۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳
کد خبر: ۶۷۳۳۷۰
پ
در نشست خبری؛
کایاونی با بیان اینکه شرح بیانیه گام دوم در دستور کار رادیو معارف قرار گرفته است، گفت: بیش از ۲۵ عنوان برنامه در ۲۱۳ قسمت در دهه فجر امسال از رادیو معارف پخش می‌شود.

به گزارش خبرنگار سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، مسعود کاویانی، مدیر رادیو معارف، امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به شرح ویژه برنامه های رادیو معارف در دهه فجر امسال پرداخت و گفت: بعد از گذشت چهل و دو سال هنوز برکات و دستاوردهای انقلاب به درستی برای مردم و نسل جوان تبیین نشده است و بسیاری از مردم با این مسائل آشنایی ندارند.

مدیر رادیو معارف بیان کرد: فساد و پلشتی های رژیم شاهنشاهی و همچنین بی‌عرضگی‌های پادشاهان قاجار، بسیار کمرنگ در رسانه ها و میان مردم مطرح شده است و باید با روشنگری و شفافیت و همچنین با روش های نوین برنامه سازی رسانه ای این مسائل را در جامعه به درستی مطرح و تببین کنیم.

کاویانی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران با بهره گیری از آموزه های قرآنی و عترت، نه بزرگی به فرهنگ غربی ستم و ذلت بوده و همچنین بلی بزرگ و تأیید خودباوری و استقلال نظام بوده است. در قرن بیستیم انقلاب های متعددی در جهان رخ داد؛ اما انقلاب اسلامی ایران از خاص ترین و ویژه ترین انقلاب‌های جهان است.

مدیر رادیو معارف بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران روش و شیوه نوین حکومت داری مبتنی بر هدایت ولایت فقیه، اقتدار الهی و اقتدار مردمی را به جهان معرفی کرد و بعد از چهل و دو سال همان شعارها و آرمان و ارزش‌ها اوائل انقلاب اسلامی را دنبال می کند و هیچ گاه از آنها کوتاه نیامده است.

وی با اشاره به ویژه برنامه های مختلف رادیو معارف در دهه فجر امسال گفت: امسال محور برنامه های رادیو معارف در دهه فجر با محور استقلال و بحث کارآمدی نظام اسلامی ایران به مثابه حکمرانی خوب در عرصه داخلی و خارجی ارائه می شود.

کاویانی با بیان اینکه استقلال به عنوان کالای معنوی صادراتی ایران به جهان معرفی شده است، گفت: برخی کشورهای با الگوگیری از انقلاب ایران به صورت مستقلانه و بدون توجه به تهدیدات آمریکا برای خود تصمیم گیری می کنند.

وی با بیان اینکه بیش از 25 عنوان برنامه در 213 قسمت و 94 ساعت با روش‌ها و ساختارهای متفاوت در دهه فجر امسال در رادیو معارف ارائه می شود، گفت: این برنامه های به صورت مجله‌ای، مسابقه‌ای و ساختار محور و گفت‌وگویی ویژه خبری به مسأله استقلال و کارآمدی نظام می پردازند.

کاویانی با بیان اینکه تبیین و شرح بیانیه گام دوم در دستور کار رادیو معارف قرار گرفته است، گفت: ویژه برنامه عطر بهاران به صورت زنده در دهه فجر رادیو معارف پخش می شود و در این برنامه بیانیه گام دوم انقلاب با نگاه کارکرد نظام و استقلال نظام اسلامی در منطقه و همچنین فساد و ستم رژیم شاهنشاهی بررسی می شود و آیات مسعود خمینی، خاتمی، اعرافی و حجت الاسلام والمسلمین لک زایی کاشناسان این برنامه را تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی از شخصیت ها و چهره های ماندگاری را به یادگار گذاشته است، گفت: در برنامه افلاکیان به معرفی و سیره زندگی آیت الله بهشتی، آیت الله مطهری، آیت الله مفتح آیت الله مدنی و همچنین مرحوم آیت الله خزعلی، آیت الله طالقانی، آیت الله ربانی شیرازی و آیت الله محمد مؤمن پرداخته می شود.

مدیر رادیو معاف ابراز داشت: برنامه مسابقه یار مهربان نیز ویژه برنامه دهه فجر است که در بهمن ماه امسال رمان های اسماعیل، گرگ سالی و ارتداد در این برنامه مطرح و در فضای مجازی به مسابقه گذاشته می شود.

کاویانی با بیان اینکه در دهه فجر امسال در برنامه نقد و نظر رادیو معارف، مبانی نظری و اعتقادی ایت الله مصباح یزدی بررسی می شود، افزود: کارشناسان این برنامه حجج اسلام علی مصباح یزدی، امیدی و نوروزی از دانش آموختگان مؤسسه امام خمینی(ره) هستند.

مدیر رادیو معارف اظهار داشت: برنامه روایت کتاب بر اساس کتاب هفت و سیزده دقیقه که به بررسی ترورها در اوایل انقلاب با رویکرد روایی نمایشی ارائه و پخش می شود و همچنین برنامه باغ تماشا با محوریت زندگی و مبارزات سرلشکر شهید ولی الله فلاحی می پردازد.

کاویانی بیان کرد: ویژه برنامه خط پایان بر اساس و محور گام دوم انقلاب به بحث عزتمندی انقلاب و نظام اسلامی و مصادیق ذلت و سرکوبی در دوران ستم شاهی به صورت مستند می پردازد.

مدیر رادیو معارف اظهار داشت: در برنامه حدیث آفتاب سخنرانی ابتدای انقلاب امام راحل(ره) پخش می شود و همچنین شعر انقلاب به ویژگی شعرها و سرودهای انقلابی می پردازد./998/پ202/ف                                                                  

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین