورد، گفت: حضور مردم در انتخابات، مظهر و نشانه پویایی و زنده بودن جامعه است.

علی اکبری معلم عضو هیأت علمی پژوهشکده علوم سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به علت تاکید امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به حضور مردم در صحنه و انتخابات اظهار داشت: مبنای تأسیس و استمرار نظام جمهوری اسلامی ایران در اندیشه رهبران آن، پذیرش و استمرار حضور مردم در انتخابات است.

وی افزود: این موضوع آن قدر جدی است که برابر اصل ششم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، امور کشور با اتکای آرای عمومی از راه انتخابات و با رأی مردم اداره می شود و تمامی ارکان نظام نیز با رأی مردم به وجود آمده است و در واقع، با حضور مردم، هویت نظام مردم سالاری دینی حفظ شده و زمینه اجرای قوانین و مقررات الهی با رضایت مردم فراهم می شود.

این پژوهشگر علوم سیاسی با تأکید بر این که به تعبیر امام راحل، مجلس شورای اسلامی در راس امور است، گفت: حضور مردم در انتخابات،  مظهر و نشانه پویایی و زنده بودن جامعه، باز تولید فرصت مردمی بودن نظام جمهوری اسلامی، استمرار مشروعیت سیاسی نظام و تقویت اقتدار کشور و بی اثر بودن تبلیغات وسیع نظام سلطه علیه ایران و اسلام می‌ شود.

وی شرکت در انتخابات از سوی مردم را استفاده از حق خود در تعیین سرنوشت دانست و گفت: مردم در این نظام بر اساس معارف و ارزشهای دینی در صحنه های سیاسی و اجتماعی شرکت می‌ کنند و به همین دلیل مهم ترین وجه تمایز حضور ملت ایران با سایر ملتها در عرصه انتخابات و مشارکت سیاسی، انجام وظیفه شرعی است.

اکبری معلم ادامه داد: به تعبیر دیگر انجام فعل سیاسی و شرکت مردم مسلمان ایران در انتخابات و حضور در صحنه های سیاسی و اجتماعی، به علت ادای تکلیف شرعی و الهی است و در واقع،  باور سیاسی منبعث از دین اسلام،  انگیزه اصلی حضور آنان در انتخابات است./1330/ج

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین