۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶
کد خبر: ۶۸۱۹۴۰
پ
حجت الاسلام مهاجرنیا گفت: انتخابات یکی از مهمترین روش‌ها در درون نظام ولایی، برای اعمال حق و قدرت مردم است.

به گزارش سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین محسن مهاجرنیا، عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: حق، مقدم بر تکلیف و انتخابات هم نمایش‌دهنده حق و تکلیف است، انتخابات سازوکاری برای حفظ نظام سیاسی و حفظ زندگی و دین است.

وی بیان کرد: انتخابات در درون نظام ولایی، مهمترین ساز و کار برای چرخش قدرت و انتخاب کارگزاران و تقویت مناسبات دین و دولت و ابزاری برای افزایش مقام ولایی است؛ انتخابات وسیله‌ای برای رشد فرهنگ سیاسی و پاسخگویی حکومت و حاکمان در درون نظام ولایی است.

حجت الاسلام والمسلمین مهاجرنیا اظهار کرد: با انتخابات دائما رضایتمندی ملت و کارآمدی حکومت‌ها در نظام ولایی افزایش و نقش مردم در تعیین سرنوشتشان بالا می‌رود و نظام زندگی بر پایه با ثباتی جاری خواهد شد و انتخابات مانع کودتا و شورش‌ها می‌شود.انتخابات یکی از مهمترین روش‌ها در درون نظام ولایی برای اعمال حق و قدرت مردم است که در قانون اساسی به عنوان یک اصل اساسی پذیرفته شده است.

وی در پایان گفت: بر مبنای انتخابات، سبک زندگی براساس اجتهاد مستمر، انتخاب و همه امور کشور در نظام ولایی بر پایه انتخابات اداره می‌شود که این نکته بسیار مهم است؛ زیرا اصل سیستم ولایی در جامعه اسلامی با انتخاب مردم تشکیل و همه امور مملکت هم بعد از ایجاد نظام ولایی از طریق آراء ملت تعیین می‌شود و هیچکسی نمی‌تواند آراء مردم را نادیده گرفته و به نفع خویش مصادره کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین