۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۹
کد خبر: ۶۸۶۵۴۰

صفر تا صد ماجرای شهردار شدن زاکانی در تهران

صفر تا صد ماجرای شهردار شدن زاکانی در تهران
بارها گفته‌ام هرجا که خدمت کرده‌ام را مرکز عالم دانسته و هرگز بجای دیگر فکر نکرده‌ام؛ اکنون هم شرمنده مردم قم هستم اما نگاهم حضور در میدانی دیگر در جبهه دفاع مقدس است.

به گزارش خبرگزاری رسا، علیرضا زاکانی در رشته توئیتی نوشت: در ۱۲سال نمایندگی مردم عزیز تهران و یکسال خدمتگزاری به مردم شریف قم و مرکز پژوهشهای مجلس هیچ گاه شخصا داوطلب ترک مجلس نبودم. بارها گفته‌ام هرجا که خدمت کرده‌ام را مرکز عالم دانسته و هرگز بجای دیگر فکر نکرده‌ام؛ اکنون هم شرمنده مردم قم هستم اما نگاهم حضور در میدانی دیگر در جبهه دفاع مقدس است.

در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ به علت نیاز و برای دفاع از انقلاب به صحنه آمدم وسعی دربیان زلال مواضع انقلابی داشتم؛ پس از پیروزی جریان انقلاب به مرکز پژوهشها بازگشتم و با وجود علاقه قلبی و ارتباط نزدیک با آیت الله رئیسی و اعضای شورای شهر، هیچگاه سخن از مسئولیت جدید بر زبان نیاوردم و اقدامی نکردم.

تا اینکه برخی از اعضای محترم شورای شهر تهران پذیرش مسئولیت شهرداری تهران را ابتدا در جمع خود و سپس با بنده مطرح کردند که پس از بررسی موضوع و به دلیل ضرورت تحول ساختاری، فرهنگی - اجتماعی و زنده کردن روح شهر و نزدیکی به متن مردم، پذیرفتم برنامه ارائه دهم.

چون ایجاد تحول در تهران بدون کمک سران قوا میسر نیست، به دیدارشان رفتم تا پیشنهاد دوستان را مطرح کرده و از آنها مشورت و یاری بگیرم. در دیدار آقای قالیباف، ایشان گفت وزارت رفاه، وزارت بهداشت دفتر رییس‌جمهور برای شما مطرح است، بنده گفتم برای آنها افراد بهتری وجود دارد و تحول شهرداری ارجح است.

به دیدار آقای رییسی رفتم. ایشان گفت تا سه روز قبل تصمیم داشتم از شما در چند جای دولت استفاده کنم و با رهبری هم صحبت کردم و تعاریفی نقل کردند [که لایقش نیستم] بعد ایشان گفتند از وقتی شنیدم در شورای شهر برای شهرداری مطرح هستید به نظرم مهمتر آمد و کار بزرگی است.

آقای رییسی گفتند اگر رفتید حتما کمک میکنم و در جلسات دولت هم می آیید؛ ان شاءالله با همکاری مشترک دولت، مجلس و شهرداری، تحول به نفع مردم را رقم بزنیم. بنده هم ضمن تشکر از لطف ایشان عرض کردم تلاش میکنم بار تهران را از دوش دولت بردارم.

پس از ارائه برنامه در جمع اعضای محترم شورای شهر، اکثر اعضا لطف داشتند و نگاه و برنامه‌های مرا پسندیدند. با احترام به سایر عزیزان مطرح شده، از همه اعضای محترم شورا چه آنها که ابتدا رای دادند یا در نهایت همراه شدند تشکر و قدردانی میکنم و باور دارم برای خدمت به میلیونها شهروند تهرانی، ما ۲۲ نفر با هم هستیم.

صفر تا صد ماجرای شهردار شدن زاکانی در تهران

صفر تا صد ماجرای شهردار شدن زاکانی در تهران

صفر تا صد ماجرای شهردار شدن زاکانی در تهران

 

علی اصغر خواجه الدین
ارسال نظرات